Auksas – pasiekiamas ranka: jaunės pusfinalyje parbloškė Vokietiją

(4)
Publikuota: 2022 rugpjūčio 14 09:46:03, Lietuvos krepšinio federacija
×
Auksas – pasiekiamas ranka: jaunės pusfinalyje parbloškė Vokietiją. LKF nuotr.

Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinei iki Europos čempionato aukso liko vos vienas žingsnis.

Viliaus Stanišausko treniruojama rinktinė turnyro pusfinalyje 64:52 (19:11, 12:14, 10:14, 23:12) palaužė Vokietijos krepšininkes ir pačiupo bilietą į Senojo žemyno pirmenybių finalą.

Mačo baigtį lietuvės nulėmė galingu ketvirtojo kėlinio startu, kuomet turėtą 2 taškų pranašumą padidino iki 12-os (55:43). Vokietės dar mėgino perlaužti rungtynių eigą, tačiau užtikrintumo nepraradusios lietuvės atsilaikė ir triumfavo.

Lietuvos krepšininkes į kol kas svarbiausią pergalę atvedė Justės Jocytės ir Viltės Andrunavičiūtės tandemas. Pirmoji pelnė 21 tašką, išdalino 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius (23 naud. bal.), o antroji prie 16 taškų pridėjo 6 sugriebtus atšokusius kamuolius (17 naud. bal.).

Didžiajame finale lietuvės susitiks su ispanėmis, kurios pusfinalyje peržengė Prancūzijos barjerą. Mūšis dėl aukso su iki šiol nepralaimėjusiomis varžovėmis - sekmadienį nuo 21:15 val. FIBA „YouTube" kanale.

Pusfinalyje įpusėjus antrajam ketvirčiui mūsiškių pranašumas buvo rekordinis - 13 taškų (29:16). Tačiau tuomet persvara ėmė tirpti ir po pertraukos varžovės netgi persvėrė rezultatą. Vis tik prieš lemiamas dešimt minučių dar nežymiai buvome priekyje - 41:39. Likus pusei ketvirtojo kėlinio lietuvės susigrąžino dviženklį pranašumą (53:43), vokietės šio atotrūkio panaikinti jau nesugebėjo ir lietuvės šventė pergalę 64:52.

Lietuva: Justė Jocytė 21, Viltė Andrunavičiūtė 16, Ugnė Sirtautaitė 11, Rusnė Augustinaitė 8.

Vokietija: Nicole Brochlitz 19, Mailien Rolf 13, Hilke Feldrappe 9.