Amerikiečio metimas paskutinę sekundę priartino „Žalgirį“ prie finalo

(16)
Publikuota: 2024 gegužės 23 21:36:56, LKL informacija
×
Pergalingą metimą pataikė Kevarijus Hejessas (dešinėje). Betsafe-LKL nuotr.

Įspūdingą ir permainingą dramą išgyvenęs Kauno „Žalgiris“ galiausiai laimėjo trilerį Panevėžyje ir šio miesto klubą nustūmė ant bedugnės krašto. Kauniečiai Lietuvos krepšinio lygos pusfinalyje po lemiamo Kevarriuso Hayeso metimo 90:89 (16:22, 22:17, 23:29, 29:21) pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Sekmadienį serija sugrįžta į Kauną, kur Lietuvos čempionai galės užsitikrinti vietą didžiajame finale, o panevėžiečiai turės paskutinį šansą pratęsti seriją.

Šįkart panevėžiečiai neleido varžovams galingai startuoti – priešingai, Gedimino Oreliko besitęsiančios tritaškių serijos užkurta šeimininkų komanda pirmojo ketvirčio antroje pusėje išsiveržė į priekį ir po dešimties minučių pirmavo 22:16.

Netrukus „Lietkabelis“ jau pirmavo dviženkliu skirtumu (30:19), tačiau po minutės pertraukėlės žalgiriečiai atkuto ir pamažu artėjo prie varžovų, kol galiausiai prieš pertrauką Panevėžio ekipos pranašumas ištirpo iki minimumo – 39:38. Nors po pertraukos „Žalgiris“ iškart persvėrė rezultatą (40:39), „Lietkabelis“, timptelėtas į priekį Dovio Bičkauskio, vėl tolo (60:50), o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 68:61.

Intensyviai gynyboje smaugdami varžovus, svečiai per kelias minutes susigrąžino iniciatyvą ir išsiveržė į priekį – 71:70. Šeimininkai dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito prarado Gabrielių Maldūną, o Edgaro Ulanovo 6 taškų atkarpa leidos „Žalgiriui“ susikurti nedidelį atotrūkį (79:74). Bet panevėžiečiai ir šioje padėtyje nesudėjo ginklų bei sulig Džordže Gagičiaus sukurta „2+1“ situacija priartėjo per vieną tašką (82:83), tuo pačiu eliminuojant penktą pražangą gavusį Lauryną Birutį.

Tiksint paskutinei minutei, Keenanas Evansas smeigė labai svarbų tritaškį – 86:82. Į tai savuoju tolimu metimu atsakė G.Orelikas – 85:86. Ilgą žalgiriečių ataką pataisytu metimu išgelbėjo K.Hayesas (88:85). D.Bičkauskis realizavo abi baudas (87:88), o kitoje aikštės pusėje pražanga puolime suteikė paskutinį šansą Panevėžio krepšininkams. Netaiklų Deivido Sirvydžio metimą pataisė Dž.Gagičius – 89:88. 5 sekundes lemiamam išpuoliui turėję svečiai kamuolį patikėjo K.Evansui, kurio tritaškis nelietė lanko, tačiau laiku ir vietoje atsidūręs K.Hayesas sugriebė kamuolį ir išplėšė pergalę savo dvitaškiu.

Nugalėtojų gretose nuostabų šou surengė K.Evansas. Amerikietis pelnė 27 taškus (5/9 trit., 8/8 baud.), išprovokavo 11 pražangų ir surinko 29 naudingumo balus.

Šeimininkų ekipos neišgelbėjo puikūs Deivido Sirvydžio ir G.Oreliko pasirodymai. Abu jie pelnė po 19 taškų, o veteranas dar ir atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus. Jo komandos draugas atkovojo 6 kamuolius ir sukaupė 17 naudingumo balų.

Panevėžiečiams ir vėl nepadėjo Nikola Popovičius bei Liutauras Lelevičius, kauniečiams toliau tenka verstis be Arno Butkevičiaus.

„Lietkabelis“: Deividas Sirvydis ir Gediminas Orelikas po 19, Džordžė Gagičius 17, Dovis Bičkauskis 13, Gabrielius Maldūnas 9, Vytenis Lipkevičius 8.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 27, Laurynas Birutis ir Lukas Lekavičius po 14, Edgaras Ulanovas 13, Kevarrius Hayesas 8, Brady Manekas 7.