Vakar Vilniaus oro uoste Lietuvos sportininkai buvo oficialiai išlydėti į Vankuverio žiemos olimpines žaidynes.
Simboliška, jog žiemos sporto atstovai į Vankuverį išvyko iš labai žiemiško Vilniaus. Oro uoste siautė pūga, todėl reisą į Frakfurtą, kuriuo turėjo skristi olimpiečiai, teko atidėti daugiau nei dviem valandoms. Tai nesutrukdė oficialiai išlydėti sportininkus, įteikti jiems Lietuvos vėliavą ir olimpines akreditacijas.
Mūsų šaliai Vankuveryje atstovaus šeši sportininkai. Vakar išskrido trenerių lydimi keturi slidininkai - Irina Terentjeva, Aleksejus Novoselskis, Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis. Jie Kanadoje treniruosis ir dalyvaus varžybose Kalgaryje. Biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė į Vankuverį vyks kartu su kolegomis latviais. Vėliausiai Kanadą pasieks kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas. Jis dalyvavo palydose, bet į Vankuverį išskris jau prasidėjus olimpiadai, vasario 16 d.
Per žaidynių atidarymo ceremoniją Lietuvos vėliavą neš I.Terentjeva. Jai ši olimpiada bus trečioji. “Nešti vėliavą yra didžiausia garbė ir atsakomybė, bet nemanau, kad tai labai sunki užduotis. Tikiuosi, viskas bus labai gerai”, - sakė slidininkė. Ji pasidžiaugė, kad Kanadoje turės daugiau nei savaitę aklimatizacijai, bet nenorėjo atskleisti, kokių rezultatų tikisi Vankuveryje.
Apie užduotis ir lūkesčius daugiau kalbėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas. “D.Rasimovičiūtei planuojame vietą pirmajame dvidešimtuke. Mūsų geriausi slidininkai I.Terentjeva ir A.Novoselskis gali pretenduoti į trisdešimtuką. O debiutantams M.Stroliai ir M.Vaičiuliui geras rezultatas būtų aplenkti 30 proc. varžovų”, - teigė jis.
V.Rumiancevas pabrėžė, kad nori patekti į trisdešimtuką. Pasak jo, pakilti aukščiau ir aplenkti pripažintas žvaigždes šiuo metu neverta tikėtis. “Tie žmonės būna ant sniego 300 dienų per metus, o aš pats, geriausiu atveju, tris mėnesius”, - pabrėžė kalnų slidininkas.
Nors aukštų rezultatų nesitikima, A.Poviliūnas teigė, kad Lietuva privalo dalyvauti olimpiadoje. “Noriu pabrėžti, jog dalyvavimas žaidynėse šalies biudžetui nekainuoja nė cento. Tai yra LTOK lėšos. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) net septyniems mūsų žiemos sportininkams suteikė olimpines stipendijas. Dvejus metus kas mėnesį jie gaudavo po 1,5 tūkst. dolerių. Jei TOK mus rems, o mes atsisakysime dalyvauti, kaip tai atrodys? Be to, jei nedalyvautume, motyvacijos visai neliktų. Žiemos sportas galutinai žlugtų”, - dėstė LTOK prezidentas.
Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"