respublika.lt

Ž.Gališanskis po pasaulio pakrančių irklavimo čempionato: „Galime tapti labai konkurencingi pasauliniu lygiu"

2021 spalio 03 20:27:47
Mantas Stankevičius, Lietuvos irklavimo federacija

„Įgijau labai daug patirties - tai buvo pirmosios pakrančių irklavimo varžybos ne tik man, bet ir Lietuvai", - po Oeire (Portugalija) vykusių pasaulio pakrančių irklavimo pirmenybių sakė Žygimantas Gališanskis.


Per savaitę sportininkas spėjo sudalyvauti tiek sprinto, tiek „ilgosios" distancijos pirmenybėse. Sprinte lietuvis iškovojo ketvirtą vietą, o ilgoje distancijoje (4 km) buvo 27-as.

×
nuotr. 1 nuotr.
Ž. Gališanskis. Lietuvos irklavimo federacijos nuotr.

„Manau, tai yra neblogas rezultatas, - sakė sportininkas. - Šio tipo varžybose yra daug naujų taisyklių, kurie nežinojome vykdami į pirmenybes. Dėl to teko nukentėti, bet iš klaidų galima pasimokyti. Prieš kitas varžybas žinių ir patirties bagažas bus tikrai didesnis. Jei būtų pavykę išvengti kelių klaidų, rezultatai, žinoma, kur kas labiau džiugintų".

Pasak irkluotojo, vandenyno bangos ir srovės yra daug didesnės nei Galvės ežero ar Kauno marių, kur pačiam teko treniruotis prieš išvykstantį į Portugaliją. „Tad pirmieji startai ir treniruotės čia, Portugalijos, tikrai nustebino irklavimo vandenyne sąlygomis", - nusišypsojo atletas.

Ž.Gališanskis įsitikinęs - pirmieji tvirti Lietuvos žingsniai pakrančių irklavime jau žengti. „Juk kažkam reikėjo važiuoti ir sudalyvauti, ką aš ir padariau, - sakė sportininkas. - Dabar, galbūt, reikėtų ir Lietuvoje suorganizuoti regatą Baltijos jūroje. Jei atsirastų daugiau dalyvaujančių varžybose, turėtume daugiau patirties ir, tikiu, taptume labai konkurencingi pasauliniu lygiu".

Sportininkas prisipažino, kad dalyvaujant pirmenybėse nė karto nebuvo kilęs klausimas „O ką aš čia darau?"

„Nes žinojau, kad atvažiavau užimti kuo aukštesnę vietą, nesvarbu, kokios kliūtys beatsirastų - ar teisėjų skirta 60 sekundžių bauda, ar mano valtį blokuojantys varžovai, ar bangos išblokšta valties sėdynėlė, - kalbėjo Ž.Gališanskis. - Esu patenkintas savo debiutu".

Pačiam irkluotojui labiau patiko sprinto distancija. „Čia viskas vyksta intensyviau, greičiau, daugiau adrenalino. Galbūt sužavėjo, kad rungtis susideda iš daugiau dalių - bėgimas, įlipimas į valtį, slalomas, tiesus sprintas, išlipimas iš valties ir vėl bėgimas. Gal dėl to čia man ir sekėsi geriau", - nusijuokė atletas.

Mažiau negu už mėnesio vyks Europos pakrančių irklavimo čempionatas.

„Tikėtina, kad pavyks jame sudalyvauti, - apie artimiausios ateities planus prabilo Ž.Gališanskis. - Lapkričio mėnesį vyks varžybos Monake. O vėliau? Tikiuosi, kad kitais metais pavyks sudalyvauti pasaulio pakrančių irklavimo čempionate, kuris, kaip numatyta, vyks Velse".

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KRITIKA: Kinijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
  • VIRUSAS: Lietuvoje vėl didėjant sergamumui COVID-19, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rugsėjį planuoja atnaujinti sekoskaitos tyrimus.
  • STALINAS: Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.
  • KLIENTAI: Nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį paskelbus apie didžiosios dalies sutarčių su klientais nutraukimą, per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako įmonės vadovas Vilius Juraitis.
  • KAINOS: Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“: Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse liepos 25–31 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 316,8 euro už toną – 16,2% pigiau nei prieš savaitę, bet 77% brangiau nei pernai tuo pačiu metu.
  • ADVOKATAI: Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.
  • TAIVANAS: Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes, pranešė Susisiekimo ministerija.
  • VEIKLA: Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 8-14 dienomis bus vykdoma transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė.
  • BYLA: Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti elektros rinkos liberalizavimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s