(0)
Publikuota: 2020 liepos 14 11:21:43, Aistė LABINAITĖ
×
Vaidotas Žala. Eltos nuotr.

Vaidotas Žala ir šturmanas latvis Andris Malniekas nugalėjo „Žemaitijos ralyje“. Pastarasis ekipažas Kelmės apylinkėse laimėjo 11-a greičio ruožų iš 12-os ir bendroje įskaitoje užtikrintai užėmė pirmąją vietą.

V.Žala ir A.Malniekas atidarė „Žemaitijos ralį“ startuodami pirmi. Jie laimėjo pirmus keturis greičio ruožus ir nuo antroje vietoje buvusio latvio Janio Vorobjovo ekipažo atsiplėšė daugiau nei 43 sek.

Penktajame greičio ruože V.Žala padarė klaidą - „Škoda“ apsisuko kelyje. Tai komandai kainavo mažiausiai 10 sek. Ekipažas šiame greičio ruože finišavo 9-as, tačiau tai nesutrukdė išlaikyti lyderio pozicijos bendroje įskaitoje.

„Tiesiog po pietų buvau apsnūdęs ir pramiegojau. Nieko baisaus - viskas gerai baigėsi“, - juokdamasis sakė V.Žala.

Šeštasis ir septintasis etapas vėl susiklostė pagal planą, V.Žala laimėjo šiuos greičio ruožus ir persvarą prieš artimiausią ekipažą vėl padidino iki beveik 39 sek. Aštuntasis etapas buvo atšauktas dėl įvykusios avarijos, o devintajame vėl savo sąlygas diktavo V.Žalos ekipažas. Laimėjęs devintą etapą, jis padidino persvarą iki beveik 44 sek. (+43,85).

Situacija nepasikeitė ir per likusią ralio distanciją - V. Žala laimėjo visus likusius etapus ir užtikrintai nugalėjo bendroje įskaitoje.

„Neskaitant kelių klaidų, viskas sekėsi gana neblogai. Į ralio pabaigą pradėjau jausti automobilį, kaip viskas vyksta, viskas grįžo į vėžes. Pradžioje reikėjo prisitaikyti. O dabar jau viskas daug geriau, tiksliau. Paskutiniai greiti greičio ruožai buvo labai smagūs - dar labiau norėjosi padaužyti ribotuvą. Pabaigoje jau važiavome gerai - nei pridėsi, nei atimsi. Svarbiausia, kad automobilis sveikas“, - pridūrė V.Žala.

Antroje vietoje likusį latvį J.Vorobjovą „Agrorodeo“ aplenkė 1 min. 24,45 sek. Trečias liko Giedrius Notkus (+1 min. 30,75 sek.)

„Ralis buvo greitas ir smagus. Buvo smagu stebėti, kaip Janis su Giedriumi kovojo dėl sekundžių. Man patinka šių vietovių kelio danga“, - teigė V.Žala.

Skaičiuojama, kad šiais metais prie starto linijos stojo net šeši Lietuvos čempionai. V.Žala šiemet planuoja dalyvauti ir Rokiškio ralyje.

Vilniaus Lietuvos olimpinio sporto centro šaudykloje dvi dienas vyko šaudymo į skraidančius taikinius Lietuvos čempionatas apvalioje (SKEET) ir tranšėjinėje (TRAP) aikštelėse. Staigmenų neužfiksuota, geriausiai pasirodė titulus gynę Rytis Sventickas ir Ronaldas Račinskas.

Tranšėjinėje aikštelėje Lietuvos čempiono titulą apgynė marijampolietis R.Sventickas. Jis kvalifikacinėse varžybose pataikė į 92 taikinius iš 125 galimų, o finale (kuriame dalyvavo šeši geriausiai kvalifikacinėse varžybose pasirodę sportininkai) pataikė į 42 lėkštutes iš 50 galimų. Sidabras atiteko vilniečiui, kvalifikacinių varžybų nugalėtojui Aleksejui Zareckiui (kvalifikacija 104 iš 125 ir finale 38 iš 50), kuris pranoko trečioje vietoje likusį kitą marijampolietį Donatą Blaškevičių (kvalifikacijoje 101 iš 125 ir finale 26 iš 40).

Apvalioje aikštelėje įtemptoje kovoje čempiono titulą apgynė Lietuvos šaudymo rinktinės lyderis, Tokijo olimpinių žaidynių atrankai besirengiantis vilnietis R.Račinskas. Jo rezultatas 111 iš 125 kvalifikacinėse varžybose ir 50 iš 60 finale. Sidabrą pelnė kvalifikacinių varžybų nugalėtojas estas Tonu Tamistas (Tonu Tammist) (kvalifikacijoje 114 iš 125, finale 48 iš 60). Bronza atiteko vilnietei Alisai Bogdanovai (kvalifikacijoje 113 iš 125, finale 39 iš 50).

Rugpjūčio pradžioje stipriausi Lietuvos šauliai dalyvaus Baltijos čempionato trečiajame etape Rygoje (Latvija).