respublika.lt

Vytautas Strolia atkreipė biatlono legendos Fourcade‘o dėmesį: dalyvaus kviestinių žvaigždžių varžybose

2022 rugpjūčio 25 12:58:31
Lietuvos biatlono federacija

Ketvirtadienį Rūpoldinge (Vokietija) prasideda pasaulio vasaros biatlono čempionatas, kuriame Lietuvai atstovauja 8 sportininkų delegacija. Didžiausios viltys siejamos su Pekino olimpinių žaidynių dalyvių Karoliu Dombrovskiu bei jaunimo komandos lyderiu Maksimu Fominu, tačiau startų šiame čempionate lietuviai neakcentuoja.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos biatlono rinktinė stovyklavo Prancūzijoje. Pranešimo aut. nuotr.

 

„Tai yra tarpinė stotelė, pasiruošimas sezonui. Čempionatas yra gera proga pasitikrinti, ką nuveikėme per vasarą. Rugpjūtį dauguma lyderių turėjo stovyklą kalnuose, yra pavargę. Iškart po aukštikalnių tikėtis stebuklų nereikia. Jei čempionatas vyktų rugsėjo pradžioje, gal būtų kitaip. Dabar dauguma komandų turėjo aukštikalnių stovyklas ir dėl to nedalyvaus čempionate, taip pat, kaip ir dalis mūsiškių", - sakė vienas rinktinės trenerių Aurimas Bučelis.

Suaugusiųjų komandą sudarys K.Dombrovskis, Stepanas Terentjevas, Natalija Kočergina bei rinktinėje debiutuosianti Lidija Žurauskaitė. Jaunimo varžybose dalyvaus M.Fominas, Jokūbas Mačkinė, Sara Urumova ir Marija Kresik. Beje, įvairių sveikatos problemų vasaros sezono metu turėjo bent pusė Lietuvos atstovų.

„Lidija ir Sara turėjo operacijas liepos viduryje, po jų praėjo tik mėnuo. Atsargiai sportavo, nedarė intensyvių treniruočių. Jokūbas Mačkinė irgi ranką buvo susilaužęs, dauguma su kažkokiomis mažomis bėdomis", - dėstė A.Bučelis.

Treneris pripažįsta, kad varžybos riedslidėmis ypač parankios K.Dombrovskiui.

„Paranku yra Karoliui dėl jo technikos. Jei viskas susiklostys gerai, Karolis gali parodyti gerą rezultatą. Jam su riedučiais važiuoti sekasi ir jei jis susitvarkytų su šaudymu, galima tikėtis neblogų rezultatų", - teigė A.Bučelis.

Pasaulio vasaros biatlono čempionatą praleidžia rinktinės lyderis Vytautas Strolia. Vis dėlto be tarptautinių startų šią vasarą mūsiškis neliks: rugsėjo 3 dieną Ansi (Prancūzija) jis dalyvaus penkiskart olimpinio čempiono, septynių pasaulio taurės gaublių savininko Martino Fourcade‘o organizuojamose „Nordic Festival" varžybose, į kurias kviečiamos tik ryškiausios planetos biatlono žvaigždės.

„Nesu dalyvavęs tokiose varžybose, tikrai bus smagu sudalyvauti, nauja patirtis. Faktas, kad susirinks daug stiprių dalyvių, tikrai smagu. Taip susidėliojo planas, kad pasaulio čempionatą praleisime, nes savijauta prieš stovyklą Prancūzijoje buvo nelabai gera. Nusprendėme pasinaudoti galimybe ir vietoj pasaulio čempionato dalyvauti Fourcade‘o varžybose", - paaiškino V.Strolia.

Tarp jau patvirtintų Lietuvos biatlonininko varžovų „Nordic Festival" varžybose - du aukso medalius Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojęs Quentinas Fillonas Maillet bei planetos čempionas Emilienas Jaquelinas. Praėjęs žiemos sezonas V.Stroliai buvo sėkmingiausias karjeroje: lietuvis net keturis kartus pasaulio taurės varžybose prasibrovė į geriausiųjų dešimtuką, o aukščiausią vietą - ketvirtą - iškovojo sprinto varžybose Rūpoldinge.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s