respublika.lt

Vyčio Pauliukonio ir Audronio Gulbino kolekcijoje – šeštoji Prezidento taurė

2022 birželio 20 08:36:31
„Visus Bonus“ inf.

Sekmadienio popietę Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, finišavo tradicinis trijų dienų ralis „Aplink Lietuvą", kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausiojo apdovanojimo - Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos pereinamosios taurės.

×
nuotr. 3 nuotr.
Vyčio Pauliukonio ir Audronio Gulbino kolekcijoje – šeštoji Prezidento taurė. Algimanto Brazaičio nuotr.

 

Ralį nuo pat pradžių rengia 1926 m įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Finišo ceremonijoje išdalyta gausybė apdovanojimų, kurių ne kurie sportininkai išsivežė ne po vieną, tačiau skambiausias akordas teko ralio nugalėtojams - Vyčiui Pauliukoniui ir Audroniui Gulbinui.

Perskaitęs Prezidento G. Nausėdos sveikinimą visiems šio renginio dalyviams jo patarėjas Paulius Baltokas drauge su pagrindiniu ralio organizatoriumi, LAK prezidentu Rolandu Dovidaičiu, nugalėtojams įteikė pagrindinį ralio trofėjų.

Absoliutūs ralio nugalėtojai iškovojo pergalę ir SGC-4 klasėje.

Šeštosios taurės kaina - dvi pavarų dėžės

V. Pauliukonis su A. Gulbinu, vairuojantys „Subaru Impreza STI", tapo tituluočiausiais visų laikų ralio „Aplink Lietuvą" laimėtojais ir pranoko jau baigusius karjerą, anksčiau ryškiai švietusius šalies automobilių ralio padangėje Roką Lipeikį ir Saulių Girdauską, su įvairiais šturmanais irgi iškovojusiais ne po vieną Prezidento taurę.

Šių metų ralio nugalėtojai ankstesnes penkias Prezidento taures yra laimėje 2015, 2016, 2017, 2018 ir 2020 metais.

„Ralis buvo įdomus, o jo trasos pakankamai techniškos ir greitos, - dar prieš apdovanojimų ceremoniją ralio spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus" sakė navigatorius A. Gulbinas. - Štai gana siauroje žvyro trasoje šalia Žagarės, Latvijos pasienyje, mūsų vidutinis greitis buvo 120 km/val.

Labai smagu lenktyniauti buvo Rokiškyje, Getautės trasoje šalia Telšių, tačiau uoga ant visų trasų torto, žinoma, tenka europinio lygio Vilkyčių kroso trasai."

Pasak A. Gulbino, varžovų šįsyk buvo ne tiek daug, tačiau visi jie buvo rimti. Bėda, kad jų gretos dėl sulūžusios technikos ėmė byrėti jau po pirmosios dienos vidurdienio.

„Tačiau ir mes nesidžiaugėme jau turį pergalę kišenėje. Jos kaina - dvi apkrovų neatlaikiusios ir pakeistos pavarų dėžės, - sakė Audronis. - Laimė, jos sulūždavo baigiantis dienos varžyboms... Tad mums sudėti ginklų neteko".

Per tris varžybų dienas - 1 min. 33,9 sek. deficitas

Trys dienos atkaklios kovos ir tik mažiau nei dviejų minučių stygius. Būtent toks laiko deficitas nuo ralio nugalėtojų skyrė antruosius prizininkus - Tomą Kažemėkaitį su Sauliumi Šuopiu, vairavusius BMW 325.
Ralio vicečempionus ir SGC-3 klasės laimėtojus pasveikino ir Krašto apsaugos ministro taurę įteikė viceministras Vilius Semeška.

SGC-1 klasės nugalėtojai Aurimas Margevičius ir Andris Tostych bendroje ralio įskaitoje džiaugėsi trečiąja prizine vieta ir iškovota Švietimo, mokslo ir sporto ministrės taure, su kuria juos pasveikino viceministras Linas Obcarskas.

Tretieji prizininkai, vairavę „Mitsubishi Colt", nuo nugalėtojų atsiliko 2 min. 39,1 sek.

Žmonės, kurie viską gali

Finišo ceremonijoje dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė itin palankiai vertino ralio organizatoriaus LAK iniciatyvą į trijų dienų varžytuves pakviesti ir žmones su negalia.

Raliuose „Aplink Lietuvą" jie dalyvauja nuo pat 1996 m., kai šios lenktynės buvo atgaivintos po 65 metų tylos.

„Galbūt ne visai tikslu juos taip vadinti, kaip esame įpratę. Tai žmonės, turintys ypatingą galią ir verti didžiausios pagarbos", - kalbėjo ministrė M. Navickienė.

Ji šiltai pasveikino šios įskaitos nugalėtojus ir prizininkus ir savo taure apdovanojo laimėtojus Mečislovą Trinkūną ir Liną Četkauską, kurie į pergalingą finišą atvairavo „VW Golf".

Antrąją vietą su BMW 318 užėmė Tadas Makūnas ir Stasys Tarailė, o treti liko šeimyninis Rolando ir Rimvydo Šukių ekipažas su „Daimler Chrysler C220".

LR Susisiekimo ministro taure pagerbtas sėkmingai su „Honda CRX" lenktyniavęs dailiosios lyties atstovių Agnės Mažeikienės ir Renatos Karpavičiūtės ekipažas, bendrojoje įskaitoje užėmęs dešimtą vietą.

Su šia aukštuma damas sveikino ir ministro taurę įteikė Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.

LASF prezidentas Egidijus Janavičius savo taure apdovanojo SGC-4 ir bendrosios įskaitų nugalėtojus V. Pauliukonį su A. Gulbinu.

Merų taurių lietus

Ralio „Aplink Lietuvą" trasos driekėsi per daugiau nei 20 savivaldybių, dėl jų merų taurių varžėsi jo dalyviai. Tad neteko stebėtis, jog S. Daukanto aikštėje tiesiog lijo merų taurėmis.

Prezidento taurės laimėtojai V. Pauliukonis su A. Gulbinu džiaugėsi savo trofėjų kolekcijas dar papildę Ukmergės mero Rolando Janicko ir Pakruojo bei Šilalės rajonų savivaldybių merų Sauliaus Margio ir Algirdo Meiženio taurėmis.

Greičiausias ralyje moterų A. Mažeikienės ir R. Karpavičiūtės ekipažas apdovanotas Anykščių rajono mero Sigučio Obelevičiaus ir Kretingos rajono mero Antano Kalniaus taurėmis, o anykštėnų kaimynas, Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas savo taurę įteikė Ramūnui Vaitkūnui ir Augustinui Petroniui.

Tris taures - Raseinių, Kupiškio ir Telšių rajonų merų Andriaus Bautronio, Dainiaus Bardausko ir Kęstučio Gusarovo išsivežė tretieji ralio prizininkai A. Margevičius ir A. Tostych.

Po dvi - Mažeikių ir Šilutės rajonų merų Vidmanto Macevičiaus ir Vytauto Laurinaičio - antrosios vietos laimėtojai T. Kažemėkaitis ir S. Šuopys, o Emilis Bakanauskas su Edgaru Plačeniu džiaugėsi Kauno miesto savivaldybės mero Visvaldo Matijošaičio ir Joniškio rajono mero Vitalijaus Gailiaus taurėmis.

Dvi taures - Molėtų rajono mero Sauliaus Jauneikos ir Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio - iškovojo Gintaro Skrebulėno ir Gintės Skrebulėnaitės duetas.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas savo taure apdovanojo Karolio Jarmalos ir Dariaus Ikasalos ekipažą, o Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko taure džiaugėsi Saulius Nausėda su Vytautu Junevičiumi.

Dėkojo veteranams

Margaspalvėje ralio kolonoje deramą vietą užėmė ir automobilių sporto veteranai bei istorinių automobilių vairuotojai.

Žinoma, jie visos 1130 km distancijos nevažiavo, o tenkinosi gerokai mažesniais atstumais.

Ralio finiše buvo jie buvo pagerbti padėkomis ir dovanomis.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • SKUNDAS: Valstybinei mokesčių inspekcijai ir pagrindiniam „Vilniaus prekybos“ akcininkui Nerijui Numai pasiekti taikų susitarimą dėl nesumokėtos milijoninės verslininko gyventojų pajamų mokesčio skolos sutrukdė skundas prokurorams dėl galimo tokio sandorio žalos viešajam interesui.
  • DIPLOMATAS: Ketvitradienį į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas - jam įteikta nota, skelbianti vieną ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu.
  • TEISĖJAS: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl prof. dr. Egidijaus Šileikio skyrimo vyriausiojo administracinio teismo teisėju ir priėmė jo priesaiką.
  • NAFTA: Europos Sąjungos svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako premjerė Ingrida Šimonytė - tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
  • KAINA: Jokio nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkusiems gyventojams garantinio tiekimo paslauga gruodį, palyginti su lapkričiu, brangsta 14,7% iki 43,6 centų už kilovatvalandę (kWh) (lapkritį – 38 ct/kWh), skelbia „Energijos skirstymo operatorius“.
  • ATOSTOGOS: Anksčiau galiojusi tvarka, kai vieni vaiką iki 14 metų auginę pareigūnai negaudavo papildomų kasmetinių atostogų, prieštaravo Konstitucijai - tokį sprendimą priėmė Konstitucinis Teismas.
  • LAUREATĖS: Paskelbtos 2022 m. Meilės Lukšienės premijos mokslininkams konkurso laimėtojos - jomis tapo prof. habil. dr. Jūratė Baranova (po mirties) ir prof. dr. Lilija Duoblienė.
  • PAKUOTĖS: Europos Komisija siūlo griežtinti reikalavimus pakuotėms, numatant, kad visos jos Bendrijoje nuo 2030-ųjų galėtų būti perdirbamos - ant pakuočių turėtų atsirasti ir naujas specialus žymėjimas, palengvinantis jų rūšiavimą.
  • ANIMACIJA: Gruodžio 1 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje prasideda tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ - programoje numatyta trylika seansų, per kuriuos išvysite pačius naujausius viso pasaulio animacinio kino kūrėjų filmus.
  • SĄSAJOS: Seimo Ekonomikos komitetas ketvirtadienį su Susisiekimo ministerijos atstovais ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės įmonių vadovais aiškinsis grupės bendrovių sąsajas su Rusija ir Baltarusija.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pastebite kai kurių vaistų trūkumą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-10 -4 C

-7 -2 C

 

-3 -1 C

-8 -2 C

-3 -1 C

 

-1 0 C

0-3 m/s

0-3 m/s

 

0-4 m/s