respublika.lt

Vilniuje paaiškėjo pajėgiausi jaunieji šiuolaikinės penkiakovės atstovai

2022 sausio 16 21:14:28
petathlon.lt

Šeštadienį (sausio 15 d.) Vilniuje vyko Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės jaunių taurės varžybos Stasio Šaparnio prizams laimėti. Jose paaiškėjo pajėgiausi skirtingų amžiaus grupių jaunieji sportininkai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Vilniuje paaiškėjo pajėgiausi jaunieji šiuolaikinės penkiakovės atstovai. Straipsnio autorių nuotr.

 

 

U13 amžiaus grupėje (50 m plaukimas ir 400 m bėgimas) tarp berniukų nugalėtoju tapo Mykolas Kimbaras. Antrą vietą užėmė Jokūbas Kaveckis, trečias buvo Dovis Baltrūnas. Tarp mergaičių geriausiai pasirodė Saulė Rimkevičiūtė, antroje vietoje - Saulė Skurvydaitė, trečia - Gabrielė Ukanytė.

Nugalėtojo titulu U15 amžiaus grupėje (100 m plaukimas ir 800 bėgimas) tarp vaikinų džiaugėsi Liutauras Valeika, antras buvo Justinas Babkin, trečias - Juras Sandanavičius. Tarp merginų sėkmingiausiai pasirodė Mėta Skirpstė, antrą vietą užėmė Meda Ramanauskaitė, trečia buvo Vakarė Plikūnaitė.

Tarp septyniolikmečiu vaikinų (200 m plaukimas, 2400 m kombinuota bėgimo/šaudymo rungtis) geriausiai pasirodė svečias iš Latvijos Kaspars Jubelis, antras buvo Danileius Jodokas, trečias - Ignas Čepulis. Merginų varžybų laimėtoja tapo kaunietė Emilija Ulinauskaitė, antrą vietą iškovojo Giedrė Gudelytė-Gudelevičiūtė, trečią - Greta Daunoravičiūtė.

„Esu labai laiminga. Nesitikėjau. Nemaniau, kad būsiu stipriausių trejetuke, bet pasisekė tiek bėgti, tiek šaudyti. Labai džiaugiuosi", - po apdovanojimų ceremonijos sakė E.Ulinauskaitė.

Jaunoji sportininkė prisipažino, kad per kombinuotą bėgimo/šaudymo rungtį ne visuomet pavyksta susikaupti.

„Bet dažniausiai sau kartoju, kad „aš galiu", „man pasiseks". Taip bandau save užmotyvuoti. Žinau, kai man pavyksta tai padaryti, viskas puikiai pavyksta, - nusišypsojo E.Ulinauskaitė. - Mano ateities planai? Sportas! Su šiuolaikine penkiakove tik pradedu draugystę - tai visiškai naujas dalykas mano gyvenime. Čia atėjau iš plaukimo, todėl tai yra mano stiprioji pusė. Silpnoji pusė? Bėgimas, bet tikrai stengiuosi tobulėti".

Įtampos netrūko devyniolikmečių (fechtavimas, 200 m plaukimas, 3000 m kombinuota bėgimo/šaudymo rungtis) varžybose. Nugalėtoju tarp vaikinų tapo Kajus Marozas, antrą vietą iškovojo Lukas Gaudiešius, trečią - pernai tarp septyniolikmečių triumfavęs Džastinas Jasiulevičius.

„Varžybų pradžia buvo labai sunki, - teigė K.Marozas. - Padariau daug klaidų fechtavime, kelias klaidas plaukime. Todėl po dviejų rungčių jaučiausi nelabai tvirtai. Tik pažiūrėjęs į rezultatus, supratau, kad nėra viskas taip blogai. Pavyko puikiai susikaupti kombinuotai bėgimo/šaudymo rungčiai".

K.Marozas nusijuokė, paklaustas, kaip vyko tasai susikaupimas prieš lemiamą rungtį.

„Ir nebuvo lengva, - sakė jaunasis sportininkas. - Bėgimas, galbūt, nereikalauja tokio didelio psichologinio pasirengimo, bet šaudymas... Turi atbėgti ramus, tarsi be emocijų, sekti kryptuką ir daugiau nieko nematyti - tai yra sunkiausia. Kiek balų šiandien parašyčiau sau už pasirodymą? Kadangi iš savęs visada noriu daugiau, todėl šiandien parašyčiau 7 arba 8. Atvirai? Šiandien nesitikėjau tapti nugalėtoju. Į U19 amžiaus grupę su trenksmais veržiasi jaunesni sportininkai, konkurencija auga. Šiais metais mūsų amžiaus grupė yra labai stipri, todėl atsirinkti į Europos čempionatą bus neįtikėtinai sunku".

Devyniolikmečių merginų varžybose geriausiai pasirodė Aleksandra Malasenoka iš Latvijos, antra buvo Rūta Banytė, trečia - Patricija Gudlevičiūtė.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +13 C

+12 +17 C

 

+8 +13 C

+15 +23 C

+11 +24 C

 

+10 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s