Baltijos šalys nutarė suvienyti jėgas. Lietuvos, Latvijos ir Estijos rankinio federacijos nusprendė kurti naujo formato Baltijos lygos varžybas. Dėl to buvo įsteigta nauja asociacija, kuri vienys stipriausias Baltijos regiono rankinio ekipas. Pagal priimtą formatą naujoje lygoje varžysis po keturias pajėgiausias kiekvienos šalies komandas.
Tikimasi, jog Baltijos lygai pavyks imti pavyzdį iš Pietryčių lygos. Pasak LRF generalinio sekretoriaus Migliaus Astrausko, taip turėtų kilti rankinio kokybė Baltijos šalyse.
„Baltijos lyga turi puikią ir seną istoriją. Tai yra seniausias regioninis turnyras visoje Europoje, kuriam pradžia duota buvo 1993 m. Nuo pat pradžios lygoje varžėsi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Suomijos ir net Grenlandijos klubai. Deja, anksčiau ši lyga Europos rankinio federacijos nebuvo laikoma oficialia, - kalbėjo M.Astrauskas. - Manau, pavyzdžiu turėtų būti SEHA lyga, kuri šiuo metu yra viena iš penkių stipriausių lygų Europoje. O Baltijos pirmenybės pastaruosius metus buvo stagnacijoje. Klubai neteikė šiai lygai prioriteto, žaidimas joje buvo tapęs formalumu. Todėl tikslas yra sukurti lygą, turinčią stiprias rinkodaros bei komunikacijos puses, aiškų varžybų kalendorių ir gerą vadybą.“
LRF generalinio sekretoriaus teigimu, pirmosios kalbos dėl lygos kūrimo prasidėjo dar prieš kelis metus. Tuomet Estijoje įvyko pirmasis visų šalių susitikimas. Ten buvo įsteigta Baltijos šalių rankinio asociacija.
„Tikimės, kad ši lyga suteiks daugiau tarptautinės rungtynių patirties mūsų žaidėjams ir vėliau tai atsispindės rinktinių rezultatuose. Pagrindinis tikslas yra tas, jog ir klubai taptų profesionalesni. O lyga stengsis padėti klubams progresuoti ir gauti finansinę naudą. Rankinis visose trijose šalyse turi sugebėti konkuruoti su kitomis sporto šakomis“, - pridūrė M.Astrauskas.
LRF atstovui pritarė ir Latvijos rankinio federacijos generalinis sekretorius Guntis Ciematniekas.
„Pagrindinis tikslas yra paversti rankinį kuo patrauklesniu sportu visame regione. Dirbdami kartu galėsime kelti bendrą rankinio lygį visose šalyse. Šis formatas leis surinkti visas stipriausias regiono komandas bei taip didinti ir nacionalinių čempionatų svarbą. Visų šalių lygose skirtumai tarp komandų yra gana dideli, tad stipriausių ekipų žaidimas vienoje lygoje skatins didesnę konkurenciją“, - sakė latvių atstovas.
G.Ciematniekas pabrėžė, jog pajėgiausios regiono komandos turėtų demonstruoti patrauklų žiūrovams rankinį. Ekipų iš Suomijos bei Baltarusijos dalyvavimas nors ir pakeldavo komandų lygį, bet svarbiausias kovas „išveždavo“ iš regiono ribų. O juk, Latvijos rankinio federacijos generalinio sekretoriaus teigimu, pagrindinis tikslas turi būti Baltijos šalys.
Tuo metu Estijos rankinio federacijos generalinė sekretorė Pirjė Orason (Pirje Orasson) atkreipė dėmesį į tai, kad lygos kūrimas yra tik vienas iš tolimesnių bendradarbiavimo žingsnių.
„Visos trys federacijos dirbo, kad ši idėja virstų realybe. Aišku, įvykiai, paralyžiavę Europos sportą, palietė ir mus visus. Tikimės, kad visos šalys iš šios lygos turės naudos. Tai tik pirmasis žingsnis mūsų bendradarbiavime. Ateityje planuojame bendras treniruotes jaunimui bei rinktinėms“, - sakė P.Orason.