respublika.lt

Veteranai viliasi išmėginti jėgas ant sniego

2022 sausio 04 09:26:23
„Visus Bonus“ inf.

Automobilių sporto veteranų kalėdinio bei velykinio slalomų varžybos gimė bemaž tuo pat metu, kaip ir garsieji „Kauno rudens" raliai. O šių tradicinėmis tapusių lenktynių idėja priklauso Kauno automobilininkų klubui ir jo ilgamečiam vadovui Vidmantui Čiutelei kartu su būriu bendraminčių, automobilių sporto propaguotojų.

×
nuotr. 5 nuotr.
Veteranai viliasi išmėginti jėgas ant sniego. Algimanto Brazaičio nuotr.

 

Tad jau bemaž pusę amžiaus žilagalviai veteranai kasmet bent po du kartus susiburia draugėn ir vis dar neblėstantį savo meistriškumą įrodinėja slalomo aikštelėse.

Šeštadienį, sausio 15-ąją, šalies automobilių sporto veteranai rinksis Kauno rajone, prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) esančiose slalomo aikštelėse, kuriose tądien rengiamos net dvejos slalomo varžybos, sąlyginai pavadintos „Kauno rajono II ir III etapais".

Jas rengia Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija kartu su Lietuvos automobilių sporto federacijos senjorų komitetu ir partneriais - Lietuvos automobilių, Kauno automobilininkų bei Lietuvos „Porsche " klubais.

„Tradicinio susitikimo ir aš, ir būrys mano bendraamžių bei bendraminčių nekantriai laukiame, nes labai norisi išbandyti jėgas sniegu padengtoje trasoje, kurioje dar labiau išryškėja net menkiausios klaidos, o ir žiūrovams puikiai matosi kas yra kas", - sako vienas nuolatinių veteranų varžybų dalyvių, 85-erių kaunietis Algirdas Rymonis.

Pasak A. Rymonio, ir anksčiau organizatoriai norėjo šventės ant sniego, tačiau įnoringos žiemos tai nepažerdavo jo iki sausio vidurio, tai nesulaukęs Velykų sniegas ištirpdavo...

Nepaisant kad naujieji puikų Kalėdų įdirbį pavertė balomis, tikimasi, jog lūkesčiai pagaliau išsipildys, nes sinoptikai sausio viduryje žada šaltuką ir sniego.

„Esame pilnai pasiruošę surengti pirmąsias šiemetiniame kalendoriuje automobilių sporto varžybas ir džiaugiamės jausdami tokį veteranų ir ne tik jų palaikymą, - sako slalomo lenktynes rengiančios tarptautinės automobilių sporto veteranų asociacijos direktorius, varžybų trasos ir saugumo viršininkas Romualdas Mažuolis. - Todėl organizacinio komiteto vardu norėčiau padėkoti Kauno rajono savivaldybei bei jos merui Valerijui Makūnui, ne tik steigiančiam taurę atskiros įskaitos nugalėtojams, bet ir svetingai priimantiems turnyro dalyvius, daugeliui kitų pagalbininkų, kurių indėlis tikrai svarus".

Bemaž kasmet plečiasi ir tradicinių slalomo varžybų programa.

Organizatoriai laukia ne tik sporto meistrų veteranų, bet ir suteiks galimybę atskirose grupėse išbandyti jėgas žmonėms su negalia, LAK „Retro klasikos" atstovams, svečiams mėgėjams, Akademijos seniūnijos automobilių sporto entuziastams, Lietuvos žurnalistų autoklubo nariams ir kitiems svečiams.

Moterų-senjorių grupėje pirštines surems dailiosios lyties atstovės.
Dalyvių registracija prasidės sausio 15 d. 8.30 val. ir tęsis bemaž iki pat varžybų atidarymo 10.20 val.

Pirmasis dalyvių automobilis startuos 10.55 val.

Varžybų nugalėtojų ir prizininkų laukia ne tik buvusių bendražygių vardinės taurės, kurias jie itin brangina ir negaili dėl jų jėgų trasoje, bet ir organizatorių įsteigtos taurės, diplomai, atskiri prizai ir rėmėjų dovanos.

Tradiciškai veteranų slalomo dalyviai kovoja ir dėl miestų komandinės įskaitos nugalėtojų ir prizininkų titulų.

Šioje įskaitoje užimta pirmoji vieta komandos taupyklę papildo 12 taškų, antroji - 10, trečioji - 8, ketvirtoji - 7, penktoji - 6 ir t.t.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s