Budapešte šią savaitę vyksta šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionatas, kuriame mūsų šalies garbę gina šeši sportininkai. Pagrindiniai šių metų tikslai jau įvykdyti - iškovoti trys olimpiniai kelialapiai, tad Vengrijoje galima susikoncentruoti į medalių medžioklę. Jeigu Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė triumfuotų planetos pirmenybėse, šiame sezone ji susirinktų visus titulus svarbiausiose varžybose. „Laura pajėgi laimėti, bet neužbėkime įvykiams už akių“, - sakė 35-erių olimpinės čempionės vyras, treneris ir Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos viceprezidentas Andrejus Zadneprovskis.
Pirmosiomis šios savaitės dienomis pasaulio čempionatas prasidėjo moterų ir vyrų estafetėmis, tačiau šiose varžybose mūsiškiai nedalyvavo. Moterų asmeninėse varžybose, kurių atrankos etapas vyks šiandien, kovos L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Ieva Serapinaitė. Vyrų atranka startuos rytoj, ten savo jėgas išbandys Justinas Kinderis ir Dovydas Vaivada. Moterų finalas organizuojamas penktadienį, o vyrų - šeštadienį. Planetos pirmenybės baigsis sekmadienį mišrių estafečių varžybomis, kuriose dalyvaus D.Vaivada ir Aurelija Tamašauskaitė.
Budapešte viso pasaulio geriausi penkiakovininkai kovoja ne tik dėl čempionų titulų, tačiau ir olimpinių kelialapių. Pastaruosius pelnys po tris geriausius asmeninių varžybų dalyvius. Primename, jog iš mūsiškių vietas 2020 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse jau yra užsitikrinę L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, G.Venčkauskaitė-Juškienė ir J.Kinderis. Iš šalies į žaidynes gali vykti po dvi moteris ir du vyrus, taigi vieną „vyrišką“ vietą lietuviai dar gali užimti.„Šių metų tikslai jau įvykdyti, turime tris olimpinius kelialapius. Žinoma, galbūt Dovydas padarys stebuklą, nors iš jo daugiau tikimės kitąmet. Planetos pirmenybėse jam bus sunku, veikiausiai nepavyks iškovoti kelialapio. O kitąmet dar bus galimybė į Tokiją patekti per reitingą. Jei kitais metais jis dalyvautų pasaulio taurės etapuose, finale bei planetos čempionate patektų į 15-uką, manome, vietą olimpinėse žaidynėse Dovydas turėtų. Jam reikia rinkti reitingo taškus. Budapešte patekti į geriausiųjų trejetuką jam dar būtų kiek per sudėtinga. Kol kas Dovydas dar nėra tokio pajėgumo sportininkas“, - „Vakaro žinioms“ teigė A.Zadneprovskis.
LŠPF viceprezidentas pripažino, jog tiki, kad į Tokiją vis dėlto vyks keturi Lietuvos penkiakovininkai.
„Tačiau nereikia skubėti, dar turime kitus metus, - pridūrė A.Zadneprovskis. - Tie trys kelialapiai nenustebino, tikėjomės, kad jie bus pelnyti šiemet, o ne paskutinę minutę. Žinoma, buvo sunku spėlioti, kaip Laura grįš po traumos. Justinas visada būna 8-10-uke, Gintarė irgi grįžo gana geros formos po motinystės atostogų. Mūsų komanda visada buvo pajėgi, taigi kažkokio stebuklo neįvyko, niekas labai nenustebino. Padarėme tai, ką geriausiai sugebame. O pasaulio čempionate tiesiog norime, kad mūsų sportininkai gražiai užbaigtų sezoną. Visi lietuviai pajėgūs pasiekti puikius rezultatus, jeigu bus gera diena, visi pakovos dėl aukštų vietų.“
Pasaulio čempionų titulus asmeninėje įskaitoje Lietuvos penkiakovininkai yra pelnę penkis kartus. 2000 ir 2004 m. tai padarė A.Zadneprovskis, 2006 m. - Edvinas Krungolcas, o 2013 m. - L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J.Kinderis. Pastarąjį kartą ant prizininkų pakylos planetos pirmenybėse mūsiškiai lipo 2017 m., kai J.Kinderis iškovojo bronzos medalį.
„Šansai iškovoti medalį pasaulio čempionate visada yra. Jeigu bus palanki diena, palankus žirgas, palankus fechtavimas, mūsiškiai pajėgūs kovoti dėl aukščiausių vietų. Lietuvos penkiakovininkai yra pavojingi ir bet kuris priešininkas tai žino. Jeigu, pavyzdžiui, prieš Laurą ar Gintarę varžovė turi mažesnį nei 20 sek. pranašumą, tikrai yra pavojus, kad gali pavyti ir nugalėti“, - įsitikinęs LŠPF atstovas.
Pirmenybės Vengrijoje bus baigiamosios elitinės 2019 m. šiuolaikinės penkiakovės varžybos. Primename, jog šiemet L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė tapo Europos čempione ir pasaulio taurės laimėtoja, su G.Venčkauskaite-Juškiene ir I.Serapinaite užėmė trečiąją vietą Senojo žemyno pirmenybių komandinėje įskaitoje. O pasaulio taurės mišrių estafečių varžybose G.Venčkauskaitė-Juškienė su J.Kinderiu taip pat pasipuošė bronzos medaliais.
„Sezoną vertinu puikiai. Jei Laurai pavyktų triumfuoti pasaulio čempionate, šį sezoną ji būtų surinkusi visus aukščiausius svarbiausių varžybų apdovanojimus. Tačiau neskubėkime. Kiekvienos varžybos prasideda iš naujo, kiekvienos varžybos yra atskira istorija. Šio sezono Lauros rezultatai rodo, kad teisingai buvo nuspręsta dėl operacijos. Džiugu, kad ir Lietuvoje atsirado gerų medikų, specialistų, kurie padėjo grįžti į formą. Sunku, aišku, pasakyti, ar operacija atlikta pačiu laiku, juk vis dėlto metus reikėjo praleisti be sporto. Laura jaučiasi normaliai, kovingai. Turėjo priverstinio poilsio, tai irgi buvo į naudą, pasiilgo varžybų. Taigi nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“, - sakė A.Zadneprovskis.