respublika.lt

Vaidoto ir Veronikos Lacičių pergalė Europos čempionate!

2022 gruodžio 05 08:12:21
Lietuvos sportinių šokių federacija

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitienė tapo 2022 - ųjų metų Europos čempionais. Italijos Riminio mieste Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) surengtame čempionate mūsų šalies sportininkams nebuvo lygių.

×
nuotr. 3 nuotr.
Vaidotas ir Veronika Lacičiai tapo Europos čempionais. LSŠF nuotr.

 

Europos čempionato finale iš viso V. ir V. Lacičiai surinko 190,250 balo iš 200 galimų - šis rezultatas garantavo jiems aukso medalį!

Kalbėdami po turnyro, sportininkai nei vieno šokio neišskyrė, kaip geriausio. „Man atrodo, kad šiandien viską sušokome labai panašiai." - sakė Vaidotas Lacitis. Paskelbus rezultatų protokolus, paaiškėjo, kad tokios pačios nuomonės buvo ir teisėjai - už kiekvieną šokį mūsų porai skyrė beveik identišką balų skaičių: po kiek daugiau nei 38 balus iš 40 galimų.

Čempionato metu kiekvienas finalo šokis (o jų iš viso standartinių šokių varžybose šokami penki) buvo vertinamas pagal keturis kriterijus: atlikimo techniką, muzikalumą, partnerystės įgūdžius, choreografiją ir prezentaciją. Iš Lenkijos, Anglijos, Vokietijos, Ispanijos, Rumunijos, Italijos, Latvijos, Slovakijos, Čekijos ir Lietuvos vertintojų sudaryta komisija daugiausiai balų mūsų šokėjams skyrė už kiekvieno šokio techniką - kai kurie teisėjai ir beveik po maksimalią 9,750 sumą. Beje, vienintelis šio čempionato maksimalus įvertinimas - dešimtukas - Rumunijos teisėjo buvo skirtas Lietuvos sportininkams už tango muzikalumą bei choreografiją ir prezentaciją.

Po pergalės Lietuvos sportininkai džiaugėsi: „Šokti tikrai buvo smagu. Mus svarbi ne tik teisėjų skirta vieta, bet ir tai, kaip mes patys jaučiamės pasirodę. Šiandien esame patenkinti!"

Šių metų Europos vicečempionais Italijoje tapo kaimyninės Latvijos šokėjai Edgars Linis ir Eliza Line (183,650 balo). Čempionato bronzos medaliai atiteko Pasquale Farina ir Sofie Koborg iš Danijos (182,250 balo). Finale taip pat šoko ir likusias vietas atitinkamai pasidalino Slovakijos, Italijos ir Lenkijos duetai.

O Riminyje dar šį savaitgalį laukia ir daugiau Lietuvos šokėjų pasirodymų: netrukus kovas pasaulio čempionatuose pradės jaunimo Lotynų Amerikos šokių ir suaugusiųjų mėgėjų standartinių šokių atlikėjai.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
4
F
  • APLINKYBĖS: Parlamentaras Saulius Skvernelis svarsto, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen esą galėjo pasidalinti informacija apie teisėsaugos tyrimą buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus atžvilgiu su premjere Ingrida Šimonyte, nežinodama, kad ši informacija neva gali pasiekti ir patį K.Bartoševičių.
  • SANKCIJOS: Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad ekonominės sankcijos, taikomos Kremliaus režimui, daro poveikį Rusijos ekonomikai.
  • PARAMA: Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad Lietuva reaguodama į žemės drebėjimą Turkijoje ir Sirijoje bei jo pasekmes planuoja siųsti šalims paramos paketą.
  • ELEKTRA: Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad greito Europos Komisijos išaiškinimo dėl Lietuvos ir Švedijos sutarimo dalijantis perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis nereikėtų tikėtis.
  • SESIJA: Vasario 9 d. opozicinių frakcijų narių iniciatyva Seimas šaukiamas į neeilinę sesiją: posėdžio pradžia – 12 val.
  • PARKAS: Kuršių nerijos nacionalinio parko niokojimu padarant 5,6 mln. eurų žalą kaltinami bendrovės „Akordas 1“ vadovas Gintautas Matulevičius, jo pavaduotojas Mindaugas Karpičius savo kaltės neprisipažįsta, o jų gynėjai nurodo, jog frezuotas asfaltas saugomoje teritorijoje buvo išpiltas su Neringos valdžios žinia.
  • JUBILIEJUS: Antradienį Lietuvos muzikos ir teatro akademija švenčia savo 90-ąjį gimtadienį.
  • PELNAS: Siūlymas laikinai papildomai apmokestinti dėl augančių palūkanų komercinių bankų uždirbamą itin didelį pelną yra sveikintinas, sako prezidento patarėja Irena Segalovičienė.
  • NETEKTIS: Pirmadienį būdamas 82-ejų mirė buvęs generalinis prokuroras, teisininkas Vladas Nikitinas.
  • PALŪKANOS: Lietuvos banko vadovui ir finansų ministrei pirmadienį pranešus apie svarstymus, kaip apriboti ar papildomai apmokestinti komercinių bankų sparčiai augančius pelnus bei skatinti juos didinti indėlių palūkanas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentė Eivilė Čipkutė sako, gyventojai ir dabar gali fiksuoti palūkanų normas, pavyzdžiui, penkeriems metams, tačiau tai yra brangiau nei renkantis kintamas palūkanas.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta pasirašinėti peticijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-6 +3 C

-4 +2 C

 

-4 +4 C

-2 +2 C

-1 +2 C

 

0 +2 C

0-6 m/s

0-8 m/s

 

0-12 m/s