respublika.lt

V. Lacitis ir V. Golodneva: pirmasis pasaulio čempionato medalis!

2021 gruodžio 20 08:52:25
Lietuvos sportinių šokių federacija

Lietuvos šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva - Lacitienė po dvejų metų laukimo startavo Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) profesionalų standartinių šokių pasaulio čempionate. Jungtiniuose Arabų Emyratuose - Dubajuje - šeštadienį įvykęs čempionatas buvo kupinas intrigos ir aistrų.

×
nuotr. 2 nuotr.
Vaidotas ir Veronika Lacičiai. LSŠF nuotr.

 

V. Lacitis ir V. Golodneva į Dubajų vyko neabejotinai pasiruošę laimėti medalį. Šį tikslą jie įgyvendino - nuo pat pirmųjų turų (jų čempionate iš viso sušokta keturi) Lietuvos sportininkai aiškiai įrodė, kad jie kartu su poromis iš Rusijos ir Moldovos, be vargo įveiks visus kitus į planetos pirmenybes susirinkusius duetus. Rusijos, Moldovos ir Lietuvos poros stipriai atitrūko nuo varžovų.

Taip pat jau pirmuosiuose čempionato turuose tapo aišku, kad Rusijos šokėjai Dmitrijus Žarkovas ir Olga Kulikova lenks ir mūsų, ir Moldovos šokėjus - jų pranašumas svyravo tarp 9 - 10 balų (iš 200 galimų). Galutinėje čempionato įskaitoje D. Žarkovas ir O. Kulikova tapo pasaulio profesionalų standartinių šokių čempionais su 195,100 balo.

Tuo tarpu dėl sidabro medalių užvirė netikėta ir dramatiška kova. Daugelis specialistų net neabejojo, kad V. Lacitis ir V. Golodneva taps planetos vicečempionais. Tą rodė ir ankstesnės porų tarpusavio kovos, ir puiki Lietuvos šokėjų forma. Visgi, aistringai Dubajuje mūsų sportininkus palaikę sirgaliai nustebo, kuomet finalo metu į antrąją vietą išsiveržė Moldovos šokėjai Nikolajus Darinas ir Natalija Seredina.

N. Darinas ir N. Seredina ketvirtfinalyje V. Lacičiui ir V. Golodnevai nusileido, pusfinalyje su mūsų sportininkais jie surinko vienodą balų skaičių - 185,100, o finale vos 0,300 balo aplenkė mūsiškius: galutinėje įskaitoje N. Darinui ir N. Seredinai atiteko sidabras (186,000 balo), o V. Lacičiui ir V. Golodnevai - bronza (185,700 balo).

Šis pasaulio čempionato medalis V. ir V. Lacičiams yra pirmasis planetos pirmenybių apdovanojimas, kurį jie iškovojo kartu. Pora jau yra laimėjusi bronzą Europos mėgėjų čempionate, pasaulio mėgėjų čempionatuose du kartus buvo ketvirti, yra laimėję Europos taurę ir tapę pasaulio taurės vicečempionais. 2000 m. V. Lacitis (su partnere A. Griciūte) yra tapęs jaunių amžiaus grupės standartinių šokių pasaulio čempionu.

Iš mėgėjų į profesionalų gretas V. ir V. Lacičiai nutarė pasukti 2019 m. Tačiau dėl pandemijos pirmasis jų startas tarp profesionalų įvyko tik 2021 m. spalio mėnesį - tą kartą jie tapo tarptautinio turnyro Nyderlanduose nugalėtojais.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • LIFOSA: Kėdainių trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“, kuriai pritaikius sankcijas buvo paskirtas laikinasis administratorius, abejoja ir jo skyrimo pagrįstumu, ir kompetencija.
  • KAINA: Statybos kainos gegužę per metus padidėjo 19,7%, per mėnesį – 0,9%, skelbia Statistikos departamentas.
  • ETIKA: Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kreipimusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija pradėjo tyrimą dėl nepagarbių „darbiečio“ Aido Gedvilo klausimų premjerei Ingridai Šimonytei, teigia komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė.
  • ELEKTRA: Šalyje iki metų pabaigos įrengus keturis bendros 109 mln. eurų vertės 200 megavatų elektros kaupiklius Lietuva galės apsirūpinti elektra, jei šalis būtų anksčiau nei 2025 metais atjungta nuo bendro su Rusija ir Baltarusija energetikos žiedo (BRELL), o šalies energetikos sistema taps visiškai nepriklausoma, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.
  • LĖŠOS: Netrukus Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų sektorių pasieks beveik 15 mln. eurų, skirtų paskatinti kurti konkurencingus kultūros produktus ir gerinti sektoriaus įmonių infrastruktūrą.
  • SKOLOS: Nuo liepos 1 d. visiems fiziniams asmenims, kuriems taikomos priverstinio vykdymo priemonės, bus nustatytas vienodas neišieškomos sumos dydis - jis atitinka Vyriausybės patvirtinto minimalaus vartojimo poreikio dydį ir šiuo metu siekia 267 eurus.
  • DIALOGAS: Liepos 1 d., penktadienį, 10 val. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dalyvaus Seimo „Facebook“ paskyros rubrikoje „Klausk politiko“ ir atsakys į piliečių klausimus.
  • FINANSAVIMAS: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia dar vieną kvietimą šalies sporto šakų federacijoms, neįgaliųjų sporto organizacijoms teikti paraiškas jų organizuojamų tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimui gauti - tam numatyta apie 150 tūkst. eurų.
  • KAITRA: Kretingos meteorologijos stotyje antradienį pagerintas 82 metų senumo karščio rekordas, pranešė Lietuvos Hidrometeorologijos tarnyba: remiantis preliminariais 15–16 val. duomenimis, meteorologijos stotyje oras įkaito iki 33,6 laipsnių karščio.
  • PIROTECHNIKA: Sostinės politikai trečiadienį svarstys, ar riboti fejerverkų naudojimą mieste, o galingesnę pirotechniką apskritai uždrausti.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar Lietuva turėtų kaip nors riboti Rusijos prekių tranzitą į Kaliningradą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+18 +25 C

+20 +26 C

 

+20 +25 C

+24 +30 C

+28 +33 C

 

+19 +29 C

0-3 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s