respublika.lt

Užsienio lietuviai: „Mums lietuvių žaidynės prilygsta Olimpinėms“

2022 birželio 29 11:44:40

Jau 75-erius metus užsienio lietuvius vienijanti Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga (ŠALFASS) ruošiasi dar vienai didžiulei šventei - Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms (PLSŽ) Druskininkuose, o jos prezidentas Laurynas Misevičius teigia, jog šis renginys išeiviams prilygsta Olimpinėms žaidynėms.

×
nuotr. 3 nuotr.
ŠALFASS organizuojamas užsienio lietuvių turnyras. ŠALFASS nuotr.

 

Liepos 14-17 dienomis tūkstančiai lietuvių sportininkų iš viso pasaulio sugužės į seniausią Lietuvos kurortą, kur varžysis net 28-iose sporto šakose, tuo metu ŠALFASS organizacijos nariai, kaip įprastai, planuoja surinkti didžiausią sportininkų mėgėjų delegaciją.

Nors ŠALFASS vienija Šiaurės Amerikos lietuvius, organizacijos ištakos veda į pokario Vokietijos Augsburgo miestą, kur dar 1947 metais buvo įkurtas Vyriausiasis Fizinio Auklėjimo ir Sporto Komitetas (VFASK), koordinavęs sportui neabejingų lietuvių išeivių veiklą pabėgėlių stovyklose.

Augant lietuvių bendruomenei už Atlanto, organizaciją nuspręsta perkelti į Šiaurės Ameriką, kur 1965 metais VFASK pervadinta į ŠALFASS. 1976 metais, siekiant paminėti Lietuvos Nepriklausomybės 60-metį ir Tautinės Olimpiados Kaune 40-metį, Toronte surengtos pirmosios Pasaulio lietuvių sporto žaidynės.

Antrosios PLSŽ vyko Čikagoje, trečiosios - Adelaidėje, o nuo 1991 metų rengiamos Lietuvoje. Iki šiol renginys vyko kas ketverius metus, tačiau, dėl pandemijos, šįkart bus rengiamas po penkerių metų pertraukos. ŠALFASS prezidentas Laurynas Misevičius teigia, kad PLSŽ užsienio lietuviams lyg Olimpinės žaidynės.

„Mano nuomone, Pasaulio lietuvių sporto žaidynės vainikuoja ketverius, o šįmet ir penkerius metus trunkantį mūsų darbą ir pastangas suburti geriausius Šiaurės Amerikos lietuvius mėgėjus sportininkus. Manau, nesuklysiu sakydamas, kad daugeliui dalyvių Pasaulio lietuvių sporto žaidynės prilygta Olimpinėms žaidynėms, o kartą čia sudalyvavęs to pasakiško jausmo neužmirši niekada", - teigia L. Misevičius.

„Skaičiuojama, kad Šiaurės Amerikoje gyvena net apie milijoną išeivijos lietuvių ir jų palikuonių, todėl lietuviški renginiai daugumoje didmiesčių vyksta tiek JAV, tiek Kanadoje. Mus visus vienija ne tik sportas, bet ir muzika, šokiai, piknikai, karčemos ir tiesiog buvimas kartu, tačiau aišku tik viena - kuo ilgiau žmonės gyvena svetur, tuo labiau juos traukia tautinė veikla", - priduria ŠALFASS prezidentas.

Liepos 14-17 dieną Druskininkų gyventojai ir miesto svečiai galės stebėti 29 sporto rungtis, Lietuvos atsispaudimų nuo žemės rekordo siekimą, mėgautis Vido Bareikio koncertu, lazerių šou, dalyvauti teatralizuotoje eisenoje „Aš - Lietuva" su 250 metrų ilgio Lietuvos vėliavos nešimu ir daugybėje kitų veiklų.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GATVĖS: Trijų Gargždų miesto gatvių gyventojai nenori, kad būtų pervadintos Petro Cvirkos, Juliaus Janonio ir Butktų Juzės gatvės.
  • RŪMAI: Šiaulių miesto savivaldybė siekia iš Vilniaus universiteto perimti miesto centre, Aušros alėjoje, esančius Didždvario rūmus - ten ji norėtų įkurti Santuokų rūmus ir erdves menui.
  • LOBIZMAS: Pusantrų metų galiojančią prievolę deklaruoti susitikimus su lobistais aktyviausiai vykdo Seimo ir Vyriausybės nariai bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.
  • ORKESTRAS: Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinį pučiamųjų orkestrą ketinama perduoti Policijos departamentui.
  • PLAUKIMAS: Seimo narys Linas Jonauskas siūlo pradinukams vieną kartą valstybės lėšomis apmokėti vasaros plaukimo stovyklą.
  • REITINGAS: Kredito reitingų agentūros S&P ir „Fitch“ penktadienį sumažino Ukrainos kredito reitingą manydamos, kad karo siaubiama šalis, pasiekusi susitarimą dėl skolos restruktūrizavimo, yra per žingsnį nuo finansinių įsipareigojimų nevykdymo.
  • KADRAI: Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei Loretai Ašoklienei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti šios pareigybės likimą.
  • TURIZMAS: Kaune įpusėjus Europos kultūros sostinės metų programai ir rugsėjį laukiant keleto aukšto lygio renginių, turizmą mieste tikimasi grąžinti į priešpandeminį lygį, sako „Kaunas 2022“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Mindaugas Reinikis.
  • BILIETAI: Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vykdomasis direktorius Michaelas O'Leary teigia, kad bendrovė nebesiūlys skrydžių žemiausiomis kainomis dėl smarkiai išaugusių degalų kainų - 10 eurų bilietų era baigėsi.
  • MOKYKLA: Užsienio reikalų ministerija penktadienį išreiškė protestą dėl Baltarusijoje pristabdytos lietuviškos Pelesos vidurinės mokyklos veiklos.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokį elektros tiekėją pasirinkote?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s