Trečiajame kėlinyje belgių nesustabdžiusios lietuvės patyrė pirmąjį pralaimėjimą

(0)
Publikuota: 2022 balandžio 08 08:18:54, hockey.lt informacija
×
Ramunė Maleckienė, Lietuvos moterų rinktinė. Hockey.lt nuotr.

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės pergalingą žygį pasaulio čempionate Bulgarijoje sustabdė Belgijos rinktinė. Pavyzdingai sužaidusios belgės nepaliko vilčių lietuvėms ir atsirevanšavo už pirmajame ture patirtą pralaimėjimą.

Ketvirtadienį, pasaulio čempionato IIIA diviziono rungtynėse, po dviejų kėlinių Lietuvos ir Belgijos rinktines skyrė vos vienas tikslus metimas, bet lemiamame rungtynių trečdalyje belgės ne tik išlaikė savo pranašumą, bet ir septyniais įvarčiais be atsako pasiekė įtikinamą pergalę 8:0. Priminsime, jog prieš tris dienas vykusiame pirmajame šių rinktinių susitikime 3:2 pergalę šventė lietuvės.

Pirmajame kėlinyje Belgijos rinktinei pavyko kone visą jo laiką praleisti Lietuvos rinktinės zonoje. Į Emilijos Simonsen ginamus vartus skriejo net 21 metimas, bet lietuvių vartininkei pavyko susitvarkyti su visais belgių bandymais.

Pavojingiausią atsaką Lietuvos rinktinei pavyko surengti pačioje kėlinio pabaigoje, kai erdvės sau susikūrusi Klara Miuller paleido ritulį į vartų plotą, o vartininkei nepavyko jo sugauti. Deja, bet pirmosios prie atšokusio ritulio suskubo Belgijos atstovės, kurios neutralizavo pavojų.

Vaizdas ant ledo nesikeitė ir antrajame kėlinyje: belgės ir toliau aktyviai spaudė lietuves priversdamos jas kone visą laiką leisti ginant savo vartus. Įpusėjus rungtynėms po sumaišties prie lietuvių vartų mūsų rinktinės nebeišgelbėjo ir E. Simonsen: į Lietuvos rinktinės vartus įskriejo Louisės Paulissen nukreiptas ritulys.

Po praleisto įvarčio Lietuvos rinktinei pavyko atsakyti keliomis savo atakomis, o kartą mūsų šalies atstovės pabėgo į greitą išpuolį dvi prieš vieną. Tiesa, Gabijos Griniūtės atliktą metimą atrėmė Belgijos vartininkė.

Trečiojo kėlinio pradžioje du nesėkmingi epizodai gynyboje leido belgėms įgyti apčiuopiamą persvarą. Iš pradžių Lottė de Guchteraere iš arti pasižymėjo pakartotiniu metimu, o vėliau ji kone iš tos pačios pozicijos išnaudojo puikų komandos draugės perdavimą.

Po trijų Belgijos rinktinės įvarčių į Lietuvos rinktinės vartus stojo Viltė Beličenkaitė, bet jai taip pat nepavyko sustabdyti įsibėgėjusių varžovių. L. Paulissen, Femkė Bosmans ir L. de Guchteraere nepaliko abejonių dėl rungtynių baigties.

Per likusį rungtynių laiką į vartus sugrąžintai E. Simonsen taip pat teko praleisti du tikslius metimus, kuriuos atliko Ankė Steeno ir Renė de Wolf.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės trenerio asistentas Raimondas Štrimatis pripažino, jog rungtynių metu matėsi oponenčių gretose atlikta praėjusios dvikovos analizė, po kurios visas varžovių dėmesys buvo sutelktas stabdant rinktinės lyderę Klarą Miuller.

„Pagrindinis dalykas neleidęs pasižymėti puolime buvo tai, kad varžovės visiškai išanalizavo mūsų žaidimą. Mūsų komandoje nėra taip, kad turėtume tris lygiaverčius trejetus: turime puikią vartininkę, aiškią lyderę ir dar dvi-tris žaidėjas, kurios daro rezultatą. Matėsi, jog mūsų žaidimas buvo išanalizuotas, Klara neturėjo jokios erdvės kažką atlikti, o tuomet jau mums žaisti tampa sudėtinga", - po rungtynių varžovių taktiką išskyrė treneris.

Trenerio teigimu, didžiausią problemą šiose rungtynėse padarė ne jaudulys kovojant dėl aukso, o lyderių gretose pasijautęs nuovargis.

„Jaudulys turi didelę įtaką, kai galvojama apie rungtynių svarbą, bet, mano nuomone, didesnę įtaką padarė ne jis, o nuovargis. Kažkur mūsų žaidėjos peržaidė porą keitimų, o atsižvelgus į tai, jog prieš tai pirmąsias dvi rungtynes mūsų lyderės žaidė didžiąją rungtynių dalį, tai itin pasijautė jų žaidime. Jaudulį jautėme nebent tik pirmajame kėlinyje."

Kalbėdamas apie ateitį R. Štrimaitis pastebi, jog šiandieninės varžovės ne pirmus metus varžosi pasaulio čempionatuose bei bendroje Nyderlandų ir Belgijos lygoje, o mūsų merginoms norint pasiekti aukštesnį lygį taip pat būtina visą sezoną gaunama žaidybinė praktika.

„Turime pasižiūrėti, kiek mūsų varžovės yra sužaidusios pasaulio čempionatų, kiek rungtynių jos sužaidžia savo čempionate. Be žaidybinės praktikos mes tikrai netobulėsime: kuo daugiau žaisime, tuo labiau galėsime žengti į priekį ir tobulėti."

Rytoj pasaulio čempionate Lietuvos moterų rinktinė užbaigs savo pasirodymą rungtynėmis su Bulgarija. Rungtynių pradžia 18:30 val.