respublika.lt

Tradicinis baidarių polo turnyras „Alytaus taurė-2022”

2022 vasario 08 08:37:48
Kęstutis Dambrauskas

Šeštadienį ir sekmadienį miesto baseine vyko tarptautinis baidarių polo turnyras „Alytaus taurė-2022". Šiose tradicinėse varžybose dalyvavo Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos ir Lietuvos komandos. Švedijos sportininkai į Alytų sugrįžo po 30 metų. Sportininkai rungtyniavo trijose amžiaus grupėse. Pirmoje divizijoje - vyrai (10 komandų), antroje - jauniai iki 17 metų ir moterys (6 komandos) ir trečioje - vaikai iki 14 metų (3 komandos). Šias varžybas stebėjo Tarptautinės baidarių irklavimo federacijos (ICF) kanupolo komiteto narė Eva Lindmark iš Švedijos, Europos baidarių irklavimo asociacijos (EHA) kanupolo komiteto atstovas, atsakingas už sporto disciplinos viešinimą, Hansas Jensenas iš Olandijos ir Tony Grifin iš Airijos, kuris anksčiau EHA buvo atsakingas už inventorių ir teisėjavimą.

×
nuotr. 4 nuotr.
Rungtynių momentas. Pranešimo autorių nuotr.

 

Vaikų grupėje varžėsi trys komandos iš Kaniovo (Lenkija), Katovicų (Lenkija) ir Alytaus. Daugumai vaikų tai buvo pirmieji startai. Varžybos buvo labai emocingos, džiaugsmą keitė ašaros, ne vienam teko išvirsti iš baidarės ir išsimaudyti. Tačiau mažiesiems baidarininkams tai buvo labai geros pamokos, įgyta patirtis, pažintis su naujais draugais. Geriausiai sekėsi mažiesiems iš Kaniovo, antri liko Katovicų ir treti Alytaus jaunieji baidarininkai.

Jaunių grupėje dalyvavo šešios komandos. Šios varžybos nesusiklostė alytiškiams. Jungtinė Alytaus SRC ir Daugų komanda gerai pradėjo varžybas ir iškovojo pergalę prieš Kališo (Lenkija) bendraamžius, tačiau kitose rungtynėse patyrė pralaimėjimą. Alytiškiai dėl patekimo į pusfinalio varžybas patyrė dar vieną pralaimėjimą bendraamžiams iš Trakų. Kovoje dėl penktosios vietos Alytaus baidarininkai susitiko su antrąją komanda iš Kališo. Šiose rungtynėse alytiškiai neatsilaikė prieš Lenkijos baidarininkus, patyrė pralaimėjimą ir užėmė šeštąją vietą. Turnyro nugalėtojais tapo Švedijos jaunieji baidarininkai, antri - Kaniovo, treti - Kališo pirmoji komanda. Jungtinėje ASRC-Daugų komandoje žaidė komandos kapitonas Marius Čekanauskas, Kajus Raulinavičius, Vilius Gecevičius, Justas Serkovas, Nojus Sukackas, Samanta Dirsytė bei Gabrielė Čepulytė, komandos treneriai Kęstutis Dambrauskas ir Rimas Sukackas.

Stipriausioje vyrų grupėje vyko atkaklios kovos. Pirmąją dieną komandos žaidė grupės varžybas. Alytaus SRC-„Alytus" sėkmingai pradėjo varžybas. Alytiškiai iškovojo dvi pergales ir patyrė du pralaimėjimus Švedijos rinktinei bei Varšuvos Povišle komandai. Grupėje užėmė trečiąją vietą, todėl toliau galėjo kovoti tik dėl penktų-aštuntų vietų.

Kovoje dėl penktos-aštuntos vietos mūsų miesto sportininkai susitiko su labai gerai pažįstamais varžovais iš Suomijos. Lapkričio mėnesį vykusiame turnyre šios abi komandos žaidė finale. Tada stipresni buvo Suomijos baidarininkai. Tačiau šį kartą alytiškiai nors ir pralaimėjo 2:1 pirmąjį kėlinį, antrame pademonstravo gerą žaidimą ir iškovojo gražią pergalę 7:4. Kitose rungtynėse, kovoje dėl penktosios vietos, alytiškiai tiesiog sutriuškino Varšuvos Povišle antrąją komandą 10:3 ir iškovojo penktąją vietą.

Finale žaidė Varšuvos Povišle pirmoji komanda ir Švedijos rinktinė. Rungtynes sėkmingiau pradėjo Varšuvos baidarininkai, jie pirmieji pelnė įvartį ir pirmą kėlinį laimėjo 2:1. Švedijos sportininkai nesirengė sudėti ginklų ir antrame kėlinyje bandė palenkti žaidimą sau naudinga linkme. Tačiau geriau sužaidė lenkai ir iškovojo sunkią pergalę 3:2 bei tapo turnyro nugalėtojais. Antri liko Švedijos baidarininkai, bronzos medalius laimėjo Trakų komanda. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo alytiškis Karolis Latauskas ( 27  įvarčiai).

Alytaus SRC-„Alytus" komandoje žaidė komandos kapitonas Karolis Latauskas, Vilius Rasimavičius, Vytenis Licus, Eimantas Staniulis, Marius Kiškiūnas, Mindaugas Diksa, Kajus Kašelionis ir Nojus Serkovas. Komanda labai atjaunėjusi, tačiau patyrusių žaidėjų K. Latausko, V. Rasimavičiaus ir V. Licaus valdoma komanda žaidė labai gerai - užimta aukšta penkta vieta turnyre. Komandai sėkmės pritrūko grupės varžybose, patyrus pralaimėjimus Švedijos ir pirmajai Varšuvos Povišle komandoms. Tačiau komandos jaunimui tai buvo labai gera patirtis tokio aukšto lygio varžybose. Tuo džiaugėsi komandos treneriai Kęstutis Dambrauskas ir Rimas Sukackas.

Komandos nugalėtojos ir prizininkai apdovanoti taurėmis, žaidėjams įteikti medaliai ir asmeniniai prizai. Turnyro nugalėtojai vyrų ir jaunių grupėse buvo apdovanoti prizais - irklais, kuriuos įsteigė Lietuvos ir Vengrijos UAB Brača Sport kompanija.

Dėkojame mūsų rėmėjams Alytaus miesto savivaldybei, Lietuvos ir Vengrijos UAB „Braca sport", Lenkijos kompanijai „Tedi sport", firmai „Hummel", informaciniams rėmėjams „Alytusplius", Alytaus naujienos, Alytaus laikas, sportas.info, Sportas.lt, Dzūkijos veidas, radijui FM99 ir Dzūkijos TV.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PINIGAI: Nuo lapkričio 1-osios apribojus atsiskaitymus grynaisiais, naujos tvarkos išimtimi pasinaudota beveik pusę tūkstančio kartų.
  • PERTVARKA: Nacionalinis vėžio institutas pertvarkomas iš biudžetinės į viešąją įstaigą, jo valdyme be dabar esančių ministerijų ateityje dalyvautų ir Vilniaus universitetas.
  • PREMIJA: Antradienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė -Nielsen parlamentui ketina pateikti nutarimo projektą dėl 2022 metų Laisvės premijos skyrimo Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.
  • HAUBICOS: Pora Lietuvoje suremontuotų savaeigių „PzH2000“ haubicų šeštadienį pasiekė Ukrainą - frontą pasiekė ir dalis amunicijos, dėl kurios perdavimo sutarė Valstybės gynimo taryba.
  • ORIGINALAS: Užsienio reikalų ministerija siekia pratęsti iš Vokietijos archyvo pasiskolinto Vasario 16-osios Akto originalo eksponavimą Lietuvoje - pagal ankstesnį susitarimą Lietuva dokumentą iki metų pabaigos turėtų grąžinti Berlynui.
  • PREMIJA: Keturioliktoji Kuršių nerijoje gimusio Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija Neringos savivaldybės tarybos sprendimu pirmą kartą skirta įstaigai – Thomo Manno kultūros centrui.
  • PAVELDAS: UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Tarpvyriausybinio komiteto Vertinimo komisijos nariu tapo Vilniaus universiteto profesorius Rimvydas Laužikas.
  • KONTRABANDA: Klaipėdoje demaskuota 1,5 mln. eurų vertės kontrabanda: iš Korėjos atplukdytoje saulės modulių siuntoje muitininkai aptiko šimtus tūkstančių cigarečių, pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba.
  • TAKSI: Vilniaus taksistams piktinantis, kad jau kurį laiką nebegali važiuoti A juostomis, savivaldybė įmonė „Susisiekimo paslaugos“ sako, kad buvusios tvarkos grąžinti neketina.
  • VILKAI: Tęsiant vilkų apsaugos programą Lietuvoje toliau atliekami moksliniai tyrimai, kurie padeda tiksliai nustatyti, kiek šalyje gyvena šių plėšrūnų: naujausiais duomenimis, jų skaičius šiemet paaugo apie 40 proc., suskaičiuotos 87 šeimos, tad ir sumedžioti jų šį sezoną leista daugiau.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokią atsakomybę už pandemijos valdymą reikėtų pritaikyti valdžiai?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-4 0 C

-4 0 C

 

-2 +3 C

-4 -1 C

-1 +3 C

 

-1 +2 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s