respublika.lt

Tituluotų baidarininkų kovoje Lietuvos taurę laimėjo Ignas Navakauskas

2022 gegužės 09 08:28:51
Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos informacija

Baigėsi pirmosios šiais metais baidarių ir kanojų irklavimo varžybos. Trakuose dvi dienas vykusiose Lietuvos taurės - D. ir Z. Survutų memorialo varžybose varžėsi Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos baidarininkai ir kanojininkai.

×
nuotr. 3 nuotr.
Tituluotų baidarininkų kovoje Lietuvos taurę laimėjo Ignas Navakauskas. Alfredo Pliadžio nuotr.

 

Sekmadienį buvo išdalinti apdovanojimai 200 metrų nuotolyje.

Daugybė tituluotų sportininkų išsirikiavo prie starto linijos vienviečių baidarių varžybose. Dėl Lietuvos taurės šioje rungtyje varžėsi Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis Mindaugas Maldonis, pasaulio ir Europos vicečempionas Artūras Seja, Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas.

Lietuvos taurę iškovojo I. Navakauskas. Nugalėtojas distanciją įveikė per 33,439 sek. Antrą vietą užėmęs A. Seja nugalėtojui pralaimėjo 0,553 sek. Trečią vietą iškovojo M. Maldonis (33,992 sek.), ketvirtą vietą užėmė A. Lankas (34,334 sek.), penktas finišavo Simonas Maldonis (34,555 sek.).

„Viskas pavyko kas buvo suplanuota. Džiaugiuosi, kad finišavau pirmas, nes jau senokai nebuvau laimėjęs šios rungties. Pergalę visada lemia geras finišas, tai džiaugiuosi, kad išlaikiau lyderio poziciją iki pat finišo. Smagu varžytis ir dar smagiau nugalėti. Šios rungties po Tokijo olimpinių žaidynių neliko olimpinių žaidynių programoje, todėl visą dėmesį skiriu keturviečių baidarių 500 m nuotoliui. O ši distancija liko kaip pramoga. Bet kiekvienas trasoje nori nugalėti, todėl smagu palenktyniauti su tituluotais komandos draugais", - pergale džiaugėsi I. Navakauskas.

Principinė kova laukė ir vienviečių kanojų distancijoje, kur irklus surėmė šios rungties pasaulio ir Europos čempionas Henrikas Žustautas ir šios rungties pasaulio rekordo autorius Vadimas Korobovas. Lietuvos taurės varžybų nugalėtoju tapo H. Žustautas, 200 m nuotolį įveikęs per 37,305 sek. Antroje vietoje finišavęs V. Korobovas nuo nugalėtojo atsiliko 0,955 sek.

„Startas nelabai pasisekė, nes startas nėra mano stiprioji pusė. Pradžioje mačiau, kad atsilieku, bet apie vidurį distancijos pavyko pasivyti pagrindinį varžovą. Irklavau pagal save ir nekreipiau dėmesio į kitus. Šis startas buvo labiau pramoga, nes jau antrą sezoną koncentruojamės į olimpinį 500 metrų nuotolį dvivietėje kanojoje. Daug metų irkluodavau 200 metrų ir norėjosi vėl išbandyti šią rungtį, nes bus įtemptas tarptautinių varžybų sezonas ir šios distancijos nelabai bus kur galimybių išbandyti", - teigė H. Žustautas.

Dar vieną pergalę H. Žustautas iškovojo kartu su V. Korobovu dviviečių kanojų varžybose. Taurės laimėtojai distanciją įveikė per 36,672 sek. ir artimiausius persekiotojus Igną Serafiną ir Artūrą Golovač aplenkė 0,98 sek.

Moterų vienviečių kanojų 200 m nuotolyje triumfavo Gabrielė Čerepokaitė. Nugalėtoja distanciją įveikė per 49,01 sek. G. Čerepokaitė laimėjo ir šeštadienį vykusią vienviečių kanojų 500 m rungtį.

Jau šį mėnesį Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai pradės tarptautinių varžybų sezoną pasaulio taurės varžybose. Gegužės 20-22 d. Račicėje (Čekija) vyks pirmasis etapas, antrasis etapas vyks gegužės 26-29 d. Poznanėje (Lenkija).

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • ATSAKOMYBĖ: Advokatas Ignas Vėgėlė ir viešoji įstaiga Sveikatos teisės institutas sako svarstantys galimybę reikalauti valstybės ir konkrečių institucijų, sprendimų priėmėjų atsakomybės dėl žalos, kurią, jų teigimu, dėl pandemijos valdymo priemonių patyrė visuomenė.
  • ELEKTRA: Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad derybos su Švedija dėl pasidalijimo perteklinėmis elektros gamintojų pajamomis dar tebevyksta - Lietuva iš Švedijos importuoja daugiausia elektros.
  • VERTĖ: Medicinos ir mokslo įrangą gaminanti įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“, kurios vertė pasiekė 6,06 mlrd. eurų, laikoma vertingiausia bendrove Baltijos šalyse, nusprendė trijų šalių ekspertai.
  • STELOS: Vilniaus Antakalnio kapinėse pradėta ruoštis stelų nukėlimo darbams - trečiadienį ketinama čia ant takų pilti smėlį, kad jais galėtų pravažiuoti transportas.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė iš mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje turėtų būti atleista šiomis dienomis, įstaigoje bus atliktas platesnis tyrimas, sako Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.
  • NEPRITARĖ: Seimo Biudžeto ir finansų komitetas nepritarė siūlymui leisti Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojams savarankiškai stabdyti ir tikrinti transporto priemones, kai įtariamas su mokesčiais susijęs pažeidimas.
  • KRIZĖ: Trišalė taryba padarė dviejų dienų pertrauką aptariant naujos redakcijos Civilinės saugos įstatymo projektą, numatantį atlygį bei kitas sąlygas darbuotojams, pasitelkiamiems valdyti krizes bei šalinti jų padarinius.
  • RINKIMAI: Druskininkų meras Ričardas Malinauskas antradienį vakare paskelbė, kad įregistravo politinį komitetą „Už Druskininkus“, su kuriuo ir eis į artėjančios savivaldos rinkimus.
  • ŽVALGYBA: Konstitucinis Teismas trečiadienį pagal opozicijos parlamentarų kreipimąsi pradeda nagrinėti bylą dėl žvalgybos kontrolieriaus.
  • INICIATYVA: Kultūros ministras Simonas Kairys kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos kolegomis ragina riboti Europos Sąjungos šalių jurisdikcijoje esančių palydovų naudojimą Rusijos propagandai už Europos ribų.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar teisingas konservatorių sprendimas išmesti M.Majauską iš partijos?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-8 0 C

-10 -5 C

 

-9 -2 C

-6 0 C

-7 -4 C

 

-3 -1 C

0-3 m/s

0-2 m/s

 

0-4 m/s