respublika.lt

Tarptautinę žmonių su negalia dieną – paralimpiečių įvertinimas sostinės baseinui

2021 gruodžio 03 12:30:56
Donatas Gribauskas

Gruodžio 3 d., pasauliui minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, išskirtinio įvertinimo sulaukė Vilniaus Fabijoniškių baseinas. Didžiausią sostinės baseiną papuošė specialus lipdukas su Lietuvos paralimpiečių simboliu - gile. Šie lipdukai visoje Lietuvoje žymi sporto infrastruktūros objektus, prieinamus žmonėms su negalia. Jau kitų metų pavasarį simbolines giles sujungs virtualus žemėlapis, kuris bus prienamas šiuo metu kuriamos mobiliosios programėlės vartotojams.

×
nuotr. 4 nuotr.
Tarptautinę žmonių su negalia dieną – paralimpiečių įvertinimas sostinės baseinui. Parateam.lt nuotr.

 

Specialų lipduką ant Fabijoniškių baseino užklijavo paralimpinis čempionas ir Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, baseino vadovas Gintas Teslia bei paraatletas, triatlonininkas Ernestas Česonis.

„Labai smagi akimirka, ypač dėl to, jog ir pats plaukiu šiame baseine. Iš patirties žinau, jog čia sudarytos puikios sąlygos sportuoti ne tik sveikiems, bet ir negalią turintiems žmonėms. Čia yra specialus keltuvas, padedantis nevaikštantiems. Visos sąlygos yra, reikia tik pasiryžti judėti ir atvykti čia.

Džiaugiuosi, kad negaliai pritaikytų sporto objektų daugėja visoje Lietuvoje. Kuo daugiau žmonių su negalia sportuos, tuo geriau bus visuomenei", - sakė triatlonininkas E. Česonis.

Simbolinės gilės, žyminčios, kad objektas pritaikytas ir žmonėms su negalia, suteiktos jau kelioms dešimtims sporto objektų visoje Lietuvoje.

„Kuriame savo miestą, kuris yra atviras ir draugiškas visiems. Teisę į fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, o tuo pačiu ir socializavimąsi turi kiekvienas žmogus, kiekvienas vilnietis.

Todėl siekiame, kad žmonių su negalia judėjimui pritaikytų objektų sostinėje atsirastų kuo daugiau. Ar tai būtų senesnių sporto erdvių renovavimas, ar visiškai naujų objektų statyba", - komentavo sostinės mero pavaduotojas V. Benkunskas.

Lietuvos paralimpinio komiteto projektas „Mes draugiški negaliai" startavo lygiai prieš metus ir per metus prie šio projekto prisijungė jau beveik dvi dešimtys šalies savivaldybių.

„Labai kviečiu visas šalies savivaldybes aktyviai dalyvauti projekte ir siūlyti savo miestų sporto objektus. Esame pasirengę pakonsultuoti, patarti, kaip sales, aikštynus ir kitus objektus padaryti draugiškesnius žmonėms su negalia, nes mūsų paraatletai turi daug patirties šioje srityje.

Lietuvoje sportuoja tik 2 procentai žmonių su negalia, siekiame šį skaičių padidinti. Valstybės kontrolė yra konstatavusi, jog viena didžiausių problemų - informacijos apie sportui pritaikytą infrastruktūrą nebuvimas. Siekiame užpildyti šią spragą", - sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas M. Bilius.

Jau 2022 m. pavasarį žmonėms su negalia prieinamus sporto objektus sujungs virtualus žemėlapis, kuris aprėps visas Lietuvoje savivaldybes ir bus prieinamas mobiliojoje programėlėje.

„Mobilios programėlės kūrimo darbai jau vyksta. Norime, kad žmonės su negalia vienoje vietoje rastų visą informaciją apie galimybes sportuoti, leisti laiką aktyviai. Žemėlapis informuos, kokiame mieste ir kokiame objekte, kokia sporto šaka gali užsiimti žmogus.

Be to, programėlė turės kitų naudingų funkcijų. Čia bus galima rasti naudingų patarimų sportuojantiems, skaityti naujienas apie paralimpinį sportą, sužinoti įkvepiančias paraatletų istorijas", - pasakojo Lietuvos paralimpinio komiteto plėtros vadovė Asta Narmontė.

Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 

 

 

 

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • KRITIKA: Kinijos leidinys „Global Times“ pirmadienį išleistame straipsnyje sukritikavo Lietuvos išsakytą paramą JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizitui Taivane ir pasiūlė taikyti šaliai sankcijas.
  • VIRUSAS: Lietuvoje vėl didėjant sergamumui COVID-19, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija rugsėjį planuoja atnaujinti sekoskaitos tyrimus.
  • STALINAS: Šri Lankos teismas pirmadienį paleido už užstatą įtakingą kairuolį profsąjungos lyderį Josephą Staliną, kurio areštą, išprovokavusį plataus masto protestus, pasmerkė tarptautinė bendruomenė.
  • KLIENTAI: Nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį paskelbus apie didžiosios dalies sutarčių su klientais nutraukimą, per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako įmonės vadovas Vilius Juraitis.
  • KAINOS: Grūdų supirkimo kainos Lietuvoje liepos pabaigoje sumažėjo, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“: Lietuvos grūdų supirkimo įmonėse liepos 25–31 dienomis kviečiai buvo superkami vidutiniškai po 316,8 euro už toną – 16,2% pigiau nei prieš savaitę, bet 77% brangiau nei pernai tuo pačiu metu.
  • ADVOKATAI: Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.
  • TAIVANAS: Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė su Lietuvos verslo delegacija šią savaitę lankosi Taivane, kur aptars bendradarbiavimo susisiekimo srityje galimybes, pranešė Susisiekimo ministerija.
  • VEIKLA: Po beveik keturių mėnesių Kėdainių fosforo trąšų gamyklai „Lifosa“ atnaujinant veiklą laikinoji jos direktorė Regvita Ivanovienė teigia, jog įmonė susiduria su įvairiais iššūkiais, tačiau tikisi, kad juos pavyks įveikti.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad rugpjūčio 8-14 dienomis bus vykdoma transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė.
  • BYLA: Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alytaus miesto savivaldybės tarybos narės Lauros Radzevičiūtės baudžiamąją bylą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti elektros rinkos liberalizavimu?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s