respublika.lt

Svarbiausia E.Stanionio pergalė

2022 balandžio 18 10:19:46
VŽ informacija

Eimantas Stanionis perrašė Lietuvos bokso istoriją, jis pirmasis iš mūsų šalies atstovų tapo profesionalų pasaulio čempionu. Kovoje dėl WBA organizacijos pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržo 27-erių kaunietis teisėjų sprendimu nugalėjo metais vyresnį Rusijos boksininką Radžabą Butajevą. Dabar svarbiausias klausimas - ar lietuviui bus leista kovoti su tris diržus turinčiu amerikiečiu Erolu Spensu (Errol Spence)?

×
nuotr. 1 nuotr.
Treneris Vidas Bružas ir jo auklėtinis Eimantas Stanionis džiaugiasi svarbiausiu karjeros trofėjumi - pasaulio čempiono diržu. Donato Mačiansko „Facebook“ profilio nuotr.

 

E.Stanionio kova su iš Dagestano kilusiu R.Butajevu vyko Arlingtone, Teksaso valstijoje (JAV) ir truko 12 raundų. Po jų teisėjų nuomonės išsiskyrė, bet du iš trijų pripažino kauniečio persvarą. E.Stanionis laimėjo rezultatu 113:114, 117:110, 116:111 ir pirmasis iš Lietuvos boksininkų pasipuošė profesionalų pasaulio čempiono diržu.

„Vis dar negaliu patikėti. Tai buvo mano svajonė - išgirsti žodžius: naujasis pasaulio čempionas... Kai buvau vaikas, įsivaizduodavau, kaip tai atrodytų ir kaip jausčiausi, tapęs pasaulio čempionu. Tai pavyko sunkaus darbo, atsidavimo, tikėjimo savimi ir komanda dėka. Visiems noriu pasakyti, kad svajonės pildosi. Jei kažkuo tiki ir atiduodi visas jėgas, tai ir pasieksi", - sakė E.Stanionis.

R.Butajevas ne kartą gavo įspėjimus už tai, kad stūmė žemyn nulenktą lietuvio galvą ir smūgiavo, kai to nebuvo galima daryti. 11-ajame raunde dėl to iš jo buvo atimtas taškas. Po kovos R.Butajevas niurzgėjo dėl ringo arbitro darbo. „Arbitras leido E.Stanioniui visą laiką kovoti nuleista galva. Ką aš galiu padaryti, jei varžovo galva visą laiką nuleista? Nežinau, kodėl iš manęs atėmė tašką. Tašką turėjo atimti iš jo", - skundėsi dagestanietis.

E.Stanionis profesionalų ringe išlieka nepralaimėjęs. Eimanto sąskaitoje - 14 pergalių, 9 iš jų - nokautais. R.Butajevui tai buvo pirmoji nesėkmė per 15 kovų.

Po pergalės dar negalima sakyti, kad E.Stanionis atsidūrė pačioje viršūnėje, nes WBA pusvidutiniame svoryje turi du čempiono diržus. Lietuvis tapo vadinamuoju reguliariuoju pasaulio čempionu. O svarbiausias - superčempiono - diržas priklauso E.Spensui. Pastarasis ten pat, Arlingtone, pagrindinėje vakaro kovoje nugalėjo kubietį Jordenį Ugą (Yordenis Ugas). Kova turėjo trukti 12 raundų, tačiau baigėsi 10-ajame, mat stipriai apdaužytas J.Ugas negalėjo matyti dešine akimi. Po mačo paaiškėjo, kad jam lūžo akiduobės kaulas.

E.Spensui dar iki šios kovos priklausė WBC ir IBF organizacijų titulai. Įveikęs J.Ugą, jis turi tris iš keturių svarbiausių organizacijų diržų. Pagal WBA taisykles, E.Stanionis turi pirmenybę kautis su E.Spensu ir atimti diržus, tačiau neaišku, ar taip ir bus. Egzistuoja galimybė, kad J.Ugui bus suteikta revanšo galimybė, nors panašu, kad kubiečiui prireiks daug laiko „išsilaižyti" žaizdas.

Visgi labiausiai bokso bendruomenėje laukiama E.Spenso kova su WBO organizacijos čempionu Terensu Krofordu (Terence Crawford). Nugalėtojui atitektų visi svarbiausi pusvidutinio svorio kategorijos titulai. T.Krofordas tviteryje parašė, kad laukia susidūrimo su E.Spensu, o pastarasis atšovė, jog yra pasiruošęs, taigi lietuvis gali būti pastumtas į šoną.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+18 +27 C

+20 +28 C

 

+19 +26 C

+29 +33 C

+24 +34 C

 

+22 +28 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-6 m/s