respublika.lt

Svajonių šansas grįžti į rinktinę

2022 kovo 04 08:43:55
Aistė LABINAITĖ

Mantvydas Tveraga visą laiką kartojo, jog myli Lietuvą ir jo širdis yra gimtinėje. 35-erių Italijoje gyvenantis ir žaidžiantis regbininkas tvirtino, kad nori padėti mūsų šalies regbiui bei, žinoma, ginti Lietuvos regbio-15 rinktinės garbę. Trejose rungtynėse jam tai pavyko padaryti. Nors tuo dėl griežtų Tarptautinės regbio federacijos („World Rugby") taisyklių viskas ir baigėsi. Nuo tos dienos prabėgo jau ketveri metai. Tačiau panašu, jog šviesa tunelio gale vis dėlto jau matosi.

×
nuotr. 1 nuotr.
Praėjus ketveriems metams, regbininkas Mantvydas Tveraga vėl gali ginti Lietuvos rinktinės garbę. LRF nuotr.

 

Primename, jog M.Tveragos debiutas Lietuvos rinktinėje įvyko 2016 m. lapkričio 12 d., kai Europos čempionato „Conference 1" diviziono Šiaurės konferencijos antrosiose rungtynėse išvykoje teko kovoti su Čekijos komanda. Šį mūšį mūsiškiai pralaimėjo 6:15. Paskui regbininkas nacionalinės komandos marškinėlius vilkėjo 2017 m. pavasarį, kai 24:12 Panevėžyje buvo įveiktas Liuksemburgas ir svečiuose 52:14 sutriuškinta Švedija.

2018 m. Šiauliuose laukė rungtynės dėl patekimo į aukštesnį divizioną su Maltos ekipa. Tačiau tuomet M.Tveraga jau nežaidė, o dirbo Lietuvos rinktinės trenerių štabe. To priežastys susijusios su praeitimi, konkrečiai - 2009 m. Tuomet M.Tveraga žaidė antrojoje Italijos rinktinėje. Pagal „World Rugby" taisykles, regbininkas gali atstovauti tik vienos šalies pagrindinei rinktinei. Tiesa, dėl to keisti pilietybės jam nereikėjo. Mat norėdamas atstovauti kitos šalies regbio rinktinei, turėjai toje šalyje pragyventi 36 mėnesius.

Nors atrodytų, jog antroji komanda ir nėra pagrindinė, bet vis dėlto M.Tveragai teko atsisveikinti su žaidimu Lietuvos rinktinėje. Tiesiog Tarptautinė federacija „atliko tyrimą" ir nusprendė, kad būtent tais metais ir būtent ta Italijos komanda buvo laikoma pagrindine. Taip anuomet M.Tveraga buvo diskvalifikuotas aštuonerioms rungtynėms Italijos klube, o žaidimas, likimas rinktinėje nuolat skendo biurokratijoje.

„Juk esu lietuvis, esu gimęs Lietuvoje, kalbu lietuviškai. Suprantu, jei rinktinei atstovauja kitos šalies žaidėjas, bet aš juk lietuvis, noriu padėti komandai, kodėl reikėtų neleisti to daryti? Mano širdis yra Lietuvoje. Noriu kažką padaryti dėl Lietuvos", - tuomet „Vakaro žinioms" sakė M.Tveraga.

Tačiau praėjo jau ketveri metai, tad ar ledai pajudėjo ir, apskritai, ar dar bandoma ieškoti išeičių ir Lietuvos regbininką sugrąžinti į rinktinę? - „Vakaro žinios" paklausė Lietuvos regbio federacijos prezidento Irmanto Kukulskio.

„Iš tiesų M.Tveraga galėtų žaisti Lietuvos rinktinėje. Pasikeitė „World Rugby" taisyklės. Buvo išleistas įsakas, kad žaidėjas gali pereiti į kitą rinktinę, jei trejus metus nežaidė nacionalinėje komandoje. Truputį apie tai su juo jau kalbėjome, tačiau jis tam dar nepasiruošęs. Jam reikia įgauti formą. Tačiau tikiu, jog rinktinei M.Tveraga dar nemažai galėtų pagelbėti. To klausimo mes neuždarome, kai tik jis įgaus formą, kalbėsime apie jo prisijungimą prie nacionalinės komandos", - teigė LRF vadovas.

I.Kukulskis pripažino, jog ir dabar, kai M.Tveraga gelbsti Lietuvos rinktinės trenerių štabe, jo indėlis yra nemažas. Ypač tai regbininkams padeda psichologiškai: „Jo motyvacija, kovingumas padeda žaidėjams. M.Tveraga mums yra didelė pagalba ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris."

2020 m. spalio 16 d. LRF pristatė naują Lietuvos regbio-15 rinktinės trenerį, Anglijoje gimusį Simoną Verbicką. Tačiau panašu, jog pastarasis komandoje neužsibuvo. Dabar trenerių štabą sudaro Gediminas Marcišauskas, Žygimantas Radžius ir M.Tveraga. „Dabar dirba trys lietuviai. Praeitą rudenį su S.Verbickų buvo tam tikrų nesusipratimų. Taigi pastarosiose dvejose rungtynėse dirbo Gediminas su Žygimantu, išvykoje buvo iškovota pergalė prieš šveicarus - 28:20. Kalbėjome su jais, jie nori pabandyti dirbti, tad suteikiame šansą. Matysime, kaip toliau jiems seksis. Tačiau pastarąjį rungtynių ciklą baigsime būtent su šiais treneriais. Balandžio 9 d. ciklas baigsis išvykos rungtynėmis su Lenkijos komanda. Žiūrėsime, ar trenerių štabo darbas pasiteisins, tuomet ir galvosime dėl kitų metų", - pasakojo I.Kukulskis.

Artimiausias Lietuvos regbio-15 rinktinės startas laukia jau kovo 26 d. Mūsiškiai namie priims belgus. Treniruočių procesas jau prasidėjo. Kovo 12 d. Klaipėdoje lietuviai žais draugiškas rungtynes su latviais. „Žinoma, dar tik įsivažiuojame, dar sunku kažką pasakyti apie pasirengimą. Tačiau veikiausiai paskutinėse rungtynėse reikės verstis be mūsų legionierių. Bandysime kovoti savo jėgomis", - pridūrė LRF vadovas.

Šiuo metu Lietuvos regbio-15 rinktinė (5 taškai) antrojo pagal pajėgumą Europos čempionato „Trophy" diviziono šešių komandų turnyrinėje lentelėje užima ketvirtąją vietą. Belgai (10 tšk.) yra antri, o lenkai (12 tšk.) - pirmi.

 

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • RINKA: Būsto nuosavybės, kainų ir nuomos palyginamasis tyrimas parodė, kad Lietuva patenka į Europos šalių, kurių gyventojai valdo daugiausiai gyvenamojo nekilnojamojo turto, tačiau pagal būsto vertę ir nuomos kainas esame Europos vidutiniokai.
  • REIDAS: Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, birželio 24–27 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimus.
  • PAŽEIDĖJAI: Per tris mėnesius sostinėje priverstinai nuvežtos 755 ne pagal kelių eismo taisykles paliktos transporto priemonės – 480 iš neįgaliesiems skirtų vietų.
  • SPAUDA: Lietuvos paštui pranešus apie planus nuo kitų metų maždaug du-tris kartus didinti leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose, susisiekimo ministras sako, jog kainas didinti reikia, tačiau kartu ketinama keisti žiniasklaidos rėmimo modelį.
  • MAISTAS: Seimas nutarė nesvarstyti siūlymo taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą visiems maisto produktams.
  • AKCIZAI: Deklaruotos visų akcizinių prekių akcizų įplaukos per penkis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 4,3% – iki 640 mln. eurų, pranešė Valstybinė mokesčių inspekcija.
  • TVARKA: Ilgąjį Joninių savaitgalį dirbs gausesnės policijos pajėgos – jos užtikrins viešąją tvarką masiniuose renginiuose, organizuos reidus neblaiviems ir viršijantiems greitį vairuotojams išaiškinti.
  • POSĖDŽIAI: Pirmadienį, birželio 27 d., šaukiami nenumatyti Seimo plenariniai posėdžiai - juos sušaukti nutarė Seimo valdyba.
  • RIBOJIMAI: Europos Komisija patikslins išaiškinimą, kaip įgyvendinti ribojimus, susijusius su Europos Sąjungos sankcionuotų prekių gabenimu tranzitu tarp pagrindinės Rusijos dalies ir Kaliningrado srities, pranešė prezidentas Gitanas Nausėda.
  • PRAMONĖ: Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepytumėtės nuo beždžionių raupų?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+15 +24 C

+18 +27 C

 

+18 +25 C

+28 +32 C

+31 +35 C

 

+27 +29 C

0-4 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s