respublika.lt

Su rimtu pavojumi susidūręs Vaidotas Žala atlėgo – geriau lėčiau, bet be kūlversčio

2022 sausio 07 14:16:46
Goda Liaugminienė

Prieš poilsio dieną visas jėgas atidavęs Vaidotas Žala šeštajame greičio ruože pademonstravo, ką Dakare dar galima nuveikti ne su pačiu moderniausiu „X-Raid" visureigiu. „Teltonika Racing" komandos ekipažas penktadienį rimtai pretendavo į pirmąjį dešimtuką ir tik sumažinęs tempą sudėtingoje antrojoje trasos dalyje šį kartą liko už jo ribų. Pasiektas rezultatas - 11-oji vieta šeštajame greičio ruože ir 10-oji pozicija bendroje įskaitoje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Dakaras. Marian Chytka nuotr.Dalindamasis įspūdžiais po finišo V. Žala pažymėjo, kad greičio ruožas vėl buvo itin pavojingas. Ne visas vietas organizatoriai pažymėjo kelio knygoje, todėl jo ir P. Fiuzos nugaroms vėl teko atlaikyti ne vieną skausmingą šuolį.
„Galiausiai po kokio trečio pavojingo šuolio pradedi nepasitikėti kelio knyga. Kalbėjau apie tai su kitais pilotais - jie buvo ne mažiau nustebę ir dauguma mažino tempą. Tą patį teko daryti ir mums. Porą kartų padaręs „žvakę" supranti, kad tai - ne juokai. Niekas nenori padaryti kūlversčio", - po finišo kalbėjo V. Žala.

Aistruolių palaikymas džiugina

Anot lenktynininko, Paulo Fiuza vėl puikiai atliko savo darbą. Nepaisant to, kad orientuotis šeštajame greičio ruože nebuvo lengva, ekipažas nuo trasos nebuvo nuklydęs. Pripūtę padangas didesniu slėgiu daugiau nei 200 kilometrų sportininkai dideliu greičiu skriejo akmeningu gruntu, tačiau tai šiek tiek sulėtino juos kopose.

Artėjant link finišo šalia trasos sutikti gausiai susirinkę žiūrovai V. Žalai priminė laikus, kai ralio maratonas vykdavo Pietų Amerikoje. Vietinių aistra automobilių sportui lenktynininką džiugina, tačiau tuo pat metu tai buvo ir papildomas iššūkis.

„Stovėjo būriai vėliavomis mojuojančių žmonių, kurie automobilius buvo sustatę čia pat kopose, todėl tekdavo važiuoti nebūtinai vėžėmis, o skinantis kelią tarp jų. Dakaras Saudo Arabijoje vyksta trečius metus iš eilės, tačiau pirmą kartą čia mačiau tiek daug sirgalių", - stebėjosi jis.

Laimėjo tie, kurie nepaklydo

Penktadienį automobilių ir sunkvežimių ekipažai įveikė antrąją Rijado apylinkėse suformuotą trasą, kurioje dieną prieš tai startavo motociklais ir keturračiais lenktyniaujantys sportininkai. Orientuojantis trasoje po ketvirtadienio likusios vėžės ne vienam ekipažui tapo rimtu iššūkiu. Tuo įsitikino ir neteisinga kryptimi ilgą atkarpą jau pradžioje nuvažiavęs Sebastienas Loebas, kuriam tai kainavo mažiausiai 15 minučių.

Šeštojo greičio ruožo ilgis automobiliams ir sunkvežimiams siekė 348 kilometrus. Nemažą jo dalį ralio maratono dalyviams teko įveikti važiuojant akmeningu gruntu, tačiau antroje trasos dalyje taip pat netrūko smėlio ir kopų.

Penktadienį greičiausias buvo pagal T1+ klasės reikalavimus paruošto BRX visureigio galimybes maksimaliai išnaudojęs Orlando Terranova. Antrąją vietą tarp automobilių ekipažų užėmė hibridinį „Audi RS Q e-tron" vairuojantis Mattias Ekstromas. V. Žala nuo greičio ruožo laimėtojo šį kartą atsiliko mažiau nei 7 minutėmis.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s