Skirtingi rankinio čempionato lyderių rungtynių scenarijai

vieniems – lengva pergalė, kitus įklampino lygos vidutiniokai

(0)
Publikuota: 2020 sausio 29 22:20:06, rankiniolyga.lt inf.
×
rankiniolyga.lt nuotr.

Dėl reguliariojo Lietuvos rankinio čempionato nugalėtojų vardo kovojantys Vilniaus „Šviesa“ ir Klaipėdos „Dragūnas“ tęsia kovą dėl lyderio pozicijos. Trečiadienio vakarą abi lyderiaujančios ekipos į savo taškų kraitį įsidėjo po du taškus. Tiesa, abiem ekipoms rungtynės klostėsi skirtingai.

Šiauliečiai priešinosi neilgai

Vilniaus „Šviesos“ ekipa namuose rezultatu 42:19 (22:8) nugalėjo Šiaulių „SC Dubysą“.

Nuo pat pirmųjų minučių vilniečiai dominavo aikštelėje ir per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklę persvarą. Antrojo kėlinio pradžioje šiauliečiai mėgino atsilaikyti, tačiau atakų šou surengę „Šviesos“ rankininkai savo sirgaliams dovanojo pergalę 23 įvarčių persvara.

„Kai važiavome čia, tikėjomės sunkių rungtynių. Žinome, kad vilniečiai žaidžia greitą žaidimą ir mums tikrai bus sunku. Vyrai po darbų atvažiavo pavargę, dar kelionės nuovargis… „Šviesa“ šiandien tikrai stipresnė komanda. Akcentavome, kad po savo puolimo reikia stengtis kuo greičiau grįžti į gynybą, kuo mažiau praleisti greitų įvarčių. bet sunkiai sekėsi užpulti ir tuo pačiu sunkiai sekėsi stabdyti greitą varžovų puolimą. Čia pagrindinė pralaimėjimo priežastis“, – komentavo šiauliečių treneris Artūras Strupas.

„Rezultatas gal neatspindi realybės. Iš pradžių šiauliečiai gana neblogai kovojo, pirmas dešimt-penkiolika minučių rezultatas buvo apylygis. Vėliau turbūt jie pavargo dėl silpnesnio fizinio pasirengimo ir tada pradėjome krautis rezultatą, žaisti savo žaidimą „bėgi-meti“ ir susikrovėme tokią persvarą. Minusai buvo tai, kad nerealizavome daug šimtaprocentinių progų, nebuvome susikaupę lemiamose metimų fazėse. Pliusai yra tai, kad šlifuojame savo derinius, ruošiamės savaitgalio rungtynėms ir bandysime taisyti tai, kas nepavyksta“, – po pergalės kalbėjo „Šviesos“ žaidėjas Laurynas Palevičius.

Vilniaus VHC „Šviesa“: Laurynas Palevičius – 8, Karolis Antanavičius – 6, Artūras Švilpa, Karolis Bliuvas – po 5, Valdas Drabavičius – 4, Tomas Bernatavičius, Šarūnas Ugianskis – po 3, Taurintas Markiavičius, Domantas Pukas, Rytis Paškevičius – po 2.

Šiaulių „SC Dubysa“: Tomas Baliutavičius – 10, Povilas Šalna – 4, Arūnas Tribė – 2, Robertas Ramašauskas, Aivaras Budrys, Justas Mielenis – po 1.

Lėtas čempionų žaidimas

Kol „Šviesa“ mėgavosi greitu žaidimu, Panevėžyje su vietos „KKSC-RSSG-Grifo“ komanda rungtyniavęs Klaipėdos „Dragūnas“ nepriminė tos komandos, kokia aikštelėje buvo praėjusių metų pabaigoje. Čempionų titulą ginanti Klaipėdos ekipa panevėžiečius įveikė rezultatu 29:18 (13:10).

Per pirmąjį kėlinį komandos rungtyniavo apylygiai. Persvarą „Dragūnas“ susikūrė tik antroje kėlinio pusėje, tačiau ir ji buvo gana trapi – tik trys įvarčiai.

Antrajį kėlinį svečiai iš Klaipėdos pradėjo energingai – spurtavo 5:0, netrukus sužaidė dar vieną rezultatyvią atkarpą ir, rungtynių laikui einant į pabaigą, įtvirtino savo pergalę dviženkliu skirtumu.

„Laimėjome palyginti nedideliu rezultatu, priešininkai tikrai gerai kovojo, o mūsų puolimas visą pirmą kėlinį strigo. Ruošiamės šeštadienio kovai Baltijos rankinio lygoje, tad bandome šlifuoti naujus derinius. Kol kas jie ne iki galo pavyksta, bet bandome juos tobulinti. Apskritai pagarba varžovams, kurie parodė labai didelį kovingumą, kovojo iki paskutinės rungtynių sekundės“, – po rungtynių kalbėjo Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas Mykolas Lapiniauskas.

„Šios dienos rungtynes vertinu dviprasmiškai. Pirmasis kėlinys buvo labai intriguojantis ir rezultatas tikrai buvo tenkinantis. Sugebėjome išlaikyti solidų žaidimą tiek puolime, tiek gynyboje, deja, po pertraukėlės antrame kėlinyje jau sunkiai sekėsi puolime ir per keliolika minučių sugebėjome įmesti tik du įvarčius. Dėl to „Dragūnas“ atitrūko ir susikrovė dviženklį skirtumą. Bet rungtynes vertinu teigiamai ir, manau, „Dragūnas“ pelnytai šventė pergalę“, – po pralaimėtų rungtynių pozityvą bandė įžvelgti „Grifo“ treneris Mindaugas Vėta.

Panevėžio „KKSC-RSSG-Grifas“: Žilvinas Maslauskas – 6, Egidijus Narakas – 4, Paulius Linkevičius – 3, Evaldas Vėta, Pavelas Zeifertas – po 2, Mindaugas Barzdenis – 1.

Klaipėdos „Dragūnas“: Lukas Simėnas – 6, Gabrielius Virbauskas – 5, Laurynas Simonavičius – 4, Benas Butkus – 3, Arvydas Bučius, Mykolas Lapiniauskas, Edvinas Aidukonis, Gytis Šmantauskas, Tomas Valentukevičius – po 2, Deividas Virbauskas – 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks šį šeštadienį. Alytuje susitiks vietos „Varsa-Stronglasas“ ir Vilniaus HC „Vilnius“.