respublika.lt

Serbiška atsakomybė ant bėgiko pečių

2022 kovo 16 08:11:52
Aistė LABINAITĖ

Kovo 18-20 d. Belgrade vyks pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas. Serbijos sostinėje mūsų šalies garbę gins vos du sportininkai - Modesta Morauskaitė (400 m) ir Simas Bertašius (1500 m). Tačiau tokia kukli komanda neturėtų stebinti. Galima sakyti, ji yra net tradiciškai maža, nes čia patekti yra sunkiau nei į olimpines žaidynes. „Dar niekada nesu dalyvavęs pasaulinio lygio renginyje, tad labai laukiu. Trečiadienį jau išvykstame į Belgradą", - „Vakaro žinioms" sakė S.Bertašius.

×
nuotr. 1 nuotr.
Bėgikas Simas Bertašius bus vienas iš dviejų Lietuvos komandos narių, dalyvausiančių pasaulio čempionate Belgrade. Alfredo Pliadžio nuotr.

 

Pasaulinė lengvosios atletikos federacija „World Athletics" uždarų patalpų varžybose ypač riboja dalyvių skaičių, todėl ir normatyvai yra sugriežtinti. Pastarieji daugumoje rungčių prilygsta olimpiniams normatyvams arba būna net aukštesni už juos. Taigi techninėse rungtyse nevykdomos kvalifikacijos, iškart daromi finalai.

„Esu nusiteikęs gana neblogai. Norisi užbaigti šį žiemos sezoną, nes jis užsitęsė. Taigi po šio čempionato tarsi bus naujas atskaitos taškas, kai bus galima pradėti ruoštis vasaros sezonui", - kalbėjo S.Bertašius.

Kadangi jam tai bus pirmos tokio lygio varžybos, tad atsakomybė kiek didesnė. Taip pat juk ir mūsų komanda labai nedidelė, tik du sportininkai. Taigi ir dėl to atsakomybė bei dėmesys kiek didesni, pripažino sportininkas: „Tačiau tikslai vis tiek išlieka tokie patys. Norėtųsi pagerinti asmeninį rekordą. Jeigu ne užimta vieta galėčiau nustebinti, tai galbūt geru rezultatu (laiku). Taigi tikrai yra ko siekti ir nėra ko bijoti."

Tiesa, į pirmenybes Serbijoje iš mūsiškių normatyvus buvo įvykdę trys lengvaatlečiai. Tačiau Agnė Šerkšnienė (400 m) nusprendė nevykti. Bėgikė kelis kartus sirgo ir dabar nesijaučia pasiruošusi šiam startui.

„Mūsų komanda tokia maža, pirmiausia, manau, dėl to, kad normatyvai tikrai labai aukšti. Organizatoriai nori, kad varžybos būtų dinamiškesnės, jog būtų mažiau dalyvių, tad savaime sukelia normatyvus, kad juos įvykdytų mažiau žmonių. Nors, žvelgiant į Lietuvos rinktinę, kuri startuoja vasaros čempionatuose, dalį jos sudaro, pavyzdžiui, lyderiai metikai. Jie žiemos sezonu savo rungčių varžybose neturi (žiemos sezono varžybose nebūna ilgų metimų, ėjimo ir maratono rungčių - aut. past.). Galbūt tai pagrindinė tokios komandos sudėties priežastis. Žinoma, žiemos varžybos nėra tokios prestižinės kaip vasaros. Tad dauguma sportininkų, jei, pavyzdžiui, turi kažkokių traumelių, pasirenka nestartuoti žiemą, o ruošiasi vasarai. Taigi, tokie faktoriai susideda ir galiausiai turime mažą komandą", - pasakojo 28-erių bėgikas.

S.Bertašius prisiminė, jog 2020 m. jau yra startavęs Belgrade. Tuomet jis savo jėgas išbandė komercinėse varžybose ir pasiekė Lietuvos rekordą, kuris išsilaikė iki šių metų vasario pradžios.

Ostravoje vykusiose „World Athletics" sidabrinio turo „Czech Indoor Gala" lengvosios atletikos varžybose S.Bertašius 1500 m distanciją įveikė per 3 min. 38,32 sek. bei net 3,74 sek. pagerino pačiam priklausiusį rungties Lietuvos uždarų patalpų rekordą. Tuomet bėgikas ir įvykdė pasaulio čempionato normatyvą, kuris lygus 3 min. 39 min. Finišo liniją varžybose Čekijoje lietuvis kirto ketvirtas. Beje, iki šių varžybų S.Bertašius manieže nebuvo atlikęs nė vienos treniruotės.

„Aišku, galima sakyti, jog Belgradas man yra sėkmingas. Tačiau tuo metu nebėgau toje arenoje, kurioje dabar vyks pirmenybės. 2020 m. varžybos vyko senajame manieže", - pridūrė S.Bertašius.

Bėgikas pripažino, jog dabar labai sunku įvertinti jo sportinę formą. Mat šį žiemos sezoną lengvaatletis turėjo vos dvejas varžybas - minėtąsias Čekijoje ir Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatą Klaipėdoje. Ten jis užfiksavo geriausią šalies sezono rezultatą vyrų 3000 m bėgimo rungtyje, kurioje triumfavo (8 min. 7,33 sek.).

„Atrodo, kad viskas yra gerai. Tačiau savo realų pajėgumą galiu pamatyti tik tada, kai rungtyniauju su stipriais varžovais. Tik tuomet galima daryti kažkokias išvadas. Nors jaučiu, kad viskas yra gerai, tačiau tai yra žiemos sezonas. Tad, kad ir kokios svarbios būtų šios varžybos, vis tiek mintys yra apie vasaros sezoną ir jo startus", - sakė S.Bertašius.

Po planetos pirmenybių Belgrade bėgikas turės vieną laisvą savaitę. Anot jo, pastaroji bus skirta aktyviam poilsiui. Paskui, veikiausiai, lengvaatletis vyks į treniruočių stovyklą užsienyje. Tiesa, tikslių tolesnių planų jis dar nežino.

„Vasaros sezono tikslai yra gana aiškūs. Svarbiausių čempionatų normatyvai nubrėžia aiškias ribas. Norint dalyvauti Europos čempionate Miunchene (Vokietija), kuris vyks rugpjūčio 15-21 d., man reikia savo distanciją įveikti per 3 min. 36 sek. Tai yra kiek daugiau nei sekunde virš mano asmeninio rekordo. Žvelgiant į dar aukštesnį lygį, norisi dalyvauti ir pasaulio čempionate (pastarasis Judžine (JAV) bus organizuojamas liepos 15-24 d. - aut. past.). Ten reikia 3 min. 35 sek. Taigi mano tikslas yra normatyvas. Manau, jei pavyks jį įvykdyti, bus galima kelti ir naujus tikslus. Tačiau dabar to link reikia eiti žingsnis po žingsnio, pirmiausia reikia įvykdyti normatyvus į šiuos čempionatus", - atviravo S.Bertašius.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s