Publikuota: 2020 rugsėjo 06 22:42:28, Lietuvos rankinio federacijos inf.
×
nuotr. 2 nuotr.
rankinis.lt nuotr.

Sekmadienį Baltijos rankinio lygoje Alytuje „Varsa-Stronglasas“ pasitiko ir įveikė Kauno „Granitą-Karį“ rezultatu 27:22 (13:13), o sostinėje VHC „Šviesa“ susigrūmė su Klaipėdos „Dragūnu“, rungtynės baigėsi vilniečių pergale rezultatu 36:26 (19:12).

Abiejų rungtynių rezultatai skaičiuojami tiek Lietuvos, tiek Baltijos rankinio lygose.

Dzūkai pergalės kauniečiams neatidavė

Po 30 metų į Baltijos rankinio lygą sugrįžę alytiškiai nuo pat pirmųjų rungtynių minučių persvėrė rezultatą į savo pusę, ir jį išlaikė iki antrosios kėlinio pusės (3:0, 7:4, 12:9). Tačiau kėlinio pabaigoje „Granitas-Karys“ sužaidė sėkmingą atkarpą ir užbaigė kėlinį lygiosiomis 13:13.

Po pertraukos kova ir rezultatas vyko be didesnės persvaros vienos ar kitos komandos pusėje (16:17, 20:18, 22:22), tačiau paskutines rungtynių minutes kamuolys į vartus krito tik „Varsai-Stronglasui“, kurie ir laimėjo rungtynes rezultatu 27:22.

„Rytis Cipkus – rungtynių žmogus, jis atlaikė daug baudinių, daug kitų mūsų metimų, o kai taip žaidžia šeimininkų vartininkas, svečiams yra sunku“, – po nesėkmės Alytuje komentavo Kauno „Granito-Kario“ vartininkas Lukas Gurskis.

Jo manymu, komanda dar ieško savo žaidimo, tačiau su nauju treneriu Vaidotu Grosu ir jam talkinančiu Luku Feoktistovu artėja prie reikiamos formos.

Kaip po rungtynių sakė jų didvyriu pavadintas Rytis Cipkus, komandai pergalė Baltijos rankinio lygos starte namų arenoje buvo labai svarbi, o ją pavyko pasiekti sunkiai, tačiau džiugina ne tik pergalė, bet ir tai, kad komanda pagaliau jau randa bendrą kalbą, ko ypač trūko pirmose rungtynėse prieš „Dragūną“ Klaipėdoje.

„Varsa-Stronglasas“: Remigijus Čepulis – 6, Gintautas Adamkevičius – 5, Tautvydas Petrušauskas, Žygimantas Micevičius ir Edvinas Grėbliūnas – po 3, Aurelijus Sabonis, Vilius Juozaitis ir Karolis Jankauskas – po 2, Ridas Čeginskas – 1.

„Granitas-Karys“: Arminas Stankūnas ir Karolis Grigas – po 6, Paulius Šarkauskas ir Tadas Bučinskas – po 4, Andrius Montvilas ir Mantas Sturonas – po 1.

Antroji „Šviesos“ pergalė prieš „Dragūną“

Pirmasis kėlinys prasidėjo „Šviesai“ persveriant rezultatą į savo pusę, tačiau klaipėdiečiai greitai jį išlygino (4:2, 4:4, 8:8). Tačiau kėlinio viduryje ir pabaigoje „Šviesa“ sužaidė sėkmingą atkarpą 3:0 ir atitolo nuo svečių komandos (11:8). „Dragūnui“ iki kėlinio pabaigos priartėti nepavyko, o paskutinėmis kėlinio minutėmis „Šviesa“ sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą ir užbaigė pirmąjį kėlinį rezultatu 19:12.

„Dragūnui“ po pertraukos teko sunki užduotis – sumažinti 7 įvarčių atsilikimą. Vilniečių atotrūkis palengva ištirpo ir komandas skyrė 2 įvarčiai (21:19). Kurį laiką komandų žaidimas buvo apylygis, tačiau pradėjus tiksėti paskutinėms dešimt rungtynių minučių, „Šviesa“ surengė atakų šou ir po atkarpos 9:1 užsitikrino pergalę dviženkle persvara – 36:26.

Tai antroji „Šviesos“ pergalė prieš „Dragūną“ per dvi savaites – praėjusį savaitgalį vilniečiai pranašumą pademonstravo per LRF Supertaurės finalo rungtynes.

„Sunku komentuoti tokias rungtynes. Seniai neturėjome tokio rezultato. Yra problemų, bet jos nėra tokios gilios, kad taip žaistume. Turėjome savaitę pasiruošti, bet nepademonstravome nieko. Reikia kai kuriems žaidėjams į veidrodį žvilgtelėti“, –  po rungtynių komentavo „Dragūno“ vyr. treneris Artūras Juškėnas.

Pasak jo, pritrūko agresijos gynyboje, greičio puolime.

„Šiandien mes varžovui nieko nepasiūlėme. Sužaidėme blogiau nei Supertaurės rungtynes“, – kategoriškas buvo A. Juškėnas.

„Šviesos“ žaidėjas Šarūnas Ugianskis neslėpė, kad tikėjosi sunkesnės kovos.

„Tikėjomės aktyvios gynybos, bet veikė mūsų deriniai, gerai dirbome gynyboje. Kokie žaidimo pliusai? Laimėti prieš „Dragūną“ dešimt įvarčių yra kosmosas, nežinau, kada „Dragūnas“ Lietuvoje buvo pralaimėjęs tokiu skirtumu. Tai didžiausias pliusas“, – džiaugėsi „Šviesos“ atstovas.

„Šviesa“: Laurynas Palevičius – 6 įvarčiai, Karolis Antanavičius, Šarūnas Ugianskis, Valdas Drabavičius – po 5, Artūras Švilpa, Karolis Bliuvas – po 4, Eimantas Sinkevičius, Edmundas Pelėda, Rosvaldas Ramunis – po 2, Tadas Rasakevičius – 1.

„Dragūnas“: Mykolas Lapiniauskas, Lukas Juškėnas – po 6, Laurynas Simonavičius, Gintaras Cibulskis – po 4, Deividas Virbauskas – 3, Rokas Palskys – 2, Tomas Valentukevičius – 1.