respublika.lt

Rusijos ir Baltarusijos sportininkai Pekino paralimpinėse žaidynėse dalyvaus kaip neutralūs atletai

2022 kovo 02 14:34:45
Donatas Gribauskas

Rusijos ir Baltarusijos sportininkai nebus šalinami iš Pekino žiemos paralimpinių žaidynių, tačiau šiose varžybose dalyvaus kaip neutralūs atletai. Tokį sprendimą priėmė Tarptautinio paralimpinio komiteto (TPK) valdyba, trečiadienį posėdžiavusi Kinijos sostinėje Pekine. Sprendimas priimtas nepaisant būrio šalių, tarp jų ir Lietuvos, raginimo suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos paralimpinius komitetų narystę.

×
nuotr. 1 nuotr.
Tarptautinis paralimpinis komitetas nusprendė, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai Pekino žiemos paralimpinėse žaidynėse dalyvaus kaip neutralūs atletai. Asociatyvi Eltos nuotr.• Rusijos ir Baltarusijos paraatletai startuos su TPK vėliava ir himnu, o šių šalių sportininkų iškovoti apdovanojimai nebus skaičiuojami oficialioje medalių lentelėje. Bet kokia Rusijos ir Baltarusijos valstybių simbolika šių šalių sportininkams ir personalui bus uždrausta;

• Po Pekino žiemos paralimpinių žaidynių bus šaukiama TPK neeilinė Generalinė asamblėja, kurioje bus svarstomas Rusijos ir Baltarusijos paralimpinių komitetų suspendavimas;

• TPK nerengs jokių varžybų Rusijoje ir Baltarusijoje iki atskiro pranešimo;

• Iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino atimamas TPK garbės apdovanojimas.

„Tarptautinis paralimpinis komitetas ir visa paralimpinė bendruomenė yra giliai susirūpinusi dėl tokio baisaus olimpinių paliaubų principo pažeidimo iš Rusijos ir Baltarusijos pusės Pekino žiemos paralimpinių žaidynių išvakarėse. TPK valdyba vienbalsiai smerkia tokius veiksmus ir sutaria, kad jie negali likti nepastebėti.

Sprendžiant, kokių veiksmų imtis, buvo būtina remtis TPK konstitucija ir įstatais bei išlaikyti politinį neutralumą. Neutralumo principas yra pagrįstas tikėjimu, kad sportas turi transformuojančią jėgą įveikti visus mūsų trūkumus ir parodyti geriausias mūsų žmogiškąsias savybes, ypač tamsiausiomis akimirkomis", - sakė TPK prezidentas Andrew Parsonsas.

Lietuvos paralimpinis komitetas sako, kad šių priemonių yra per mažai, o Rusijos ir Baltarusijos paraatletai turėjo būti pašalinti iš Pekino žaidynių ir kitų tarptautinių varžybų nedelsiant.

„Mes liekame prie savo pozicijos, išsakytos praėjusią savaitę. Minimali priimtina sankcija yra Rusijos ir Baltarusijos paralimpinių komitetų suspendavimas, ir tai turi būti daroma nedelsiant. Mūsų poziciją palaikė visos Baltijos šalys, Lenkija, Skandinavijos valstybės, Vokietija, Austrija. Iš Pekine esančių delegacijų mus pasiekia žinios, kad sprendimas netenkina daugelio šalių atstovų", - sakė Lietuvos paralimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis.

Lietuvos paralimpinis komitetas, kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos nacionaliniais komitetais, šeštadienį pirmieji kreipėmės į TPK su reikalavimu suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos komitetus.

Pekino žiemos paralimpinės žaidynės prasidės kovo 4 d., penktadienį.

Laikraščių prenumerata internetu

  • ATAKOS: Kibernetinės atakos prieš Lietuvos institucijas ir verslą nuslopo, bet ekspertai pasirengę jų atsinaujinimui, sako Nacionalinio kibernetinio saugumo centro laikinasis vadovas Jonas Skardinskas.
  • TARNYBA: Nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą baigė 800 karių, jie papildė kariuomenės aktyvųjį rezervą.
  • PALMĖS: Verslininkas Antanas Bosas ir jo sutuoktinė Daina Bosas laimėjo bylą teisme dėl iš kito verslininko įsigytų bei neprigijusių palmių.
  • KREPŠINIS: Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pradėjo rikiuoti gretas artėjančiam sezonui: LKL vicečempionai pratęsė sutartį dar dvejiems metams su kapitonu Vyteniu Lipkevičiumi.
  • PASIENIS: Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas tvirtina, kad, atsižvelgiant į lengvėjančią situaciją Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, kai sumažėjęs migrantų, norinčių patekti į Lietuvą, srautas, yra mažinamas ir sienos apsaugos pajėgų skaičius.
  • FINANSAVIMAS: Krašto apsaugos ministerija penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.
  • ARCHITEKTŪRA: Lietuvoje nuo kitų metų bus teikiami Nacionaliniai architektūros apdovanojimai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kokybiškiausią Lietuvos architektūrą.
  • DEKLARAVIMAS: Žemės ūkio ministerija primena, kad liepos 8 dieną baigiasi žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo terminas.
  • TRANZITAS: Europarlamentaras Petras Auštrevičius tikina gavęs atsakymą iš Europos Komisijos dėl Kaliningrado tranzito - galutinis sprendimas dėl šio klausimo nėra priimtas.
  • VIZITAS: Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda liepos 2–4 dienomis su darbo vizitu lankysis Filadelfijoje, JAV.
Daugiau

Dienos klausimas

Jeigu valstybė mokėtų kas mėnesį 1000 Eur už nieką, papildomai dirbtumėte?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +20 C

+13 +22 C

 

+15 +20 C

+22 +25 C

+23 +27 C

 

+19 +23 C

0-4 m/s

0-3 m/s

 

0-6 m/s