respublika.lt

Ruošia olimpines bures Tokijuinuotraukos (0)

2020 vasario mėn. 01 d. 07:00:00
Aistė LABINAITĖ

Geriausi praėjusių metų Lietuvos buriuotojai - Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas - atidarė 2020 m. varžybų sezoną. Pirmasis startas jiems susiklostė skirtingai. Viktorija liko toli nuo prizininkų pakylos, o Juozas iš JAV į gimtinę parvežė medalį. Tačiau dar tik kirsta sezono starto linija, dar reikės ir daug varžovų įveikti, ir tinkamą vėją prisijaukinti. Nors abu buriuotojai mintimis jau sezono finiše ir laukia pasirodymo olimpinėse žaidynėse Tokijuje.

×
nuotr. 4 nuotr.
Juozui Bernotui olimpinės žaidynės Tokijuje bus trečios karjeroje. Aistės Ridikaitės nuotr.

 

Pirmas išbandymas

Sausio 19-25 d. Majamyje vyko antrasis pasaulio buriavimo taurės turnyro etapas. Vyrų „RS:X“ burlenčių klasėje J.Bernotas užėmė trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliu.

„Iš tiesų tikėjausi tokio pasirodymo. Tam ruošėmės, nors, žinoma, varžybose prognozuoti rezultatus būna sunku, - „Vakaro žinioms“ pasakojo J.Bernotas. - Sąlygos Majamyje nebuvo pačios geriausios, nepalankios. Jos buvo permainingos, šiek tiek kitokios nei tikėjausi.“

Lietuvos burlentininkas džiaugėsi iškovotu apdovanojimu. Pasak jo, prizinė pozicija rodo, jog pasirengimas buvo neblogas, dirbama teisinga linkme.

„Žinojau, kad varžovai bus tikrai stiprūs. Šių varžybų metu kartu vyko ir Šiaurės Amerikos atranka į Tokijo olimpines žaidynes. Taigi, pirmajame sezono starte buvo ką veikti. Sakoma, jog apetitas kyla bevalgant, tačiau nuo pat pradžių man sunkiai sekėsi, todėl buvo aišku, kad ir trečiam finišuoti bus labai sunku“, - pridūrė J.Bernotas.

Tuo metu V.Andrulytė moterų „Laser Radial“ jachtų klasės varžybose užėmė devintąją vietą.

„Varžybose Majamyje dalyvių daug nebuvo, mat dauguma yra Australijoje ir ruošiasi pasaulio buriavimo čempionatui. Ten vyks vidinė šalies atranka į olimpines žaidynes, todėl daug kas į JAV ir nevyko. Tačiau buvo stipri graikė, amerikietė. Šiaurės Amerikos atrankoje į žaidynes dėl olimpinių kelialapių kovojo penkios sportininkės. Bet kuriuo atveju nevykau į šias varžybas dėl devintos pozicijos, vykau ten dėl medalio. Turėjau galimybių jį iškovoti, tačiau nepavyko. Dar per „Medalių plaukimą“ galėjau pelnyti bronzą, bet išėjo, kaip išėjo“, - apgailestavo V.Andrulytė. Pasak jos, šio starto pamokos jau išmoktos, bet dar tik sezono pradžia, taigi dar reikia įsivažiuoti.

Kadangi šaltuoju metų laiku Lietuvoje buriuotojai neturi sąlygų treniruotis, jiems tenka ieškotis šiltesnių kraštų. Pastarajam sezonui mūsiškiai 2019 lapkričio ir gruodžio mėnesiais ruošėsi Ispanijoje.

„Žiemą ilgai neburiuojame, nes Lietuvoje nėra sąlygų. Taigi įgūdžiai kažkiek prarandami. Tačiau sezonas įsivažiuos, padaugės varžybų, išvykų ir viskas bus gerai, - įsitikinusi V.Andrulytė. - Pasiruošimą pradėjome Gran Kanarijoje, turėjome dvi stovyklas. Antros stovyklos metu patyriau traumą. Savaitę neburiavau ir negalėjau dalyvauti varžybose. Taigi pasiruošimas buvo šiek tiek sutrikdytas. Paskui, kai grįžome, vėl beveik mėnesį neburiavau. Realiai į Majamį nuvykau tik prieš pat varžybas. Tad sezono startas buvo kiek sunkesnis, gal kažkiek įgūdžiai buvo prarasti. Pirmą dieną gerai buriavau, nors ir jautėsi, kad trūksta įgūdžių. Atrodė, kad viską galima lengviau padaryti. Paskui viskas buvo neblogai, tik „Medalių plaukimas“ nesusiklostė. Ir vėjas buvo geras, ir viena greičiausių buvau. Tiesiog tą dieną buvo daug žolių ir pasikabinau vieną jų. Užstrigusi viską praradau, sustojau, vos neapsiverčiau, žiūriu jau plaukiu paskutinė“, - pasakojo pasauliniame „Laser Radial“ jachtų klasės reitinge 13-ąją vietą užimanti lietuvė.

Paklausta, kaip dabar jaučiasi, V.Andrulytė sakė, jog traumos „likučiai“ dar kažkokie yra, bet tai nesudaro trikdžių: „Kai grįžtu į Lietuvą, einu pas savo fizeoterapeutę masažuotoją. Į varžybas neturime galimybės jos vežtis. Žinoma, visiškai atsistatyti dar šiek tiek reikia laiko, bet situacija jau gerėja.“

Trūko poilsio


Nors dar tik sezono pradžia, tačiau, pasak J.Bernoto, sportine forma jis negali skųstis, ji tikrai nebloga.

„Viskas gerai. Nors dar yra, kur galima pasitobulinti. Manau, sezonui įsivažiuojant viskas bus tik geriau. Žiūrint į pirmas varžybas ir klaidas, yra dar reikalų ir su inventoriumi, ir techninių dalykų. Visa tai dar reikia ištaisyti“, - kalbėjo burlentininkas.

„Tokiu sezono metu sportinė forma dar ir neturi būti pakankama“, - pridūrė V.Andrulytė.

Buriuotoja pasakojo, jog 2019 m. sezoną baigė vėlai. Realiai tik uždarė praėjusių metų duris, jau po poros dienų atidarinėjo 2020-ųjų.

„Pastarosios varžybos Majamyje vadinamos pirmuoju sezono startu, tačiau realiai tai jau antrasis pasaulio taurės etapas. Pernai rugsėjį grįžau į Lietuvą iš pirmojo pasaulio taurės etapo Japonijoje ir iškart dalyvavau Lietuvos čempionate. Tuomet tarsi ir turėjau tris laisvas savaites, bet kūnas to, kad jau gali ilsėtis, nesuprato. Paskui dalyvavau „Rudens vėjo“ regatoje. Iš tiesų nenorėjau ten startuoti, norėjau ilsėtis. Vėl visa įsitempiau. Tuomet vėl neva laisva savaitė, bet nelabai pavyko pailsėti, teko vykti į stovyklą. Taigi realiai po praėjusio sezono poilsio nebuvo“, - sakė V.Andrulytė.

Pernai ji Japonijoje startavo kelis kartus. Ten vyko ir planetos pirmenybės, ir pasaulio taurės etapas, ir dar vienos varžybos.

„Japonijos karščiai labai išvargino. Varžybos vyko vienos po kitų, iš eilės 12 dienų turėjau varžybų. O ten juk ir karščiai, ir krūvis didelis. Tai labai išsekino. Taigi prieš šį sezoną buvau gerokai silpnesnė. Reikia laiko atsistatyti, o progų dar nebuvo. Jei tos varžybos būtų buvusios ne Japonijoje, o kažkur Europoje, galbūt viskas būtų kitaip, kūnas kitaip reaguotų. Japonija mums yra neįprasta - 30 laipsnių karštis, 90 proc. drėgmė, jutiminė temperatūra 50 laipsnių. Net judėti žmogui nerekomenduojama, o mūsų sporto šaka ant vandens, mes visą laiką lauke. Kūnas patyrė didelį krūvį ir stresą. Buriuojant apimdavo toks jausmas, kad nėra kuo kvėpuoti“, - prisiminė buriuotoja.

Vasario pabaigoje Australijoje vyks pasaulio čempionatas. Šiose varžybose J.Bernotas ketina išbandyti savo jėgas, o V.Andrulytė - ne.

„Ten bandysiu ištaisyti klaidas, kurias dabar darau ir sieksiu pasirodyti kiek įmanoma geriau. Ir dar gal kokį medalį pavyks „nuskinti“ (šypsosi). Tačiau pagrindinis tikslas, be abejonės, yra ruošimasis olimpinėms žaidynėms. Iki jų dar lauks daug varžybų. Bus ir pasaulio taurės etapų, ir Europos pirmenybės“, - pridūrė J.Bernotas.

„Mano šių metų varžybų grafikas turėjo būti įtemptas, bet nusprendėme nevažiuoti į pasaulio čempionatą. Jis vyksta kitame žemyne - toli, brangu. Ten nėra tikslo vykti. Kitiems svarbu, nes vyks vidinė olimpinė atranka. O mes galėsime laiką skirti treniruotėms, vyksime į Gran Kanariją. Manau, tai yra geras ir naudingesnis sprendimas. Kitu atveju, organizmas vėl patirtų didelį stresą. O vėliau kiekvieną mėnesį iki žaidynių turėsime varžybų“, - kalbėjo V.Andrulytė.

Japoniškos viltys

Tiek J.Bernotas, tiek V.Andrulytė jau yra iškovoję olimpinius kelialapius. Primename, jog pirmoji tai padarė Viktorija. Pernai liepą Japonijoje vykusiame „Laser Radial“ jachtų klasės pasaulio čempionate ji užėmė 28-ąją vietą. To lietuvei užteko, kad pelnytų kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes. O rugsėjį Italijoje organizuotame pasaulio „RS:X“ burlenčių klasės buriavimo čempionate Juozas finišavo 33-ias ir taip pat užsitikrino vietą Tokijuje.

„Olimpinėse žaidynėse bus sunku kažko tikėtis, neteko dar startuoti Japonijoje. Nemačiau, kokios ten sąlygos. Kiek žinau, tikrai nelengvos. Taigi dabar kažką prognozuoti sunku. Tiesa, prieš žaidynes ten planuoju turėti startą, vyks pasaulio taurės finalinis etapas. Taip pat bus ir stovykla. Labai tikiuosi, jog kažkiek ten pabūsime ir susipažinsime, galėsime tinkamai pasiruošti laukiančioms sąlygoms“, - teigė J.Bernotas.

2012 m. Londone jis užėmė 12-ąją vietą, o 2016 m. Rio de Žaneire - 25-ąją: „Net neabejoju, kad įmanoma pagerinti ankstesnių žaidynių rezultatus. Stengiamės, dirbame, tobulėjame, taigi, manau, tikrai turi būti geriau.“

O V.Andrulytei tai bus pirmas olimpinis startas karjeroje.

„Kaip minėjau, sąlygos Japonijoje ypatingai sudėtingos, niekas neaišku. Pavyzdžiui, gali užeiti taifūnas ir varžybos neįvykti. Mūsų lauks šešios distancijos, kiekvieną dieną startuosime vis kitur. Ten ir srovės kryptys skiriasi. Bus iššūkis suderinti oro sąlygas, srovę, vėją, taktiką pagal varžoves. Turi nuspręsti, kas tuo metu svarbiausia. Ir viskas sprendžiama sekundžių greičiu. Sprendimai vyksta čia ir dabar. Reikia įvertinti, kada srovė turi įtaką, nors jos realiai nematai, tai reikia pajusti. Taigi sudėtinga. Tikrai bus reikalų, nors bet kuriuo atveju laimės ta, kuri bus stabiliausia visomis sąlygomis, kuri geriausiai tuo metu įvertins situaciją“, - teigė V.Andrulytė.

Parašykite savo komentarą:
 
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • SKAIČIAI: Dėl koronaviruso pandemijos namuose uždaryti maždaug 3,9 mlrd. žmonių, arba daugiau kaip pusė visos pasaulio populiacijos.
  • PRANEŠĖ: Jungtinė Karalystė (JK) trečią dieną iš eilės pranešė apie rekordiškai didelį per parą užregistruotų mirčių nuo naujojo koronaviruso infekcijos (COVID-19) skaičių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Kokiam verslui pirmiausia reikėtų atšaukti ribojimus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūksta?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +2 C

+2 +3 C

 

+1 +2 C

 +5 +6 C

+5 +7 C

 

+7 +8 C

1-7 m/s

2-7 m/s

 

1-6 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0936 PLN - 4.5815
RUB - 86.4750 CHF - 1.0564
GBP - 0.8846 NOK - 11.2685

Nuorodos