Jau rytoj Torunėje prasidės Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame Lietuvai atstovaus devyni sportininkai. Žinoma, dar prieš startą kabinti kažkam medalius ir prognozuoti būsimus rezultatus yra gana sudėtinga, tačiau tikimasi, kad bent vieną apdovanojimą mūsiškiai Lenkijoje iškovos. Didžiausios viltys siejamos su bėgike Agne Šerkšniene. „Nesinori medalių kabinti iš anksto, bet jei nors vieną jų pasieksime, komandai bus tikrai labai džiugu", - „Vakaro žinioms" sakė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos viceprezidentė Nijolė Medvedeva.
Iš Lietuvos komandos, kaip jau rašėme, septyni lengvaatlečiai įvykdė normatyvus. Dar du sportininkai į Senojo žemyno pirmenybes pateko sulaukę „European Athletics" kvietimų dėl aukštų sezono rezultatų. Normatyvus įvykdė A.Šerkšnienė, Modesta Morauskaitė (abi - 400 m bėgimas), Diana Zagainova (trišuolis), Gediminas Truskauskas (60 m bėgimas), Rapolas Saulius (60 m barjerinis bėgimas), Simas Bertašius (1500 m bėgimas) ir Adrijus Glebauskas (šuoliai į aukštį). O kvietimus gavo tokio rango suaugusiųjų varžybose debiutuosiantis 22 metų Juozas Baikštys (šuoliai į aukštį) ir pirmajame Europos uždarų patalpų čempionate dalyvausianti 25-erių Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį).
„Kalbant apie komandos dydį, galima sakyti, lūkesčiai net buvo šiek tiek viršyti. Tikrai nesitikėjome didesnės komandos. Jau dabar į Europos čempionatą deleguojame gana didelę komandą. Tiesa, truputį tikėjomės, kad dalyvaus dar viena sportininkė. Tačiau trišuolininkė Dovilė Kilty praleido didžiąją dalį sezono ir nebuvo pakviesta. Nors kiti du mūsų sportininkai sulaukė kvietimų. Taigi, galima sakyti, mūsų norų balansas buvo išlaikytas", - teigė LLAF atstovė.
N.Medvedeva pripažino, jog iš laimingojo devynetuko labiausiai nustebino J.Baikštys. Beveik ketverius metus dėl rimtų traumų nestartavęs lengvaatletis Lietuvos čempionate peršoko 224 cm bei pasiekė šeštąjį rezultatą šalies istorijoje. Tarp europiečių šis rezultatas šiemet yra 16-as.
„Jo grįžimas mus iš tikrųjų nustebino. Labai džiaugiamės jo pasiekimais. Be abejonės, tai yra talentingas jaunuolis, tiesiog prieš tai turėjo daug problemų dėl traumų, - pasakojo LLAF viceprezidentė. - Kol kas iš mūsų lengvaatlečių niekas nenuvylė. Matysime, kaip seksis dalyvauti Senojo žemyno pirmenybėse."
Lietuvos komandos, kovosiančios Lenkijoje, lydere N.Medvedeva įvardijo A.Šerkšnienę: „Žinoma, bijau apsirikti, tačiau tikriausiai tai bus ji. Taip pat, aišku, lauksime D.Zagainovos pasirodymo. Ji yra puikiai pasiruošusi, tik reikės save realizuoti. Jeigu Dianai pavyks save realizuoti, ji tikrai gali užimti aukštą vietą. Tačiau nenoriu prognozuoti, viską parodys ta diena, kai sportininkai išeis į sektorių."
Pastarasis pandeminis laikotarpis sudėtingas visiems sportininkams. Pasak LLAF viceprezidentės, ir mūsų lengvaatlečiai bandė visais įmanomais ir neįmanomais būdais ruoštis sezonui. Žvelgiant į esamas galimybes ir pasiruošimo sąlygas, kokias sportininkai turėjo, žvelgiant į pandeminę situaciją ir žiemos sezonu lengvaatlečių demonstruojamus rezultatus, N.Medvedevos manymu, jiems tikrai neblogai pavyko. „Esame tikrai patenkinti. Žinoma, norime, kad sportininkai save realizuotų čempionate. Negaliu už juos atsakyti, ką jie ten padarys, bet tikimės, kad jie bent savo rezultatus pademonstruos, tam jie tikrai pasirengę", - pridūrė LLAF atstovė.
Paklausta apie tikslus, keliamus Lietuvos komandai Europos čempionate, N.Medvedeva teigė, jog „rožinė svajonė" būtų bent vieno medalio iškovojimas. „A.Šerkšnienei prieš porą metų trūko tik akimirkos iki medalio ir ji liko ketvirta. Tad norėtųsi palinkėti, kad šiemet jai pavyktų save realizuoti. Nors tai labai sunku prognozuoti. Agnė yra gerai pasiruošusi, matysime, kaip bus varžybose", - atviravo LLAF viceprezidentė.
Nežiūrint į tai, jog ir prieš startą atletams netrūksta jaudulio, pastaruoju metu jo dėl visų saugumo bei koronaviruso testų reikalavimų yra dvigubai daugiau. „Tai yra katastrofa. Prieš kiekvieną stovyklą, varžybas reikia užsakinėti testus. Tai labai pabrangina visas keliones. Prieš išvykstant į Europos čempionatą jau darėme du testus, atvykę į Lenkiją vėl turėsime testuotis, grįžus namo - vėl testas. Lietuvoje testai yra labai brangūs, pavyzdžiui, Turkijoje testas kainuoja 30 eurų. Taigi tai papildomas rūpestis ir stresas. Juk net laukdamas atsakymo esi strese, negali būti tikras, kad viskas gerai, nors ir jautiesi puikiai. Papildomas stresas ir sportininkams kainuoja energijos. Tačiau turime prie to prisitaikyti", - sakė N.Medvedeva.
Primename, jog prieš dvejus metus Europos čempionate Glazge (Škotija) taip pat dalyvavo devynių Lietuvos lengvaatlečių delegacija. Gausesnė komanda šalies istorijoje buvo tik sykį, 2009 m. startavo 10 sportininkų.
„Grįšime iš Europos čempionato ir visi pradės antrąjį pasirengimo etapą - pasirengimą vasaros sezonui. Reikės rasti vietas stovykloms, kur būtų saugu jas organizuoti. Mūsų vasara bus labai intensyvi, gausi varžybų. Žinoma, daugumai dar reikia užbaigti olimpinę atranką. Taip pat turėsime Europos komandinį čempionatą, Senojo žemyno jaunimo pirmenybes, pasaulio jaunimo čempionatą, universiadą ir dar daug kitų varžybų", - teigė N.Medvedeva.