respublika.lt

Rokas Baciuška likus vienam Dakaro greičio ruožui – podiumas pasiekiamas ranka

2022 sausio 13 16:47:27
STORM media LT

Šiandien, priešpaskutinę Dakaro ralio dieną Rokas Baciuška po finišo sakė, kad tai buvo turbūt sunkiausia diena Dakare. Labai sudėtingas, dulkėtas greičio ruožas su nemažai kopų ir keletu klaidžių vietų.

×
nuotr. 4 nuotr.
Rokas Baciuška likus vienam Dakaro greičio ruožui – podiumas pasiekiamas ranka. STORM media LT nuotr.

 

Rokas Baciuška, vakar laimėjęs bagių įskaitą startavo prieš visus sunkvežimius, bet jie netrukus lietuvį pasivijo, nes gali išvystyti didesnį maksimalų greitį. Dėl to tauragiškiui jau pirmoje lenktynių dalyje teko ryto dulkes ir su jomis kankintis nuolatos.

„Šiandien beveik nebuvo vėjo, todėl mums buvo labai sunku - sunkvežimis aplenkia ir tu tiesiog nieko nematai, dulkių stulpai stovi prieš Tave ir važiuoti neįmanoma," - sakė R. Baciuška.

Be to, teko lenktyniauti su lenku A. Domžala, o vienoje kopos viršūnėje su priešininku netgi įvyko nedidelis kontaktas. Nei vienas bagis nenukentėjo, tad viskas baigėsi laimingai.

„Esu pavargęs, piktas ir alkanas, tačiau svarbiausia finiše. Šiandien nuo pat ryto valgėme tik dulkes ir dideliais kiekiais. Dabar svajoju tik apie dušą ir maistą," - finišavęs sakė Rokas.

Šiandien Rokas nusileido savo pagrindiniam priešininkui Michal Goczal šešias minutes ir bendroje rikiuotėje praleido jį į priekį. Tačiau kitas Goczal, Michal turėjo techninių problemų ir šiandien prarado beveik pusę valandos. Dėl to Rokas išlieka ketvirtas. Negana to, likus paskutiniam greičio ruožui lietuvis yra visiškai šalia podiumo pozicijos - iki trečios vietos jam trūksta vos nepilnų penkių minučių.

„Viskas spręsis rytoj. Nestabdysiu ir pabandysiu iškovoti trečią vietą. Rytoj bus labai sunkus greičio ruožas, nes jis yra išplautas vandens, bet darysiu viską, kad tas kelias minutes atsikovočiau," - prieš paskutinį Dakaro greičio ruožą sakė Rokas Baciuška.

Rytoj sportininkų laukia 164 km greičio ruožas.

Laikraščių prenumerata internetu

  • KELIAI: Vyriausybė paskirstė 16,1 mln. eurų iš šiemet numatytų lėšų valstybei svarbiems vietinės reikšmės keliams Klaipėdoje, Alytuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavos rajone.
  • ATLIEKOS: Stambiagabaritės atliekos Vilniuje iš gyventojų galės būti paimamos kartą per metus – iki šiol tokia galimybė suteikta kartą per dvejus metus.
  • DIPLOMATIJA: Vyriausybė pritarė Lietuvos generalinio konsulato Sankt Peterburge likvidavimui ir iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.
  • MAITINIMAS: Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose didinimui - paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.
  • PASLAUGOS: Advokatai negali teikti paslaugų sankcionuotiems asmenims, o taip pat paslaugų, kuriomis būtų bandoma apeiti Vakarų įvestas sankcijas Rusijai, sako Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė.
  • VADOVAS: Lietuvos vadovo Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju ir Teisės grupės vadovu taps Andrius Kabišaitis, pranešė Prezidentūra.
  • DUOMENYS: Lietuva yra tarp prasčiausiai viešajam interesui svarbius duomenis atveriančių ir panaudojančių Europos Sąjungos šalių, rodo pasaulinis duomenų barometras.
  • KROVINIAI: Beveik prieš tris savaites į Ukrainą išvykęs bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys su kroviniais netrukus turėtų pajudėti atgal.
  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar naujai siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas yra Partnerystės įstatymas, tik kitais žodžiais?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+3 +13 C

+12 +17 C

 

+8 +13 C

+15 +23 C

+11 +24 C

 

+10 +13 C

0-6 m/s

0-7 m/s

 

0-7 m/s