respublika.lt

Rokas Baciuška Dakaro 9 greičio ruože rijo dulkes

2022 sausio 11 15:25:01
STORM media LT

Devintasis greičio ruožas Dakare buvo neilgas, bet itin sudėtingas, o Rokas Baciuška, kaip ir daugelis, skundėsi dulkėmis. Rezultatas - septinta vieta greičio ruože. Po šios dienos Rokas, deja, prarado ketvirtą vietą bendroje įskaitoje ir nukrito į penktą.

×
nuotr. 4 nuotr.
Rokas Baciuška. Pranešimo aut. nuotr.

 

Dulkės maišėsi ypač tiems, kuriems teko startuoti kartu su sunkvežimiais. Mat nemaža dalis greičio ruožo driekėsi slėniais ir siaurais kanjonais. O ten pravažiavus sunkvežimiui kurį laiką tiesiog neįmanoma važiuoti - visiškai nieko nesimato. Su šia problema susidūrė ir jaunasis tauragiškis.

„Nors atrodė, kad greičio ruožas yra palyginus trumpas, mes šiandien startavome prieš pat sunkvežimius. Kai jie pasiveja ir pralenkia, tiesiog bent minutę iš viso nieko nesimato - turi stoti ir kokią minutę laukti, kad matytųsi nors kažkas," - finišavęs sakė Rokas Baciuška.

Sunkvežimiams Dakare leidžiama išvystyti maksimalų 140 km/h greitį, o tuo tarpu T4 klasės bagiams - tik 125 km/h. Dėl to greitesnėse vietose sunkvežimiai paprasčiausiai pralenkia bagius ir paskui save palieka didžiulį dulkių šleifą, kuris tampa neįveikiama kliūtimi paskui važiuojantiems.

Kadangi šis greičio ruožas buvo ne plynėse, o slėniuose, dulkės laikėsi daug ilgiau, todėl ir laiko gaišti teko daugiau. Tie, kurie startavo pirmieji, truputį anksčiau, galėjo lėkti, jų sunkvežimiai nepavijo. Labiau sekėsi ir tiems, kurie startavo šiek tiek vėliau - kartu su lėtesniais sunkvežimiais - jie sąlyginai buvo mažesnė kliūtis, nes tiesiog lėčiau važiavo.

Rytoj Dakare bus surengtas dešimtasis greičio ruožas, o iki lenktynių finišo lieka tik trys dienos.

 

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
  • ELGESYS: Užsieniečių registracijos centre Medininkuose migrantai pastaruoju metu sudaužė 120 šildytuvų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba.
  • VAIRUOTOJAI: Lietuvos logistikos įmonės, susiduriančios su vairuotojų trūkumu, transporto saugojimo aikšteles pildo prastovose laukiančiais vilkikais, praneša Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas.
  • KOMPENSACIJA: Ukrainiečius priėmusiems gyventojams ir verslui skirta trečdalis milijono eurų kompensacijų - Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad daugiausia lėšų skirta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
  • DRAUDIMAS: Nidoje šį sezoną verslininkams bus draudžiama nuomoti elektrinius paspirtukus, taip pat bus draudžiamas eismas dalyje miesto šia transporto priemone.
  • PREMIJA: Rusijos premjeras Michailas Mišustinas pirmadienį nurodė buvusį Maskvos Vachtangovo teatro meno vadovą režisierių Rimą Tuminą išbraukti iš asmenų, apdovanotų vyriausybine kultūros premija, sąrašo: premija skirta pernai gruodį, jis apdovanotas už „reikšmingą indėlį plėtojant Rusijos kultūrą“, konkrečiai – už teatre pastatytą spektaklį „Edipas karalius".
  • TARYBA: Prezidentas pirmadienį paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, jai pirmininkaus Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja teisės klausimams Jūratė Šovienė.
  • EKONOMIKA: Pastarųjų metų duomenys rodo, kad šešėlinės ekonomikos dalis Lietuvoje mažėja, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
  • BIBLIOTEKA: Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907 metais.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +9 C

+3 +12 C

 

+11 +16 C

+10 +18 C

+16 +23 C

 

+11 +18 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s