respublika.lt

Regbio kamuolį iškeitė į lanką ir strėles

2022 balandžio 02 15:00:00
Aistė LABINAITĖ

Sabina Sinkevič per gyvenimą išbandė tikrai nemažai skirtingų sporto šakų. Ir ne vienoje jų jai gerai sekėsi. Tačiau 20-metė mergina labiausiai koncentravosi į regbį. Anuomet S.Sinkevič savo jėgas išbandė dviejuose regbio klubuose, gynė Lietuvos moterų rinktinės garbę. Nors atėjo laikas, kai ir pastarąją sporto šaką jau tenka vadinti prisiminimu. Dabar buvusios regbininkės didžioji sporto aistra - šaudymas iš lanko. „Šioje sporto šakoje labiausiai patinka tas momentas, kai strėlė išlekia ir galiausiai išgirsti garsą „pukšt", kai strėlė įstringa skyde. Taip pat, žinoma, patinka ir pats procesas - lanko įtempimas", - „Vakaro žinioms" sakė S.Sinkevič.

×
nuotr. 2 nuotr.
Sabina Sinkevič planuoja paprastuosius lankus pakeisti į olimpinius. Dovydo Bagdanavičiaus, regbio klubo „Livonija“ nuotr.

 

Pirmas medalis

Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionato Alytuje paprastųjų lankų moterų varžybose S.Sinkevič („Lankininkų sporto klubas") iškovojo sidabro medalį. Finale ji po papildomo šūvio 5:6 turėjo pripažinti Halinos Radvilienės („Ugninė strėlė") pranašumą. Bronzos medalį pelnė Jūratė Kochaitė („Ugninė strėlė").

„Tai buvo mano pirmosios varžybos karjeroje. Tikrai nesigailiu, kad ten dalyvavau. Iš tiesų man labai patiko. Dėl to, kad nepavyko iškovoti aukso medalio, apmaudo nejaučiu. Juk tai pirmosios mano varžybos, o jau pelniau sidabrinį apdovanojimą. Taigi labai džiaugiuosi dėl tokio pasirodymo. Tiesa, treneriai tikėjosi, jog tapsiu čempione, tačiau blogai atlikau paskutinį šūvį. Turbūt koją pakišo jaudulys", - pasakojo S.Sinkevič.

Mergina kol kas dar nežino, kokios kitos varžybos jos laukia. Mat sportininkė planuoja pakeisti lankų grupes. Paprastuosius lankus S.Sinkevič ketina iškeisti į olimpinius: „Reikės pradėti viską iš naujo, vadinasi, reikės iš naujo mokytis. Viskas keisis ir, norint vėl priprasti prie naujos grupės, reikės laiko."

S.Sinkevič negalėjo tiksliai prisiminti, tačiau, jos manymu, šaudyti iš lanko ji pradėjo 2019 m. vasarą. „Tuo metu dar žaidžiau regbį. O kai turėdavau laiko ir leisdavo galimybės, eidavau į Vingio parką pašaudyti iš lanko. Dabar nuolat šaudau jau apie pusmetį", - teigė lankininkė.

Paklausta, kaip susidomėjo šia sporto šaka, kuo ji patiko, S.Sinkevič pripažino, jog lankai ją domino dar vaikystėje. Nors tuomet mergina net nežinojo, kad egzistuoja tokia sporto šaka.

„Vaikystėje lanką pasigamindavau iš tamprios gumos. Padarydavau tarpą lazdos viršuje bei apačioje, kad galėčiau gumą įterpti ir įtvirtinti. Vietoj strėlių naudodavau paprastus pagaliukus nusmailintais galais", - prisiminimais dalijosi sportininkė.

Išdrįso pabandyti

Nuo to laiko iki dienos, kai į rankas ji paėmė tikrą sportinį lanką, praėjo daug metų. Pasak S.Sinkevič, susidomėjimas ir smalsumas pabandyti kilo tuomet, kai šalia regbio stadiono ji matydavo šaudyklą, kurioje yra šaudoma iš lankų.

„Vis nedrįsdavau žengti pirmojo žingsnio ir ten nueiti. Manydavau, kad nepavyks įtempti lanko. Aišku, dabar tai skamba juokingai. Praėjo nemažai laiko, kol galiausiai išdrįsau. Tuomet vieną vasaros popietę treneris paklausė, gal noriu pagaliau pabandyti ir iššauti iš lanko? Aš kukliai nedrįsau atsakyti „taip", kiek „spyriojausi". Tad jis tiesiog nuėjo paimti man lanko. Nuo to viskas ir prasidėjo, - pasakojo S.Sinkevič. - Pasirodo, skiriasi net ir lankų „stiprumas". Taigi, lanką, kurį man parinko treneris, galėjau lengvai įtempti."

Pastarasis pirmasis sportininkės šūvis ir buvo iš paprastojo lanko. S.Sinkevič teigimu, paprastieji lankai puikiai tinka pradedantiesiems: „Jie padeda judėti po truputį į priekį, žingsnelis po žingsnelio."

Į klausimą, ar turi sportinių svajonių, susijusių su šaudymu iš lanko, mergina atsakė neigiamai. Tačiau, pasak S.Sinkevič, ji, be abejonės, turi tikslų ir stengiasi eiti jų link. Nors jų atskleisti visiems juk nebūtina.

„Norint pasiekti gerų rezultatų, reikia profesionalių trenerių. O Lietuvoje jų nėra. Tad jeigu nori tobulėti šioje sporto šakoje, tektų vykti treniruotis į užsienį", - pridūrė lankininkė.

Patiko veržlumas

S.Sinkevič žaisti regbį pradėjo būdama 12 metų. Pirmiausia ji atstovavo Vilniaus regbio akademijos (VRA) klubui, vėliau gynė Vilniaus „Geležinio vilko" regbio klubo garbę.

„Regbyje dauguma buvo draugiški. Patiko šios sporto šakos „judesys", veržlumas. Regbis suteikė galimybę įgyti drąsos, o pastarosios man labai reikėjo. Tačiau tai - jau kita istorija. Taip pat labai patiko atmosfera, veiksmas. Per treniruotes galėdavai kaip reikiant išsikrauti. Turbūt ne daugelyje sporto šakų gali nuversti priešininką, prasiveržti, bėgti. Tiesą sakant, pastaroji sporto šaka mane pakeitė", - atviravo S.Sinkevič.

Mergina pripažino, jog žaidžiant regbį pasiekimų būta nemažai, visus būtų net sudėtinga išvardyti: „Su VRA klubu dalyvavome įvairiuose tarptautiniuose regbio turnyruose Čekijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Baltarusijoje. Ne kartą užėmėme ir prizines vietas. Žinoma, Lietuvos čempionate ne kartą triumfavome ir ne kartą vėl apgynėme titulą su VRA klubu", - pasakojo buvusi regbininkė.

Pasak S.Sinkevič, turbūt visoms merginoms, žaidžiančioms regbį, bent kartą tikrai teko išgirsti nuomonę, kad tai yra ne moteriška sporto šaka. „Mokykloje sakydavo: „Tokia aukšta, graži mergiotė, o pasirinko vyrišką sportą. Eik į tinklinį ar pan. Juk taip susigadinsi sveikatą." Tačiau aš į tokias kalbas nekreipiau dėmesio. Nes man šis sportas labai patinka", - kalbėjo
S.Sinkevič.

Ji dar pridūrė, jog sportas yra sportas ir nereikia išskirti šakų, kurios neva yra vyriškesnės ar moteriškesnės. „Žinoma, reikia turėti savo nuomonę. Tačiau, jeigu matai, kad mergina užsiima sporto šaka, kurioje daugiau vyrų nei moterų, tai dar nereiškia, kad jai reikia piršti savo grubią nuomonę. Jeigu jai tai patinka ir čia ji jaučiasi gerai, tiesiog reikia palinkėti sėkmės, kad eitų tik į priekį. Reikia ją paskatinti, pasidžiaugti už ją", - pridūrė buvusi regbininkė.

Platus spektras

Tačiau šaudymas iš lanko ar regbis anaiptol nėra vienintelės S.Sinkevič per karjerą išbandytos sporto šakos. Jų buvo daug daugiau. Teko žaisti ir krepšinį, ir futbolą, ir tinklinį, ir stalo tenisą, taip pat S.Sinkevič ir plaukė, ir irklavo.

„Iš tiesų krepšinis man irgi gerai sekasi. Mokykloje žaidžiau krepšinį, atstovavau mūsų klasės komandai. Tarpklasiniame turnyre užėmėme pirmąją vietą. Gerai sekasi žaisti ir tinklinį. Teko atostogų metu Italijoje vienose rungtynėse sužaisti su Italijos klubu. Kalbant apie užsienį, su regbio klubu VRA esu turėjusi treniruočių ir varžybas Čekijoje, o Italijoje teko su „Rugby Frascati" regbio-15 klubu pasitreniruoti. Taigi sportas leido ir pakeliauti. Beje, esu turėjusi pasiūlymų išvykti žaisti regbį į Ispaniją. Tačiau neišvykau, nes dar mokiausi mokykloje. Nenorėjau nesulaukus pilnametystės išvykti į svetimą šalį. Norėjau baigti mokslus, 12 klasių", - pasakojo sportininkė.

Šiuo metu merginos gyvenime sporto yra kiek mažiau. Dabar ji mokosi fotografijos paslapčių. Taigi ne tik lankas, bet ir fotoaparatas dažnai būna jos rankose.

„Kai lankiau regbio treniruotes, sporto mano gyvenime buvo labai daug. Beveik kiekvieną dieną eidavau į treniruotes. Stengdavausi, nes norėjau šioje sporto šakoje pasiekti aukštesnį lygį. Turėjau daug motyvacijos ir užsispyrimo, net jeigu ir sulaukdavau iš trenerių nemažai pastabų. Tačiau vis tiek nenuleisdavau rankų ir judėdavau toliau. Tai man leido pasiekti gana neblogų rezultatų. Juk, pavyzdžiui, į Lietuvos moterų regbio rinktinę patekau būdama 15-16 metų. Turiu gerą koją - taikliai spardau. Manau, jeigu nori pasiekti gerų rezultatų, turi daug ir atkakliai dirbti, skirti tam daug laiko. Tai galioja visoms sporto šakoms. Tačiau, žinoma, nereikia pamiršti ir poilsio. Pastarasis irgi prisideda prie rezultatų kokybės", - teigė S.Sinkevič.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s