respublika.lt

Rankinio lyga sugrįžo lyderių pergalėmisnuotraukos (0)

2021 sausio 17 22:27:15
Lietuvos rankinio lygos inf.

Šeštadienį po pertraukos Lietuvos rankinio lygos sezonas grįžo į arenas. Klaipėdos „Dragūnas" Panevėžyje įveikė „SC-RSSG-Grifo" rankininkus rezultatu 50:23 (27:9). Alytuje „Varsa-Stronglasas" nugalėjo Šiaulių „SC Dubysą" rezultatu 43:27 (22:11). VHC „Šviesa" pranoko HC „Uteną" - rungtynės baigėsi vilniečių pergale 53:14 (24:10). Ko gero, daugiausia intrigos buvo Kaune, kur „Granitas-Karys" priėmė turnyro lentelės kaimynus - HC „Vilnių". Rungtynės baigėsi kauniečių pergale 37:35 (18:14).

×
nuotr. 3 nuotr.
„Grifas“ nepasipriešino Dragūnui. rankiniolyga.lt nuotr.


„Grifas" nepasipriešino Dragūnui

Abiejų komandų pasiruošimą pernai sutrukdė koronavirusas, todėl šios rungtynės abiems komandoms buvo kiek sunkesnės nei įprastai. Vis dėlto rungtynės Klaipėdos „Dragūnui" buvo lengvesnės. Kėliniui neįpusėjus jie jau pirmavo 8 įvarčiais ir toliau sparčiai didino atotrūkį (12:4, 17:6, 21:8). Pirmasis kėlinys baigėsi klaipėdiečiams pirmaujant rezultatu 27:9.

Šio atotrūkio panevėžiečiams nepavyko sumažinti visą antrąjį kėlinį ir skirtumas tarp komandų didėjo toliau (37:14, 45:20, 48:22). Rungtynės baigėsi „Dragūno" pergale - 50:23.

„Na, ką, rezulatatas patenkinamas, viskas tvarkoje. Labai malonu sugrįžti į arenas, tik gaila, kad be žiūrovų. Turėjome savo uždavinių, mokėmės naujus derinius. Tikrai buvo šaunių epizodų. Matėme, kad ir Panevėžio rankininkai buvo paruošę kelis derinius, kuriems mes nebuvome pasiruošę. Viskas, manau, praėjo puikiai", - optimistiškas buvo Klaipėdos „Dragūno" rankininkas Gintaras Cibulskis.

„Po ilgos pertraukos sugrįžti į aikštelę buvo sunku. Ypač žaidžiant prieš Klaipėdos „Dragūną" - niekaip neradome priešnuodžių prieš jų gynybą ar puolimą. Kai pamatėme, kad veikiausiai nelaimėsime, keitėme tikslus ir leidome pažaisti visiems žaidėjams. Sveikinu klaipėdiečius, o mes tikimės greitai atgauti jėgas", - rungtynes apžvelgė Panevėžio „Grifo" treneris Mindaugas Vėta.

Panevėžio „SC-RSSG-Grifas": Danielius Kairys - 8, Petras Očikas - 4, Žilvinas Maslauskas - 3, Egidijus Narakas, Mindaugas Barzdenis, Titas Janušonis - po 2, Amandas Šarkanas, Edvinas Šakalys - po 1.

Klaipėdos „Dragūnas": Mykolas Lapiniauskas, Orestas Biknius, Gytis Šmantauskas - po 8, Deividas Virbauskas, Arvydas Bučius - po 5, Žanas Gabrielius Virbauskas, Tomas Drakšas - po 4, Laurynas Simonavičius, Benas Butkus - po 3, Rokas Palskys - 2.

Dzūkai įveikė šiauliečius

Nelygios komandų jėgos pradėjo ryškėti jau pirmojo kėlinio viduryje, kai dzūkai atitolo saugesne 4-5 įvarčių persvara ir visą likusį laiką bandė ją išlaikyti (9:4, 11:7, 15:9). Paskutinėmis kėlinio minutėmis alytiškiai surengė dvi sėkmingas 3:0 atkarpas ir užbaigė pirmąjį kėlinį rezultatu 22:10.

Antrasis kėlinys šiauliečiams taip pat buvo sunkus. Komandas didžiają jo dalį skyrė dvigubas rezultatas (22:11, 30:15, 36:18). Paskutinėmis rungtynių minutėmis svečiai dar bandė mažinti skirtumą, tačiau jis buvo per didelis. Rungtynes rezultatu 43:27 laimėjo Alytaus „Varsa-Stronglasas"

„Reikia visus pasveikinti, kad vis dėlto galime grįžti ir judėti. Ši pertrauka mūsų komandai, akivaizdu, tikrai ne į naudą išėjo. Tiek fiziškai, tiek techniškai apie rimtesnes rungtynes ar bendrą lygį kalbėti dar per anksti. Čempionato realybė kitokia, nei mes norėtume. Tikimės laimėti prieš uteniškius, o su Panevėžiu turėtume turėti po lygiai taškų, tačiau jų įvarčių santykis geresnis. Tačiau ir tam reikės įdėti daug darbo", - apie rungtynių eigą ir čempionato planus atviravo Šiaulių „Dubysos" treneris Aurimas Balčiūnas.

„Šios rungtynės - gera repeticija prieš artėjančias LRF taurės rungtynes prieš Klaipėdos „Dragūną". Judame link to, kad žaidimas susistyguotų iki tų rungtynių. Pradėjome žaisti patyrusiais žaidėjais, o kai žaidimą pakreipėme sau reikalinga linkme, galėjome paleisti į aikštę jaunuosius žaidėjus", - sakė Alytaus „Varsos-Stronglaso" treneris Eugenijus Gimbutas.

Alytaus „Varsa-Stronglasas": Simonas Babarskas - 7, Tautvydas Petrušauskas ir Žygimantas Micevičius - po 5, Rokas Lastauskas, Edvinas Grėbliūnas ir Karolis Jankauskas - 4, Gintautas Adamkevičius, Vilius Juozaitis ir Gabrielius Civinskas - 3, Remigijus Čepulis ir Erikas Pūkas - po 2., Eimantas Tumasonis - 1.

Šiaulių „SC Dubysa": Rokas Lesčinskas - 13, Tomas Baliutavičius - 6, Donatas Stripeika - 3, Timonas Bložė - 2, Gedvinas Jocas, Aivaras Budrys ir Justas Mielenis - po 1.

Vilniuje - įvarčių šou

Turnyro lentelės apačioje esančių uteniškių ir viršuje įsitvirtinusių VHC „Šviesa" rankininkų dvikovos baigtis buvo gana nuspėjama. Pirmame kėlinyje vilniečių įvarčių persvara buvo didesnė bemaž 4 kartus (9:2, 13:3, 17:4, 20:5).

Antrasis kėlinys uteniškiams buvo tragiškas. Vilniečiai sužaidė atkarpą 21:0 ir sudaužė bet kokias uteniškių viltis išlyginti rezultatą ar sumažinti skirtumą. Greitai vėl buvo pasiekta keturis kartus didesnė persvara - 44:11. Rungtynės baigėsi VHC „Šviesa" pergale - 53:14.

„Po ilgos pertaukos pirmos rungtynės. Rungtynės yra geriau nei treniruotė, pamažu ruošiamės LRF taurės finalo ketvertui. Visi buvome pasiilgę rungtynių, visi stengėsi, norėjo žaisti. Aišku, varžovas silpnesnis, tad tokį rezultatą ir turime. Mūsų pagrindinis uždavinys buvo apsiginti, ten nuolat turime problemų. Bet galutinis rezultatas tenkina", - teigė VHC „Šviesa" treneris Žygimantas Sinkevičius.

„Viską atspindi rezultatas. Pirmąjį kėlinį ar bandėme kažkiek žaisti, tačiau antrasis kėlinys buvo vien mūsų skuboti metimai ir praleistos greitos atakos. Tikėjomės mesti gerus metimus, spėti grįžti į gynybą, nemesti tiesiai į vartininką. Trūko ir žaidėjų rotacijai", - komandos pasirodymu nesidžiaugė HC „Utena" treneris Gediminas Paukštė.

VHC „Šviesa": Artūras Švilpa, Šarūnas Ugianskis ir Valdas Drabavičius - po 7, Taurintas Markiavičius - 6, Karolis Antanavičius ir Karolis Bliuvas - po 5, Skirmantas Plėta ir Rosvaldas Ramunis - po 4, Tadas Rasakevičius ir Domantas Pukas - po 3, Tomas Bernatavičius ir Ignas Jonušką - po 1.

HC „Utena": Mantas Zabulis - 5, Justas Daujotis - 3, Karolis Ubeika ir Ernestas Nikitinas - po 2, Kasparas Ubeika ir Evaldas Morkvėnas - po 1.

Po šalto dušo „Granitas" išplėšė pergalę

Ko gero, daugiausia intrigos šeštadienį buvo galima išvysti Kauno „Granito-Kario" aikštelėje. Į svečius atvykę HC „Vilnius" rankininkai žaidimą pradėjo „ta koja" - persvėrė rezultatą savo pusėn ir šią persvarą išlaikė didžiąją pirmojo kėlinio dalį (6:3, 10:9). Po šio šalto dušo „Granitas" išlygino rezultatą ir susikūrė kelių įvarčių persvarą (11:11, 14:12, 17:13). Pirmasis kėlinys baigėsi kauniečiams pirmaujant rezultatu 18:14.

Antrajame kėlinyje pasitempti jau reikėjo svečių komandai. Nors kauniečius pavijo, jiems rezultato savo pusėn persverti nepavyko (24:21, 27:25, 30:29, 32:31). Gindamas savo vartus persistengė ir „Vilniaus" rankininkas Martynas Žala. Jo veiksmai vartus atakavusio kauniečio Aurimo Balčiūno atžvilgiu buvo įvertinti raudona kortele. Nepaisant vilniečių pastangų, „Granitas" pergalės paleisti nebeketino ir užbaigė rungtynes rezultatu 37:35.

„Daug emocijų, daug kietos kovos. Labai daug įvarčių, permainingos rungtynės, gaila, kad žiūrovų nebuvo. O dabar treniruojamės, judame toliau ir žiūrime į priekį", - rungtynes įvertino buvęs granitietis, o dabar „Vilniaus" rankininkas Mindaugas Urbonas.

„Pirmos rungtynės po ilgo laiko. Turėjome būti pasiilgę žaidimo. Pabėgiojome neblogai, tačiau turime problemų su gynyba ir nesumestais metimais. Kaip pirmas blynas, manau, neblogai. Pergalę, spėčiau, lėmė didesnis noras ir geresnis pasiruošimas. Girdėjome, kad jie kiek vėliau pradėjo ruoštis sezonui, tad šitas skirtumas galėjo šiandien ir pasimatyti", - rungtynių eigą ir komandos pasiruošimą įvertino „Granito-Kario" žaidėjas Karolis Grigas.

Kauno „Granitas-Karys": Tadas Bučinskas - 13, Karolis Grigas - 8, Paulius Šarkauskas - 5, Arminas Stankūnas - 4, Aurimas Balčiūnas - 3, Matas Jurkevičius ir Mantas Sturonas - po 2.

HC „Vilnius": Mindaugas Urbonas - 15, Vaidas Drevinskas - 11, Martynas Lapinskas - 4, Martynas Žala ir Arminas Milaknis - po 2, Domantas Raudonius - 1.

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar „cyber patruliai“ turėtų kištis į interneto komentatorių diskusijas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar esate susipažinę su informacija apie Stambulo konvenciją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
2. Lietuvos banko puota maro metu
3. Policiją V.Landsbergiui iškvietusiam kauniečiui gresia kalėjimas
4. Tautos parašus rinkęs R.Grinevičius: Valdantieji jau pralaimėjo (su Vito TOMKAUS trigrašiu)
5. LGBT propagandistai jau puola kunigus
6. Visuomenininkas Valdas VIŽINIS: Valstybė privatizuota. Laimė, jie dar nenusavino Tėvynės
7. Gintaras Furmanavičius: Į JO EKSCELENCIJOS SVEIKATĄ!
8. Karantino žala didesnė už naudą
9. Misija Seime - ginti idėją
10. Kompensacijos už vakcinas bus?
11. Nusikaltimas prieš Lietuvos žmones
12. Sugriuvęs gyvenimas Druskininkuose
13. Apklausos vaikams be tėvų žinios
14. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
15. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų (Sorošo sąrašas su naujomis „elitinėmis" pavardėmis)
16. Vitas TOMKUS: NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
17. Valdžios „durnumą“ apmokės mūsų vaikai
18. Šešėlinės Vyriausybės premjeras R.Karbauskis: Prakeiksmas valdančiuosius užgrius labai greitai
19. Taikos balandėliai nusipelnė premijų
20. Advokatas Jonas Ivoška: Mūsų Seimas renkamas neteisėta
21. V.Rakutis smerkiamas už istorinę tiesą
22. Reikalavimas valdžiai - nustoti gąsdinti
23. Kodėl slepiasi Ingrida Šimonytė? (Su Vito TOMKAUS trigrašiu)
24. Sudie, svajonių Amerika
25. Vėjo jėgainės: Kur nuskęs milijonai?
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

0 C

  -3  -4 C

 

 -6  -7 C

+3 +4 C

 0 +1 C

 

   +1  +3 C  

0-4 m/s

  0-4 m/s

 

3-8 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.2048 PLN - 4.5336
RUB - 89.0850 CHF - 1.1064
GBP - 0.8635 NOK - 10.2451

Nuorodos