respublika.lt

Raketė jau ilsisi stalčiuje

2022 kovo 30 08:37:41
Aistė LABINAITĖ

Kiekvienam sportininkui sprendimas padėti tašką karjeroje būna sudėtingas ir reikalaujantis apmąstymų. Juk negali visko lengvai „nubraukti" per akimirką, ypač tuomet, kai ta karjera tęsėsi ilgus metus. Rūta Paškauskienė stalo tenisui atidavė net keturis dešimtmečius. Ne kartą jau buvo galima išgirsti, jog sportininkė svarsto apie karjeros pabaigą, tačiau vis likdavo ir žaisdavo. Pernai R.Paškauskienė atsisveikino su Lietuvos rinktine. Ir, panašu, jog 2021 m. pabaigoje įvyko paskutinis jos, kaip profesionalios stalo tenisininkės, mačas.

×
nuotr. 1 nuotr.
Rūta Paškauskienė stalo tenisui atidavė beveik 40 metų. Sauliaus Čirbos nuotr.

 

R.Paškauskienė vakar minėjo savo 45-ąjį gimtadienį. Tiesa, stalo tenisininkė pripažino, jog ji ne iš tų žmonių, kurie mėgsta švęsti gimtadienius. „Tikrai nesu didelė gimtadienių šventimo mėgėja. Tad, ir šiemet to daryti neplanuoju. Ar svarbūs skaičiai? Kuo mažiau, tuo geriau (juokiasi). Tačiau, žinoma, jų nesustabdysi. Nors realiai nesvarbu, koks tas skaičius - jubiliejus ar ne", - „Vakaro žinioms" sakė R.Paškauskienė.

Per karjerą kovo 29 d. R.Paškauskienei ne kartą teko būti varžybose: „Kiek pamenu, tuo metu dažniausiai vykdavo Europos čempionatai. Taigi ta „šventė" būdavo sporto salėje (juokiasi). Tačiau tikrai nepasakysiu, ar tą dieną sekdavosi geriau. Manau, nuo to niekas nepriklausydavo."

Pasak stalo tenisininkės, turbūt įsimintiniausias vis dėlto buvo 18-asis gimtadienis. Tuomet vyko šventė pirtyje, aplink buvo susirinkę daug draugų. „Visi buvome dar tokie jauni. Turbūt tai buvo tokia vienintelė didesnė gimtadienio šventė, o, šiaip, įprastai nebent kažkoks kuklus pasisėdėjimas. Dabar gimtadienio proga sau palinkėčiau ramybės", - pridūrė R.Paškauskienė.

Iš šių visų metų stalo tenisui atiduota apie 40 metų. Mat, sportuoti ji pradėjo būdama maždaug šešerių. „Jau labai daug laiko prabėgo nuo starto. Iš tiesų nelabai turėjau pasirinkimą. Mano mama - stalo teniso trenerė, buvo sportininkė, tad mane ir atvedė į treniruotes. Man patiko ši sporto šaka ir man iškart sekėsi, „prilipo". Taigi nesiblaškiau tarp sporto šakų. Tiesa, negaliu pasakyti, jog tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio (juokiasi), tačiau per tiek laiko įsimylėjau. Kai dabar sėdi namie ir prisimeni keliones, draugus, varžybas, žinoma, pasiilgsti to viso judesio", - pasakojo R.Paškauskienė.

Brangiausiais širdžiai karjeros pasiekimais stalo tenisininkė įvardijo du laimėjimus. Pirmiausia ji išskyrė 2000 m. Europos stalo teniso čempionato auksą mišrių dvejetų varžybose. Pastarąjį medalį lietuvė iškovojo poroje su serbu Aleksandru Karakaševičiumi. „Tai buvo pats pirmas ir visiškai netikėtas, smagus, „vežantis" laimėjimas. Taip pat dar labai brangus yra Senojo žemyno pirmenybių aukso medalis individualiose varžybose. Tai pavyko padaryti 2008 m. Sankt Peterburge (Rusija)", - prisiminimais dalijosi R.Paškauskienė, kuri savo apdovanojimų kraityje dar turi du Europos aukso medalius moterų dvejetų (2010 ir 2011 m.) varžybose, dar tris aukščiausios prabos apdovanojimus mišriuose dvejetuose (2005, 2007 ir 2009 m.) bei daug kitų medalių iš Senojo žemyno pirmenybių.

Paskutines varžybas už Prancūzijos klubą lietuvė žaidė prieš 2021 m. Kalėdas. „O dabar jau jaučiu, kad pagaliau išėjau į „pensiją". Gaunu rentą. Ir labai džiaugiuosi šiuo laiku. Žinoma, kartais būna keista, kad viskas pasibaigė ir užplūsta ilgesys, nes visą gyvenimą tą darei. Tačiau taip pat ir džiaugiuosi, jog nebėra tos atsakomybės, streso. Taigi - viskas, dabar ilsiuosi. O stalo tenisas tikrai daug davė. Davė įdomų gyvenimą. Tiesa, sportininko gyvenimo kelias nėra lengvas. Taip pat, žinoma, davė daug patirties, draugų, džiugių akimirkų", - atviravo R.Paškauskienė.

Pernai stalo tenisininkei nepavyko įveikti atrankos ir patekti į Tokijo olimpines žaidynes, kurios jos karjeroje būtų ketvirtos. R.Paškauskienė 1996 m. Atlantoje vienetų varžybose finišavo 17-31 vietoje (64 dalyvės), 2000 m. Sidnėjuje vienetuose užimta 33-48 vieta (64 dalyvės), o dvejetuose - 9-16 (48 poros), 2008 m. olimpiniame Pekine vienetų varžybose pasiekta 33-48 vieta (64 dalyvės). Taigi atrankoje į Tokiją R.Paškauskienė žaidė paskutinius mačus už Lietuvos rinktinę.

„Atsisveikinusi su rinktine, praėjusių metų pabaigoje Prancūzijos aukščiausioje lygoje už klubą žaidžiau dar porą mačų. Tačiau tuomet supratau, kad jau nebenoriu, nes tiek nebesitreniruoju, Kaune neturiu su kuo pažaisti ir pan. Tad taip tuomet ir išėjau. Man atrodo, jog dabar jau tikrai visam laikui", - juokdamasi sakė stalo tenisininkė.

Kalbėdama apie pamainą, R.Paškauskienė išskyrė neseniai Lietuvos čempione tapusią Korneliją Riliškytę. Taip pat, pasak jos, trenerė Jolanta Prūsienė turi ir kitų neblogų jaunų auklėtinių: „Tačiau dabar truputį kitokie laikai. Pasikeitė ir Europos čempionatai. Taigi joms bus sunku. Tačiau tikiuosi galiausiai viskas bus gerai."

Paklausta, ar planuoja bent kažkiek likti sporte, pavyzdžiui, dirbti trenere, kol kas R.Paškauskienė atsakyti negalėjo. Tiesa, jai jau teko paragauti trenerės duonos. Prieš kelis metus R.Paškauskienė buvo žaidžianti Lietuvos rinktinės trenerė.

„Dabar apie tai neturiu minčių. Galbūt kažkada norėtųsi atidaryti, pavyzdžiui, savo vardo stalo teniso mokyklą. Tačiau dabar apie tai išvis negalvoju, nieko nenoriu. Bet galiausiai turbūt kažkada nusibos nieko neveikti. O dabar - tik kelionės, laikas sau. Mėgaujuosi tuo laiku", - pridūrė sportininkė.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • ŽUVYS: Šilutės rajono vandens telkiniuose žuvys gaišta dėl deguonies trūkumo, teigia Aplinkos apsaugos departamentas.
  • SNAIGĖ: Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai valdoma vienintelė Baltijos šalyse šaldytuvų gamybos bendrovė „Snaigė“ bando ieškoti išeičių, kad nebankrutuotų, sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
  • VERSLAS: Seimo narys, ekspremjeras Algirdas Butkevičius siūlo smulkiesiems verslininkams, įsivežantiems iš kitų ES valstybių narių prekių, nuo 14 000 iki 30 000 eurų per metus padidinti ribą, kai jie tampa PVM mokėtoju.
  • PROJEKTAI: 700-ąjį Vilniaus jubiliejų sostinės gyventojai ir svečiai pasitiks meno iniciatyvų pilname mieste: kultūros rėmimo programų projektų konkurso antrajame etape patvirtinta dar 160 paraiškų iš 272, kurioms skiriama daugiau kaip 460 tūkst. eurų, skelbia Vilniaus savivaldybė.
  • KAITRA: Birželio kaitra Lietuvoje išaugino kondicionierių ir ventiliatorių paklausą – prekybininkai skaičiuoja dešimtimis kartų augusius pardavimus, nepaisant kai kurių prekių brangimo.
  • AUTOBUSAS: Klaipėdos savivaldybės įmonė „Klaipėdos keleivinis transportas“ ieško, kas tris sezonus teiks vandens autobuso paslaugas Danės upėje - jis reguliariai turėtų pradėti kursuoti jau kitą vasarą.
  • SULAIKYMAS: Seimas apribojo galimybes pareigūnams taikyti dviejų parų sulaikymą asmenims, kurie nebuvo užklupti nusikaltimo vietoje.
  • AUKCIONAS: Penktadienį pasibaigęs Lietuvos pašto organizuotas pastatų Šiaulių Aušros alėjoje aukcionas neįvyko, nes turtu nesusidomėjo nė vienas pirkėjas.
  • ŽEMĖ: Vilniuje sklypų neprižiūrintys savininkai nebegaus žemės mokesčio lengvatos – nuo šiol jiems bus taikomas maksimalus 4% dydžio mokesčio tarifas.
  • DONORYSTĖ: Seimo narės Agnė Širinskienė ir Asta Kubilienė registravo pataisas, kad gaunant arba keičiant asmens dokumentus žmonėms būtų pasiūloma pasirašyti sutikimą dėl organų donorystės.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar skiepijotės nuo erkinio encefalito?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+13 +21 C

+11 +19 C

 

+12 +18 C

+20 +27 C

+17 +22 C

 

+17 +20 C

0-6 m/s

0-6 m/s

 

0-5 m/s