(0)
Publikuota: 2022 spalio 26 13:44:44, Rankinis.lt informacija
×
Aix nuotr.

Prasidėjo EHF Europos lygos pagrindinis turnyras - grupių varžybos. Antrame pagal pajėgumą Europos vyrų rankinio klubų turnyre tarp 24 komandų šį sezoną varžosi keturi klubai, savo gretose turintys Lietuvos atstovų.

B grupės varžybas pergalingai pradėjo „Pays d‘Aix Universitete" komanda, kurioje rungtyniauja Gerdas Babarskas. Prancūzijos čempionato prizininkai svečiuose 33:29 įveikė Švedijos „Ystads IF" ekipą. G. Babarskas prie „Aix" pergalės pridėjo 2 įvarčius.

„Gerai pradėjome rungtynes ir jau susitikimo pradžioje įgijome pranašumą. Gerai gynėmės ir gerai pereidavome į greitą puolimą. Pirmą kėlinį kontroliavome rungtynių ritmą, bet po pertraukos varžovai pradėjo geriau žaisti ir buvo net išlyginę rezultatą. Nepaisant to, sugebėjome ir toliau gerai žaisti abiejose aikštelės pusėse ir pavyko atstatyti buvusią persvarą, kurią išlaikėme iki finalinės sirenos", - rankinis.lt sakė Europos lygos grupių varžybose debiutavęs 28-erių metų G. Babarskas.

Kitose B grupės rungtynėse rezultatyvus Rolando Bernatonio žaidimas neišgelbėjo Ispanijos „Benidorm" komandos nuo pralaimėjimo vienam iš Europos lygos favoritų „Flensburg-Handewitt" klubui. Vokietijoje vykusiame susitikime svečiai po pirmo kėlinio pirmavo 19:16, tačiau po pertraukos šeimininkai perėmė iniciatyvą ir iškovojo pergalę rezultatu 35:30. R. Bernatonis pelnė 6 įvarčius ir buvo rezultatyviausias savo komandoje.

„Su grupės favoritais kovojome kaip lygūs su lygiais. Varžovų komanda turi daug aukštų ir fiziškai galingų žaidėjų, todėl nusprendėme atakose keisti vartininką ir atakuoti septyni prieš šešis. Tačiau toks žaidimas yra rizikingas, nes praradus kamuolį gauni greitą įvartį į savo vartus. Pirmame kėlinyje puikiai sekėsi atakuoti, bet antrame kėlinyje praradom daug kamuolių, varžovų vartininkas atmušė nemažai metimų ir mums nepavyko atsilaikyti. Kovojome iki pabaigos ir buvo tikrai gražios rungtynės", - sakė antrą kartą karjeroje Europos lygos pagrindiniame turnyre rungtyniaujantis 35-erių metų R. Bernatonis.

D grupės rungtynėse Gintaro Savukyno treniruojami Zaporižios „Motor" rankininkai pralaimėjo kitam Europos lygos favoritui Berlyno „Fuchse" klubui. Diuseldorfe namų rungtynes žaidžiantys Ukrainos čempionai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 27:38. Tarp „Motor" komandos atsarginių žaidėjų jau buvo traumą išsigydęs Jonas Truchanovičius. Dėl sunkios kojos traumos 29-erių metų J. Truchanovičius negalėjo žaisti beveik pusantrų metų.

„Komandų lygių skirtumas yra akivaizdus. Berlyno klubas pirmauja „Bundeslygoje", tuo tarpu mes dėl karo turėjome palikti Ukrainą ir šį sezoną praradome daugelį komandos lyderių. Pateikti kokių nors siurprizų tokio lygio varžovams tiesiog neturime iš ko, nes žaidėjų kvalifikacija ženkliai skiriasi, - teigė G. Savukynas. - Jonas prie komandos prisijungė praėjusį savaitgalį. Jis jau dalyvauja treniruočių procese, bet dar ribotai. Norėjosi jį įtraukti į rungtynių paraišką, kad ir jis vėl pajustų varžybų dvasią, ir kad jauni komandos rankininkai šalia savęs matytų Čempionų lygos laimėtoją. Jono reabilitacija finišo tiesiojoje, bet galutinį verdiktą, kada jis galės grįžti į aikštelę, priims gydytojai."

C grupėje be traumuoto Karolio Antanavičiaus rungtyniavę Austrijos vicečempionai Hardo „Alpla" rankininkai svečiuose po atkaklios kovos minimaliu skirtumu 30:31 pralaimėjo Lisabonos „Sporting" ekipai. Europos lygos atrankos turnyro rungtynėse peties traumą gavęs K. Antanavičius į aikštelę planuoja grįžti sausio mėnesį.

Europos lygos antras turas vyks lapkričio 1 dieną.