Nors varžybų grafikas ne toks intensyvus kaip įprastai būdavo anksčiau, tačiau, palyginus su kitomis sporto šakomis, startų netrūksta. Geriausias Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas pastaruoju metu įsisukęs į varžybų maratoną. Jau šiandien mūsiškio lauks Europos smiginio čempionato Oberhauzene iššūkis. Tiesa, pirmasis barjeras pirmenybėse Vokietijoje ne iš lengvųjų, strėlytes teks „suremti" su triskart pasaulio čempionu.
Spalio 29-lapkričio 1 d. vyksiančiame Profesionalaus smiginio korporacijos (PDC) Europos čempionate savo jėgas išbandys 32 smiginio žaidėjai, kurie užėmė pirmąsias 32 pozicijas Senojo žemyno reitinge. Pastarosios vietos paaiškėjo po keturių šio sezono Europos turo turnyrų. D.Labanauskas dalyvavo viename iš jų organizuotų Vokietijoje ir ten nužygiavo iki ketvirtfinalio. Po tokio pasirodymo mūsiškis bendrojoje įskaitoje įsitaisė 28-ojoje pozicijoje, kuri atvėrė duris į Senojo žemyno pirmenybes.
„Vokietijoje esu jau antrą savaitę. Iki praėjusio sekmadienio dar nežinojau, ar liksiu ir varžysiuosi čempionate, ar vyksiu namo. Smagu patekti į Europos čempionatą. Tiesa, šiandien (vakar - aut. past.) dar bus atliekami koronaviruso testai, tad reikės laukti rezultatų. Dabar svarbiausia sulaukti neigiamo rezultato. Tačiau tai ne baimė, tiesiog laukimas, nežinomybė, - „Vakaro žinioms" sakė D.Labanauskas. - Iš viso šį sezoną turėjo būti 13 Europos turo turnyrų, tačiau po visų nukeltų ir atšauktų jų liko tik keturi. Patekau į vieną iš jų, gerai sužaidžiau, patekau į geriausiųjų aštuntuką. Taškų užteko, kad pagrindiniame reitinge patekčiau tarp 32 žaidėjų."
Ištraukus pirmenybių burtus paaiškėjo, jog pirmasis lietuvio varžovas Vokietijoje bus geriausias planetos žaidėjas, PDC reitingo viršūnėje esantis Maiklas van Gervenas (Michael van Gerwen) iš Nyderlandų. Pastarasis yra triskart pasaulio ir keturiskart Europos čempionas. D.Labanauskas PDC reitinge rikiuojasi 46-as.O Europos reitinge olandas yra penktas. Jų keliai jau buvo susitikę praėjusių metų pasaulio čempionate. Tuomet ketvirtfinalyje mūsiškis turėjo pripažinti varžovo pranašumą 2:5.
„Manau, dabar jis yra ne pačios geriausios formos, tačiau paskutiniuose dviejuose turnyruose žaidė finaluose. Tad, negali sakyti, jog prastos formos, galbūt tiesiog ne toks stabilus. Pirmajame ture daug kas priklausys ir nuo mano pasirodymo, nusiteikimo, pataikymo. Tiesiog žaidimo metu reikės labai gerai pataikyti į „dvigubus". Tačiau neįveikiamų varžovų nėra. Pavyzdžiui, žaidėjas, kurį prieš savaitę įveikiau, praėjusį savaitgalį nugalėjo olandą. Niekada nežinai, kaip bus", - teigė D.Labanauskas.
Žaidėjai, patekę į pirmąjį Europos čempionato etapą, užsitikrina 6000 svarų sterlingų (apie 6611 eurų). Už pergalę starte mūsiškiui atitektų 10 tūkst. svarų sterlingų (apie 11018 eurų) ir tuomet lauktų anglų Mervyno Kingo (Mervyn King) arba Ijano Vaito (Ian White) iššūkis. Pirmasis PDC reitinge yra 24-as, o Europoje - 12-as. O I.Vaitas PDC lentelėje užima 12-ąją poziciją, o Europos reitinge - 21-ąją.
„Kalbant apie tikslus Europos čempionate, visada norisi pasirodyti kaip pernai arba vienu žingsneliu geriau. Tai būtų teigiamas rezultatas. Nors, žinoma, visada norisi laimėti trofėjų. Visada svajoji apie pirmąją vietą", - atviravo D.Labanauskas.
Po pastarųjų pirmenybių lietuvis toliau liks Vokietijoje. Nors iš pradžių ir planavo trumpam grįžti į gimtinę, bet galiausiai nusprendė, jog dėl vis naujų ribojimų, taisyklių ir permainų nesinori rizikuoti ir kažkur „užstrigti". O varžybų artimiausiu metu ir toliau nusimato nemažai. Lapkričio 6-8 d. Zalcburge (Austrija) bus organizuojamos pasaulio taurės varžybos, paskui lapkričio 9 d. Koventryje (Anglija) lauks „Grand Slam of Darts Tour" atranka. Tuomet ten pat lapkričio 10-14 d. bus surengta vadinamoji žiemos varžybų serija.
„Paskui galėsiu grįžti namo. Nors daug varžybų ir buvo atšaukta, kitos nukeliamos į laisvas esančias vietas kalendoriuje, tad viskas taip ir susigrūdo į vieną mėnesį. Paskui gruodį vyks pasaulio čempionatas, - sakė D.Labanauskas. - Kelionių ir naujos kasdienybės - testų nemažai. Žinoma, dabar dėl testų darymosi, rezultato laukimo, yra papildomas stresiukas. Jau dariausi gal keturis testus. Pavyzdžiui, kartą teko darytis Lietuvoje ir per 48 val. atvykti į varžybų vietą. Išvykau beveik po paros, taigi jei būtų vėlavęs lėktuvas, galėjau atvykti su negaliojančiu testu ir varžybos būtų nuplaukusios. Aišku, gal tokiu atveju galėtum pasidaryti oro uoste ar pan. Tačiau dabar gali būti, kad tiesiog nesulauksi teigiamo atsakymo iki varžybų pradžios. Daug klaustukų."
Pavasarį per karantiną, kaip jau rašėme, PDC likimo valiai sportininkų nepaliko ir organizavo virtualius turnyrus internete. Jų vyksta ir dabar. Nors, pasak Lietuvos smiginio žvaigždės, jis pastaruosius nelabai mėgsta. Nesinori žaisti, kai šalia nėra varžovo.
„Paskui prasidėjo ir tikrosios varžybos. Vyko vasaros ir rudens varžybų serijos. Dar bus ir žiemos serija. Jau buvo gal apie 11 varžybų. Organizacija labai stengiasi, kad jos nenutrūktų. Tiesa, nors ir atrodo, jog pas mus varžybų nemažai, bet rutinos jausmas jau kažkiek prarastas. Seniau beveik kiekvieną savaitę būdavo varžybos", - pasakojo smiginio žaidėjas.