respublika.lt

Pragariška diena „ConnectPay Racing“ trijulei: dykumoje teko dirbti mechanikais

2022 sausio 13 19:40:11
Vaidotas Paškevičius

Po dešimties Dakaro greičio ruožų į greičiausių sunkvežimių dešimtuką patekusi Lietuvos komanda „ConnectPay Racing" vienuoliktame greičio ruože susidūrė su sunkumais. Kelias dienas iš eilės smulkiais technikos kaprizais pasižymėjęs jų sunkvežimis šįkart sugedo rimčiau - dykumoje teko stoti ilgam remontui. Čia komanda sugaišo bene pusantros valandos. Trijulė finišą pasiekti sugebėjo, tačiau vėl smuktelėjo į vienuoliktą klasės vietą.

×
nuotr. 1 nuotr.
„ConnectPay Racing". „Martin Macik Team" nuotr.

 

Komandos pilotas Vaidotas Paškevičius sakė, kad ekipa į vienuoliktosios Dakaro dienos startą išvyko pakilios nuotaikos. Atrodė, kad mechanikai pašalino visas iki tol kamavusias nedideles technines problemas - nebesijautė vibracijų, niekur nebevarvėjo aušinimo skystis, degalai, nesitaškė alyva. Kad „ConnectPay Racing" komandai viskas klojasi sklandžiai bylojo ir vienuolikto greičio ruožo pradžia - pirmąjį kelio tašką lietuviai pasiekė antroje vietoje, aplenkę tris iš keturių „Kamaz" ir vienam iš jų nusileidę vos šešias sekundes per 40 kilometrų. Tačiau tuomet „atsitiko Dakaras".

„Startavome puikiai, bet po kelių kilometrų nepaėmėme vieno taško. Buvo labai daug dulkių, malėsi daug sunkvežimių. Nusprendėme nebegaišti ir važiuoti į kitą tašką. Kiek vėliau mūsų laukė kopos, dėl kurių šiek tiek nerimavau. Tačiau jas įveikėme puikiai, be jokių problemų, tačiau vienu metu pajutau, kad šiek tiek trūksta galios.
Sustojęs neutralizacijoje pamačiau, kad turbina visa pajuodavusi nuo išmetamųjų dujų. Po neutralizacijos išvis dingo galia - turėjome gal tik trečdalį jos. Vieną kartą sustojome pažiūrėti, ar galime kažką padaryti, bet nusprendėme pamažu judėti į priekį. Sunku buvo ropoti per tas kopas. Ant vienos kopos užgesome. Suku starterį - jokios reakcijos. Mygtukas užvedimo neveikia. Supratau, kad nudegė laidai. Teko užsivesti kitaip.

Stovėdami įjungėme fantaziją ir taip pat bandėme spręsti turbinos problemą sąvaržomis, tačiau pavažiavus dešimt kilometrų tos mūsų uždėtos sąvaržos nuplyšo. Vėl tvarkėme iš naujo. Po to kopose vėl įkritome į duobę, iš kurios vos išvažiavome. Jau galvojau, kad ten mūsų Dakaras ir baigsis. Šiaip ne taip dėliodami tas sąvaržas prie turbinos sugebėjome išvažiuoti iš to kopų masyvo.

Bet ir tada nuotykiai nesibaigė - iki finišo likus kelioms dešimtims kilometrų, važiuojant tamsoje, nesėkmingai pervažiavome akmenų masyvą. Pramušėme ratą, tai teko sustoti dar vieną kartą", - sunkiausios dienos Dakare įvykius pasakojo Vaidotas Paškevičius.

Vaidotas Paškevičius teigė, kad greičiausiai visos problemos prasidėjo dėl mažos smulkmenos. Išvakarėse „Mamba" remontavę mechanikai pastebėjo, kad vienas turbinos tvirtinimo varžtas buvo sulinkęs ir prasisukęs. Technikai jį pakeitė, tačiau veikiausiai surenkant viską atgal iki galo nebuvo užveržta viena sąvarža.

„Labai džiaugiamės, kad esame finiše ir tęsiame kovą. Aišku tikrai gaila, kad šiandien mums taip nepasisekė. Bet Dakaras yra Dakaras", - sakė Vaidotas Paškevičius.

Likus vienam greičio ruožui „ConnectPay Racing" komanda vėl iškrito iš sunkvežimių įskaitos dešimtuko ir dabar užima vienuoliktą vietą. Penktadienį dalyvių laukia paskutinė Dakaro ralio diena, kurioje numatyta per 160 kilometrų.

Daugiau informacijos apie komandą ir naujienas galite rasti ekipos „Facebook" paskyroje.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • GATVĖS: Trijų Gargždų miesto gatvių gyventojai nenori, kad būtų pervadintos Petro Cvirkos, Juliaus Janonio ir Butktų Juzės gatvės.
  • RŪMAI: Šiaulių miesto savivaldybė siekia iš Vilniaus universiteto perimti miesto centre, Aušros alėjoje, esančius Didždvario rūmus - ten ji norėtų įkurti Santuokų rūmus ir erdves menui.
  • LOBIZMAS: Pusantrų metų galiojančią prievolę deklaruoti susitikimus su lobistais aktyviausiai vykdo Seimo ir Vyriausybės nariai bei Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.
  • ORKESTRAS: Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinį pučiamųjų orkestrą ketinama perduoti Policijos departamentui.
  • PLAUKIMAS: Seimo narys Linas Jonauskas siūlo pradinukams vieną kartą valstybės lėšomis apmokėti vasaros plaukimo stovyklą.
  • REITINGAS: Kredito reitingų agentūros S&P ir „Fitch“ penktadienį sumažino Ukrainos kredito reitingą manydamos, kad karo siaubiama šalis, pasiekusi susitarimą dėl skolos restruktūrizavimo, yra per žingsnį nuo finansinių įsipareigojimų nevykdymo.
  • KADRAI: Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei Loretai Ašoklienei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti šios pareigybės likimą.
  • TURIZMAS: Kaune įpusėjus Europos kultūros sostinės metų programai ir rugsėjį laukiant keleto aukšto lygio renginių, turizmą mieste tikimasi grąžinti į priešpandeminį lygį, sako „Kaunas 2022“ Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Mindaugas Reinikis.
  • BILIETAI: Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ vykdomasis direktorius Michaelas O'Leary teigia, kad bendrovė nebesiūlys skrydžių žemiausiomis kainomis dėl smarkiai išaugusių degalų kainų - 10 eurų bilietų era baigėsi.
  • MOKYKLA: Užsienio reikalų ministerija penktadienį išreiškė protestą dėl Baltarusijoje pristabdytos lietuviškos Pelesos vidurinės mokyklos veiklos.
Daugiau

Dienos klausimas

Kokį elektros tiekėją pasirinkote?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +19 C

+13 +20 C

 

+11 +20 C

+20 +25 C

+22 +25 C

 

+24 +27 C

0-4 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s