(0)
Publikuota: 2021 sausio 07 23:22:56, Lietuvos rankinio federacijos inf.
×
Organizatorių nuotr.

2022 metų Europos rankinio čempionato atrankos 4-ojoje grupėje, kurioje varžosi ir Lietuva, trečiadienį buvo sužaistos vienerios rungtynės. Po atkaklios ir permainingos kovos Portugalija namuose 26:24 (14:11) įveikė Islandijos rankininkus ir stipriai priartėjo prie kelialapio į Senojo žemyno pirmenybes.

Nors portugalai pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį, tačiau šiek tiek didesnį pranašumą jiems susikurti pavyko tik prieš pat pertrauką. Likus žaisti 10 minučių šeimininkų persvara buvo minimali (9:8), tačiau per likusį laiką ji išaugo iki 3 įvarčių - 14:11.

Vis tik toks pranašumas ramaus gyvenimo portugalams antroje susitikimo dalyje negarantavo. Įpusėjus antrojo kėlinio laikui islandams netgi buvo pavykę išsiveržti į priekį (21:20), tačiau netrukus portugalai persvarą susigrąžino - 23:22. Likus žaisti 5 minutėms rezultatas vėl tapo lygus (23:23), tačiau tuomet 3:0 atkarpą laimėjo šeimininkai ir paskutinėmis sekundėmis pelnytas islandų įvartis jau tik sušvelnino portugalų persvarą - 26:24.

Rezultatyviausias nugalėtoju gretose buvo 7 įvarčius surinkęs Pedro Portela, po 3 kartus pasižymėjo Andre Gomesas, Luisas Frade, Antonio Areia Rodrigues.

Islandams po 6 įvarčius įmetė Elvaras Jonnsonas ir Maras Bjarki Elissonas, 4 surinko Viggo Kristjanssonas, 3 - Arnoras Toras Gunnarssonas.

Po šios pergalės portugalai su 3 pergalėmis po tiek pat sužaistų rungtynių įsitvirtino pirmoje grupės vietoje, o dar kartą šios dvi rinktinės tarpusavyje žais sekmadienį. Lietuvos rinktinė artimiausius mačus su Izraeliu žais kovo mėnesį.

Kiti rezultatai: Vokietija 36:27 Austrija, Lenkija 29:24 Turkija, Slovėnija 34:23 Olandija, Estija 24:21 Bosnija ir Hercegovina.