Pirmoji pergalė: Lietuvos jaunimo rinktinė susitvarkė su turnyro šeimininkais

(0)
Publikuota: 2021 gruodžio 17 08:23:14, hockey.lt informacija
×
Pirmoji pergalė: Lietuvos jaunimo rinktinė susitvarkė su turnyro šeimininkais. Hockey.lt nuotr.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė ketvirtadienį iškovojo pirmąją pergalę pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate.

Permainingose rungtynėse Lietuvos rinktinė žaidybinį pranašumą galiausiai pavertė pirmąja pergale: U-20 rinktinės nariai 6:3 nugalėjo Rumunijos rinktinę. Triumfas leido lietuviams pakilti į ketvirtąją turnyrinės lentelės poziciją ir pratęsti kovą dėl IIA diviziono medalių.

Rungtynių pradžioje abi ekipos apsikeitė keliomis nuobaudomis, bet realizuoti šių situacijų nė vienai, nė kitai komandai nepavyko. Pirmieji šiame susitikime pasižymėjo rumunai, kuriuos į priekį išvedė Botondas Martonas.

Ilgai savo persvara turnyro šeimininkai nesidžiaugė, nes po kiek daugiau nei minutės pirmąjį savo įvartį Lietuvos rinktinėse pelnė Vakaris Čižas (15:18, rez. perd. Jaromiras Šusterovas). Negana to, dar pirmajame kėlinyje rezultatą persvėrė rinktinės kapitonas Eimantas Noreika (18:22).

Antrojo kėlinio pradžioje iš pradžių savo apmaudžia nuobauda buvo nusivylę rumunai, tačiau mažumoje jie ne tik atsilaikė, bet ir išlygino rezultatą. Tikslus buvo Raresas Vasile. Tiesa, iš savo klaidos nepasimokę rumunai dar kartą pažeidė taisykles, o šį kartą E. Noreika varžovams neatleido - jis antrą kartą rungtynėse išvedė savo šalies rinktinę į priekį (25:06, rez. perd. Jokūbas Minelga, Dovydas Laimutis).

Nuobaudų nevengę Rumunijos ledo ritulininkai įpusėjus rungtynėms savo oponentams suteikė ne vieną puikią progą pasižymėti. Iš pradžių užsidirbę 2+2 nuobaudą, jie dar nespėjus ištiksėti pirmajam nuobaudos laikui dar kartą prasižengė, leisdami lietuviams pilnas dvi minutes rungtyniauti dviguboje daugumoje. Deja, bet nepaisant daugybės bandymų, tiek ir šios progos, tiek ir už kelių minučių gautos dar geresnės situacijos pelnyti įvartį - baudinio, lietuviai nerealizavo.

Trečiasis kėlinys startavo greitu varžovų įvarčių, leidusiu Rumunijos rinktinei atstatyti pusiausvyrą. Antrą kartą rungtynėse pasižymėjo B. Martonas.

Rungtynėms artėjant prie kulminacijos savo meistriškumą vėl demonstravo ir iniciatyvos ėmėsi E. Noreika. Lietuvos rinktinės puolėjas trečiuoju savo įvarčiu vėl atstatė minimalų lietuvių pranašumą (48:31, rez. perd. Artūras Seniutas, D. Laimutis).

Dvikovai artėjant prie pabaigos mūsų šalies atstovams pavyko išvengti nervų karo, kai lietuvių pergalę užtvirtino Ignas Bakus, kuris iš pradžių pasižymėjo komandoms žaidžiant lygiomis sudėtimis, o vėliau ir realizavo kiekybinį pranašumą (56:02, rez. perd. Milanas Levčenko, Artiomas Starovoitovas ir 59:45, rez. perd. Kajus Černiauskas, A. Starovoitovas)

Rytoj 16:30 val. Lietuvos rinktinė susitiks su tašką per tris rungtynes iškovojusia Ispanija.