Pilno kontakto karatė turnyre Lenkijoje – lietuviški finalai ir 5 suaugusiųjų titulai

(1)
Publikuota: 2023 gegužės 31 12:41:53, Dalius Matvejevas
×
Marija Sekunda. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Gausus būrys Lietuvos pilno kontakto karatė sportininkų išbandė jėgas dar viename tarptautiniame turnyre - net 725 dalyvius iš įvairių šalių 84 klubų subūrusiose „Carpathia Cup" varžybose Žešuve (Lenkija).

Į kaimyninę šalį nukeliavo net 210 lietuvių iš 8 klubų. Taip pat turnyre varžėsi įvairių amžiaus grupių sportininkai iš Danijos, Lenkijos, Sakartvelo, Norvegijos, Švedijos, Ukrainos ir Vengrijos.

Vaikų, jaunimo ir senjorų varžybose lietuviai iškovojo 16 čempionų titulų, o suaugusiųjų kategorijoje nugalėtojais tapo 5 kartus.

Vyrų varžybose svorio kategorijoje iki 85 kg pirmąją vieną užėmė Žygimantas Šniaukas („Shodan", treneris - Lukas Kubilius). Lietuvis ketvirtfinalyje įveikė norvegą Jonasą Jensetą, pusfinalyje - vengrą Gergo Olahą, o finale - švedą Simoną Erikssoną.

Katos rungtyje vicečempionu tapo Tomas Zienius („Shori", Valius Rudys), tik finale nusileidęs Europos čempionui iš Danijos Nikolajui Lunnui Jensenui.

Moterų varžybų svorio kategorijoje iki 50 kg nugalėjo Viktorija Dambrauskaitė („Shodan"), pranokusi lenkes Adą Stankiewicz ir Aleksandrą Kulą.

Svorio kategorijoje iki 65 kg. stipriausia buvo Erika Rukšėnaitė („Shodan"), laimėjusi kovas prieš lenkes Andželiką Wilczak ir Zuzanną Ludziejewską bei vengrę Csenge Kerezsi.

Dar du finalai buvo lietuviški. Svorio kategorijos iki 60 kg lemiamoje kovoje tarpusavyje susitiko „Shodan" auklėtinės Meda Balionytė ir Ieva Budrytė, o pergalė atiteko pirmajai. Pusfinalyje M.Balionytė pranoko ukrainietę Anastasią Duziak, o I.Budrytė - lenkę Pauliną Tarchynską, kuri ketvirtfinalyje įveikė daugkartinę Europos čempionę iš Ukrainos Alioną Veresniak.

Svorio kategorijoje virš 65 kg finale susikovė pasaulio čempionė Brigita Gustaitytė („Budora", treneriai - Donatas Imbras ir Edit Abraham) ir Europos čempionė Marija Sekunda („Shodan"). Po įtemptos ir visiškai lygios kovos teisėjai įžvelgė M.Sekundos pranašumą, kuriai ir atiteko nugalėtojos titulas.

Pakeliui į finalą B.Gustaitytė nugalėjo ukrainietę Anastasią Nesterenko, o M.Sekunda - norvegę Therese Osterbrod ir lenkę Sylwią Wrobel.

Šios varžybos daugumai Lietuvos sportininkų buvo vienas pasirengimo etapų prieš birželio 24-25 d. Debrecene (Vengrija) vyksiantį Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionatą. Debrecene vyks ir moterų varžybos be svorio kategorijų, kuriose bus kovojama dėl kelialapių į 2023 metų pasaulio čempionatą Tokijuje.