respublika.lt

Peštynės dėl bazės Trakuose

(0)
2022 rugsėjo 23 17:20:22
Arūnas ABROMAITIS

Triskart pasaulio čempionas, baidarės irkluotojas Artūras Vieta stebisi, kad jo klubo naudotą bazę Trakuose sporto draugija „Žalgiris" pardavė su sportu nesusijusiai įmonei. Nors A.Vietos klubas siūlė už bazę didesnę kainą. Pasak pasaulio čempiono, vaikai dabar neturi kur sportuoti. „Žalgirio" prezidentas Algis Bronislovas Vasiliauskas atkerta, kad klubas norėjo keisti sutarties sąlygas, bet nepateikė reikiamų dokumentų.

×
nuotr. 1 nuotr.
Artūras Vieta nuogąstauja, kad jo klubo vaikai neturės vietos sportuoti. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Priversti išsikraustyti

Ginčas įsiplieskė dėl irklavimo sporto bazės, kuri sovietiniais laikais priklausė „Nemuno" draugijai. Teisios šiame ginče jaučiasi abi pusės. „Kai atėjo Nepriklausomybė, „Nemunas" sunyko ir bazę perėmė „Žalgirio" draugija. Po to „Žalgiris" pardavė senąją bazę, esančią priešais pilį, nieko joje nepadaręs, o dabar pardavė ir buvusią „Nemuno" bazę. Pardavė 2021 m. gegužę susikūrusiai įmonei, užsiimančiai valymo ir įdarbinimo paslaugomis. Vyko derybos, mes siūlėme 155 tūkst. eurų, o pardavė už 120 tūkst.", - taip esmę nupasakojo A.Vieta.

1987, 1989 ir 1990 m. pasaulio čempionu tapęs baidarės irkluotojas dabar dirba treneriu Trakų sporto centre. Be to, jis 2004 m. įkūrė Artūro Vietos sporto klubą. Pasaulio čempionas dirba ne tik su baidarininkais, bet ir su kanupolo paslapčių besimokančiais sportininkais. Kanupolas - komandinis žaidimas, kurio dalyviai irkluoja baidares ir turi įmesti kamuolį į vartus.

Pardavus šalia Lukos (Bernardinų) ežero esančią bazę, klubas ja naudotis negali. „Naujieji šeimininkai liepė mums išsikraustyti, mes išsikraustėme, inventorių, kiek galėjome, iškaišiojome po visokius garažus. Dalis inventoriaus liko ant vandens. Inventorius yra ne tik valtys, bet ir kanupolo vartai, aikštelės. Tiesiog neturime, kur jį dėti.

Ta bazė vaikams buvo kaip ir vienintelė. Yra dar Lietuvos sporto centro bazė, anksčiau priklausiusi „Dinamo" draugijai, bet ji - visai kito lygio. Tiksliau, tai yra elingas. Tas elingas kažkiek gelbėja, bet vaikų į vidų neleidžiame, nes bijome, kad gali sugriūti. Jis laikosi „ant garbės žodžio", reiktų didelio remonto, bet mes kito varianto neturime. Elingo polius ledai pavasarį pastūmė į šoną. Pavasarį net durų negalėjome atidaryti, teko pjauti jų apačią. Kadangi pastatas avarinės būklės, jame laikome tik minimalų inventoriaus kiekį", - dėstė A.Vieta.

Pasak jo, kanupolas Lietuvoje kultivuojamas Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Trakuose. Jei Trakai „iškristų", liktų tik trys vietos. Netekęs bazės, A.Vietos klubas lengvai nepasidavė, prasidėjo teismai.

Rojus draugijos sąskaita

„Teismus jie pralošė, tegul apmoka mūsų išlaidas ir irkluoja toliau. Privatus klubelis, renka iš tėvų pinigėlius, o „Žalgirio" sąskaita nori į rojų patekti", - taip oponento klubą apibūdino A.B.Vasiliauskas.

„Jie net nevykdė pirkimo-pardavimo sąlygų, - tęsė „Žalgirio" draugijos prezidentas. - Jiems buvo išsiųsti pranešimai, jie atsiuntė savo pasiūlymą, jiems nusiuntėme preliminarią sutartį, bet jie net nesiruošė, o paskui atsiuntė kažkokį advokatą neaiškioms deryboms. Jie net neatsakė į dokumentą, kuris turėjo nustatytą terminą. Pirkti pretendavo kelios organizacijos, buvo nustatytos sąlygos. Kas iš to, kad jie užrašė sumą? Vien tai manęs netenkina."

Pasak A.B.Vasiliausko, irkluotojai įprato gyventi „rojuje": „Jie 20 metų naudojosi baze, nemokėdami nė vieno cento. Tą pastatą padegė, jį laiku užgesinome, o jie į remontą nieko neįdėjo. Pastatas buvo duotas panaudai, bet jį naudojo pusiau sporto, pusiau komercinei veiklai. Rojuje gyveno, rojuje. Gavo už dyką, nugyveno jį, viskas vos nesugriuvo. Negi reikia laukti, kol dar kartą užsidegs? Jeigu jie būtų įvykdę visas sąlygas, viskas būtų buvę gerai. Bet jie pradėjo keisti nuomonę, norėjo keisti sąlygas, atsiuntė kažkokį atstovą. Sakiau: parašykite raštą. Dar buvo likusios dvi savaitės, per tą laiką galėjo atsiųsti dešimt raštų su pasiūlymais. Ir pervesti atitinkamą sumą. Tokios buvo sąlygos, visiems vienodos."

Skirtingos versijos

A.Vieta teigė, kad sulaukė A.B.Vasiliausko skambučio: „Sako: aš jums pasufleruosiu - mažinkite kainą. Aš nesigaudau tuose reikaluose, galvoju, gal čia mums gero nori. Na gerai, sumažinome iki 130 tūkst., o pardavė vis tiek už 120 tūkst."

Treneriui pasiūlymas mažinti kainą pasirodė keistas. „Neskaniai „kvepia" ši situacija. Tu savo turtą parduok kam nori ir už kiek nori, bet „Žalgiris" yra visuomeninė organizacija, joje yra ne vienas žmogus. Jei darai kažką už nugaros, skriaudi steigėjus. Tačiau gal taip buvo sutarta, aš nežinau. Bet, pagal advokato išaiškinimą, jis negalėjo taip daryti. Pirmumo teisę turėjo teikti sportui", - sakė A.Vieta.

A.B.Vasiliauskas tvirtina, kad pasakojimas apie siūlymą mažinti kainą yra išgalvotas: „Nieko aš jam nesiūliau - nei mažinti, nei didinti. Kodėl turėčiau siūlyti? Buvo atėjęs jų advokatas, kuris sakė, kad reikia sumažinti kainą, nes per didelė. Sakiau: parašykite raštą ir išdėstykite, ko norite.

Viską dariau per teisininkus, kad būtų teisinga. Buvo rengiami dokumentai, aš tame procese nedalyvavau. Buvo nustatytas terminas. Pretendentai turėjo vykdyti savo įsipareigojimus. Buvo numatyta pervesti avansą. Nežinau, ar jie tuo metu miegojo, ar buvo išvažiavę į varžybas, ar manė, kad galima kažkaip kitaip padaryti."

Sutarčių viražai

A.Vietos sporto klubo advokatų parengtame dokumente teigiama, kad „Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris" (kaip viešojo juridinio asmens) tikslas yra tenkinti viešuosius interesus, todėl manytina, kad viešųjų interesų neatitinka Irklavimo bazės nepardavimas viešuosius interesus savo veikla tenkinančiam A.Vietos sporto klubui". Mat klubas „prisideda prie visuomenei svarbių tikslų (geriausi vaiko interesai, visuomenės sveikata ir t.t) pasiekimo".

Taip pat teigiama, kad draugija „Žalgiris" tuo pačiu metu tą patį turtą pardavinėjo dviems asmenims, „kartu reikalaujant, kad jai abu pirkėjai vos per kelias dienas pervestų ženklias pinigų sumas pagal preliminarias sutartis, nors buvo akivaizdu, kad Irklavimo bazė galės būti parduota tik vienam iš jų...".

Šių metų vasario 21 d. A.Vietos klubas gavo iš „Žalgirio" draugijos preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje nurodyta draugijai priimtina 155 tūkst. eurų suma. „Žalgiris" pageidavo 50 proc. avansinio mokėjimo, klubui ji pasirodė per didelė. Kovo 21 d. draugija pateikė klubui pakoreguotą sutartį, bet galutinė suma nurodyta ta pati - 155 tūkst. eurų.

Tada, pasak advokatų, klubui iškilo klausimas, ar suma, įvertinus bazės būklę, nėra per didelė. Jis kreipėsi į draugiją dėl sumos sumažinimo iki 130 tūkst., tačiau jokio atsakymo negavo. Nepaisant to, klubas pasirašė kovo 21 d. sutartį, o balandžio 7 d. sumokėjo „Žalgiriui" 77,5 tūkst. eurų avansą. Balandžio 11 d. draugija avansą grąžino. Tada ji esą nustojo bendrauti su klubu ir pardavė bazę už mažesnę - 120 tūkst. eurų - sumą. Akcentuojama, kad bazė yra patrauklioje vietoje, šalia ežero, todėl naujieji savininkai gali vietoj jos pastatyti daugiaaukščius gyvenamuosius pastatus ar pan.

Nors A.B.Vasiliauskas tvirtino, kad klubas teismus jau pralaimėjo, A.Vieta teigia, jog teisinė kova tebevyksta. Klubas kreipėsi ir į valdžios institucijas. „Praėjusį penktadienį išsiuntinėjome skundus į Seimo Antikorupcijos bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijas, Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją. Ir pateikėme prašymą Trakų savivaldybei, kad ji tarpininkautų", - sakė pasaulio čempionas.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • VAISTAI: Seimas ketvirtadienį įteisino naują vaistų ir medicinos priemonių kainodarą ir kompensavimo tvarką, kartu panaikintos priemokos „lubos“, siekusios 5,87 euro.
  • ATMETĖ: Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį paliko galioti Migracijos departamento sprendimą, kuriuo Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu vaikų motinai Jelenai Kaminskas panaikintas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje.
  • TEISMAI: Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtas Teismų įstatymo ir su juo susijusių įstatymų pataisas, kuriomis didinamas teismų sistemos efektyvumas, atvirumas bei skaidrumas, taip pat teismo proceso operatyvumas bei siekiama aukštesnės bylų nagrinėjimo kokybės.
  • PLĖTRA: Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusi komercinių sunkvežimių elektros įrenginių gamintoja Suomijos kapitalo Panevėžio „PKC Group Lithuania“ įdarbins dar 100 darbuotojų.
  • RŪMAI: Lietuvoje įregistruoti Taivano komercijos rūmai, kurių tikslas – suvienyti su šia Azijos šalimi dirbančias arba ketinančias dirbti Lietuvos įmones, sako rūmų prezidentas Lukas Puidokas.
  • NETEKTIS: Mirė legendinės kapelos „Gegužio žiedai“, dar žinotos Jungėnų kapelos vardu, vadovas Vincentas Kazimieras Svitojus - muzikanto gyvybė užgeso einant 93-iuosius gyvenimo metus.
  • MOKYTOJA: Astra Genovaitė Astrauskaitė atleista iš darbo Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje, bet jai siūloma vėl užimti mokytojos pareigas sudalyvavus konkurse, ketvirtadienį patvirtino mokyklos direktorė Irina Ignatavičienė.
  • PASITRAUKĖ: Ketvirtadienį buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pasitraukė iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime.
  • PASIENIS: Seimui ketvirtadienį bus pateiktas Vyriausybės siūlymas pratęsti nepaprastąją padėtį Rusijos ir Baltarusijos pasienyje iki kovo 16 dienos imtinai.
  • SKURDAS: Daugiau nei trečdalis – 37 proc. Lietuvos žmonių mano, kad socialinės išmokos yra per mažos ir neapsaugo nuo skurdo, rodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atlikta apklausa.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar verta boikotuoti savivaldos rinkimus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kurį iš šių kandidatų norėtumėte matyti Vilniaus meru?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +3 C

-3 +3 C

 

-15 -5 C

-4 +2 C

-7 +1 C

 

-11 -5 C

0-8 m/s

0-8 m/s

 

0-5 m/s