respublika.lt

Perspektyvų trišuolininką iš Ariogalos tobulėti skatina sportinis pyktis ir privataus partnerio pagalba (1)

2021 birželio 11 16:40:42
Raseinių kredito unija

Prastos treniravimosi sąlygos, keliančios traumų grėsmę, menka valstybės parama ir pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija, privertusi atšaukti suplanuotas sporto varžybas, apribojusi galimybes treniruotis ir sugriovusi sportines programas - skurdi lengvaatlečių realybė, kurioje kiekvienas sportininkas kovoja už savo išlikimą. Tokie iššūkiai neretam sportininkui gali baigtis patirta trauma ar emociniu ir fiziniu išsekimu, galiausiai - sugriauta sportine karjera. Jaunojo trišuolininko istorija leidžia suprasti, kokia svarbi yra privačių finansinių partnerių parama šalyje, kurioje tik mažuma sportinės karjeros laiptais kopiančio jaunimo gali pretenduoti į valstybines stipendijas.

×
nuotr. 2 nuotr.
Trišuolininkas Aurimas Narijauskas

 

Medalių badą galintis nutraukti trišuolininkas

Visų sporto šakų karaliene tituluojama lengvoji atletika Lietuvoje pradėta propaguoti 1919 metais. Tuo metu svarbiausias tikslas buvo vienas - supažindinti jaunimą su sportu. Tas, pirmuosius žingsnius sporte žengęs, jaunimas užaugo, o kartu su juo ir Lietuvos pasiekimai. Per šimtmetį lengvosios atletikos gyvavimo metų mūsų šalies sportininkai iškovojo 12 olimpinių, 8 pasaulio čempionatų ir 17 Europos pirmenybių medalių. Kiekvienas jų - išskirtinis pasiekimas, atsižvelgiant į tai, kokiomis sąlygomis treniravosi ir varžyboms ruošėsi lengvaatlečiai.

Trišuolis, viena techniškiausių lengvosios atletikos rungčių, deja, tokiais išskirtiniais pasiekimais pasigirti negali - nei vienas Lietuvai atstovaujantis trišuolininkas nėra lipęs ant nugalėtojų pakylos aukščiausio rango varžybose.

Lietuva ne tik nėra iškovojusi nei vieno medalio trišuolio rungtyje, tačiau ir savo sportininkus tarptautiniuose sporto renginiuose matė labai retai. Paskutinį kartą trišuolininką Olimpinėse žaidynėse tauta palaikyti galėjo 1996-iais, Pasaulio čempionate - 2009-iais, o Europos - 2012-iais. Perspektyvaus jaunojo trišuolininko Aurimo Narijausko fiksuojami pasiekimai leidžia tikėtis to, kad Lietuvos laukia sportinės permainos, nutrauksiančios medalių badą trišuolio rungtyje ir leisiančios tautiečiams džiaugtis į stadionų palubes kylančia trispalve.

Asmeninis siekis - įgyvendinti olimpinę svajonę

Aurimas Narijauskas - 18-metis lengvaatletis, kilęs iš nedidelio miestelio Raseinių rajone - Ariogalos. 12-kos nusprendęs išbandyti tai, kuo domėjosi jo klasės draugai, jaunuolis netikėtai atrado trišuolį. Nuo to laiko praėjo 6-eri metai, o Aurimas šiandien yra Lietuvos lengvosios atletikos jaunių pirmenybių čempionas, jaunimo vicečempionas bei Baltijos šalių jaunių ir jaunimo čempionato nugalėtojas.


Jaunojo sportininko tikslas - tapti Olimpinės rinktinės nariu ir garsinti Lietuvos vardą pasaulyje. Tam reikalinga aukščiausio rango varžybų patirtis ir konkurencingi rezultatai. Dėl šių priežasčių, jaunasis sportininkas savo tarptautinę karjeros pradžią susiejo su Talinu ir praėjusiais metais įvykdė patekimui į jame rengiamas Europos jaunimo pirmenybes taikomą normatyvą. Su pakartotu, tokį patį rezultatą žyminčiu šuoliu vaikinas būtų patekęs į finalinį varžybų etapą ir kovojęs dėl aukščiausiųjų pozicijų. Deja, dėl COVID-19 pandemijos turėjęs vykti čempionatas buvo atšauktas, o perspektyviausių Europoje jaunųjų trišuolininkų kovos perkeltos į šių metų liepą.

Netrukus po to, sustabdyta visam sezonui parengta sportinė programa, o Lietuvoje - dar ir apribotos galimybės sportuoti. Į šiuos pokyčius reaguodamas jaunasis ariogališkis neketino sėdėti sudėjęs rankų: sportavo individualiai, vadovaudamasis trenerio parengta programa ir skirtais nurodymais.

Bendradarbiavimas, pakeitęs karjeros trajektoriją

A. Narijausko treneris, matydamas savo auklėtinio atsidavimą sportui ir perspektyvumą bei žinodamas, kad valstybės parama jauniesiems sportininkams sunkiai pasiekiama, nusprendė ieškoti pagalbos iš šalies. 2019-ųjų metų pabaigoje A. Narijausko treneris kreipėsi į Raseinių kredito uniją pagalbos, kuri buvo gyvybiškai svarbi norint padėti jaunajam sportininkui tęsti sportinę programą. Išlaidos vykstant į treniruotes, varžybas, sportinis inventorius, maisto papildai ir vitaminai - viskas iki tol buvo finansuojama nuosavomis lėšomis, kurios išseko. 19-ka metų Raseinių regione su bendruomene dirbanti Raseinių kredito unija, sulaukusi tokio prašymo, neliko abejinga ir nedvejodama sutiko tapti Aurimo finansiniu partneriu, perimančiu jaunojo sportininko šeimos pečius slegiančią sunkią finansinę naštą. Šis sprendimas neliko nepastebėtas vietos savivaldos - Raseinių kredito unija buvo pripažinta 2020-ųjų Metų sporto rėmėju už indėlį į Raseinių rajono sportininko ateitį.

„Lietuvoje neišnaudojamos sporto ir finansinių institucijų bendradarbiavimo galimybės. Esant nepalankioms valstybinio finansavimo sąlygoms sportui, savo parama siekiame padėti Aurimui įgyvendinti ilgalaikį tikslą - iškovoti kelialapį į Olimpines žaidynes. Tikimės, kad ši iniciatyva paskatins daugiau jaunimo savo gyvenimą susieti su sportu", - pasakojo Raseinių kredito unijos Administracijos vadovė Birutė Žiūraitienė.

2020-iais prasidėjęs Raseinių bendruomenės banko ir trišuolininko A. Narijausko bendradarbiavimas tęsiasi iki šiol. To rezultatas - tęsiama Aurimo sportinė karjera, kiekvieną sezoną gerėjantys pasiekimai ir padarytas šuolio progresas. Pasak sportininko, nepaisant prastų treniravimosi sąlygų, Unijos suteikta parama leidžia vykdyti kartu su treneriu parengtą sportinę programą ir užtikrintai ruoštis šiais metais laukiantiems Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatams bei šio sezono sportinės programos puošmenai - liepos mėnesį vyksiančioms, praėjusias metais atšauktoms Europos jaunimo pirmenybės Taline, kuriose keliamas tikslas - lipti ant prizininkų pakylos.

Sportinį pyktį kuriančios prastos treniravimosi sąlygos

A. Narijauskas - perspektyvus, savo kraštą garsinantis ir sunkiai dėl rezultatų dirbantis jaunuolis. Tačiau jo kelias į sportines aukštumas grįstas tik aplinkinių pagalba, dideliu noru tobulėti ir asmeniniu užsispyrimu, nugalint tai, ką sportininkai vadina prastomis sąlygomis. Cementu padengti bėgimo takeliai, sektorių stoka, avarinės būklės stadionai ir sporto bazės, kuriose neįmanoma aktyviai treniruotis visus metus - taip atrodo daugelio trišuolininkų kasdienybė. Aurimo patirtis - to įrodymas. Vaikinas treniruojasi Ariogaloje, bet prieš kiekvienas laukiančias varžybas su treneriu važiuoja 30 kilometrų į Raseinių kūno kultūros ir sporto centrą arba į per 50 kilometrų nuo Ariogalos nutolusį Kauno lengvosios atletikos maniežą. Ir viskas tam, kad jaunasis sportininkas galėtų tinkamai pasiruošti laukiančioms varžyboms.

„Treniruojantis prastomis sąlygomis norisi įrodyti sau ir aplinkiniams, ką galiu. Žinau, kad turiu dirbti daugiau, kad pasiekčiau geresnį rezultatą už tuos, kurie turi galimybę sportuoti geresnėmis sąlygomis viso sezono metu. Kiekvieną dieną keliu sau tikslą tobulėti, o galiausiai - varžybose fiksuoti vis tolimesnį šuolį. Tai mano tikslas ir aš kiekvieną dieną dirbu tam, kad jį įgyvendinčiau," - pasakojo A.Narijauskas, svajojantis vieną dieną tapti olimpinės Lietuvos rinktinės nariu.

 

 

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PERSPĖJIMAS: priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienio popietę atsiųsta žinute gyventojams perspėjo apie Lietuvoje artėjančią smarkią audrą.
  • REKONSTRAVIMAS: Kauno rajono kurortinei teritorijai priklausančiame Kulautuvos miestelyje pradėti Akacijų alėjos ir V. Augustausko gatvės rekonstravimo darbai, kurių vertė – 2,29 mln. eurų.
  • STOVYKLOS: švietimo įstatymo pataisose -  siūlymas 7-16 metų vaikams iš valstybės biudžeto apmokėti kasmetines edukacines 5-7 dienų trukmės stacionarias vasaros stovyklas.
  • PRIPAŽINIMAS: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) laboratorija pelnė tarptautinį pripažinimą - ISO akreditaciją vaistų ir vaistinių medžiagų tyrimams.
  • NUTRAUKĖ: JAV teisingumo departamentas trečiadienį pranešė nutraukęs 33 Irano valstybinių žiniasklaidos portalų bei trijų Irako grupuotės „Kataeb Hezbollah“ portalų techninį palaikymą (jie buvo JAV priklausančiuose domenuose, taip pažeidžiant sankcijas).
  • SLALOMAS: nemažai dalyvių bei stebėtojų sutraukė Kauno rajone automobilių slalomo varžybos, kurias karantinas iš 2020 metų tradicinių velykinio ir kalėdinio turnyrų nustūmė net į šių metų vasarą.
  • MIGRANTAI: Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną (iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos).
  • KOPLYČIOS: Vilniaus arkikatedroje atvertos 70 metų buvusios uždarytos koplyčios, kuriose Katedros lankytojai galės melstis, apžiūrėti restauruotą Šv. Vladislovo koplyčios kupolą bei sugrąžintą XVIII a. zakristijos spintą, kuri pastaruosius 30 metų buvo eksponuota Lietuvos Taikomosios dailės muziejuje.
  • SPORTAS: Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

  • NELAIMĖ: šeštadienio vėlų vakarą Plungės rajone iš sodybos tvenkinio narai ištraukė 17-mečio kūną.
Daugiau

Dienos klausimas

Kur šiemet atostogaujate/atostogausite?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +28 C

+18 +25 C

 

+16 +22 C

+22 +36 C

+22 +33 C

 

+22 +26 C

0-6 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos