Justinas Kinderis verčia naują karjeros puslapį. 34 metų sportininkas pradėjo dirbti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijoje. Penkiakovininkas tapo šios institucijos generaliniu sekretoriumi. Be šių pareigų, jis dar užima ir Nacionalinės sportininkų asociacijos prezidento postą. Ir, žinoma, yra profesionalus sportininkas. Kaip pavyks viską suderinti, ar kažko teks atsisakyti, penkiakovininkas dar pats nežino. Tačiau patikina, jog sprendimas bus priimtas artimiausiu metu.
Brandus žingsnis
Vilniuje prieš savaitę įvyko 2021 m. LŠPF rinkimų konferencija. Konferencijos metu 2017-2021 m. savo veiklos ataskaitą pateikė LŠPF prezidentas Genadijus Makuševas. Ataskaita buvo patvirtinta vienbalsiai. Į LŠPF prezidento pareigas buvo iškelti du kandidatai - G.Makuševas ir Aistis Baronas.
Prezidentu 2021-2025 m. kadencijai, kaip jau rašėme, buvo išrinktas A.Baronas, surinkęs 6 iš 10 balsų. Naujasis LŠPF prezidentas pateikė Andrejaus Zadneprovskio ir Lietuvos sporto universiteto rektorės Dianos Rėklaitienės kandidatūras į LŠPF viceprezidentų pareigas, o J.Kinderio - į LŠPF generalinio sekretoriaus poziciją. A.Zadneprovskis viceprezidentu išrinktas vienbalsiai, o už J.Kinderį balsavo 9 nariai. Už D.Rėklaitienę balsavo 4 iš 10 LŠPF narių, 1 „prieš", tačiau net 5 susilaikė, todėl kandidatė buvo išrinkta viceprezidente.
„Gana seniai galvojau apie darbą federacijoje. Taigi sprendimas nebuvo priimtas per vieną dieną. Juk reikia galvoti ir apie ateitį. Manau, dabar pats tinkamiausiais laikas šiam žingsniui. Tiesiog viskas taip susidėliojo ir kandidatavau. Negana to, buvo ir palaikymas. Tad, manau, sprendimas eiti į federaciją buvo brandus, - „Vakaro žinioms" sakė J.Kinderis. - Iki šiol nelabai žinojau naująjį federacijos prezidentą. Tai yra verslininkas iš Kauno, tad žino šio miesto klubus, mūsų sportininkus. Jis visą laiką buvo šalia sporto, anksčiau net priklausė profesionaliam dviračių klubui. Taigi tai nėra žmogus iš gatvės, kurie nieko nesupranta apie sportą."
Pirmiausia J.Kinderio laukia įvairūs administraciniai darbai, dokumentų tvarkymas ir naujųjų pareigų „perėmimas". Paskui turėtų vykti pirmasis naujosios valdžios Vykdomojo komiteto posėdis. „Buvo nemažai kalbų, ką galėtume daryti. Reikia labiau vykdyti projektinę veiklą. Taip pat norėtųsi organizuoti rimtesnes varžybas. Esame medalių turinti strateginė sporto šaka. Tad turime gerus šansus gauti valstybinį finansavimą. Reikėtų tai išnaudoti ir bandyti plėsti sporto šaką. Žinoma, yra ir smulkių darbelių, įvairių minčių", - pridūrė penkiakovininkas.
Darbų netrūks
Paklaustas, koks jo pagrindinis tikslas tapus LŠPF generaliniu sekretoriumi, J.Kinderis atsakė, - šiuolaikinės penkiakovės prieinamumas, kad kuo daugiau žmonių galėtų užsiimti šia sporto šaka: „Tačiau čia susiduriame su bazių trūkumu ir todėl penkiakovė negali būti masinė. Jei net plaukikai neturi baseinų, tai penkiakovininkai - tuo labiau. Mes esame „eilėje" prie baseinų. Norėtųsi, kad tai keistųsi. Visi laukiame naujų baseinų. Tačiau dabar rankos yra šiek tiek surištos ir mūsų veiksmai apriboti. Juk ir lengvosios atletikos maniežas Vilniuje yra ne guminis. Taigi, kai nėra tinkamų sąlygų, negalime plėstis, ieškoti naujų trenerių, pakviesti vaikus sportuoti. Šioje vietoje yra šiokia tokia stagnacija. Su ja buvo susidūrusi ir prieš tai buvusi valdžia. Tarsi užburtas ratas, bet tikimės, jis greitai pajudės į priekį."
Tiesa, pasak J.Kinderio, plėtra vyksta. Tai matoma regionuose. „Ten net baseinų, nors ir ne standartinio dydžio, pamažu atsiranda. Tačiau tuomet iškyla problemos su treneriais, nes mūsų sporto šaka yra specifinė. Bet kuriuo atveju, kalbant apie pokyčius, dviračio nereikia išradinėti. Juk be jaunimo nėra aukšto meistriškumo, be aukšto meistriškumo nėra medalių. Tad, kiek įmanoma, bandysime išlaikyti dabartinius sportininkus, kad jie bent iki 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių sportuotų. Nes naujas žmogus per trejus metus iki žaidynių tikrai „neužaugs". Stengsimės, kad jie jaustųsi komfortiškai, nenorėtų baigti karjerų", - kalbėjo naujasis LŠPF generalinis sekretorius.
Paryžiaus „nenurašo"
2017 m. gruodį buvo įkurta Nacionalinė sportininkų asociacija. Nuo to laiko jai ir vadovauja J.Kinderis. O sportininko karjerai atiduota beveik 20 metų. „Manau, sunkiai įmanoma suderinti visas tris veiklas. Dabar tiesiog bus dėliojami prioritetai. Reikia viską apgalvoti. NSA netrukus vyks rinkimai, o kalbant apie sportininko karjerą, nenoriu, kad viskas būtų tiesiog „nukirsta". Norisi, kad visur būtų tęstinumas ir išlaikytos gražios tradicijos", - atviravo penkiakovininkas.
Per karjerą J.Kinderis jau dalyvavo trejose olimpinėse žaidynėse. 2012 m. Londone šiuolaikinės penkiakovės atstovas užėmė aštuntąją vietą, 2016 m. Rio de Žaneire buvo 34-as, o šiais metais olimpiniame Tokijuje finišavo 18-as. 2013 m. penkiakovininkas tapo pasaulio čempionu.
„Tiesiog reikia visiems susėsti Vykdomajame komitete ir paklausti, kaip jo nariai mane mato kaip sportininką, kaip LŠPF darbuotoją. Reikia sužinoti naujo darbo „lankstumą", grafiką, užduotis. Šiek tiek apie tai jau kalbėjome, tačiau galutinis rezultatas dar nėra priimtas. Tai turėtų būti padaryta artimiausiu metu. Po pastarųjų sprendimų atsiras ir kiti atsakymai", - sakė penkiakovininkas.
Jeigu vis dėlto J.Kinderis, viską susidėliojęs, nuspręstų tęsti profesionalaus sportininko karjerą, dar norėtų dalyvauti būsimose olimpinėse žaidynėse. „Tačiau nenoriu būti vien olimpinių žaidynių dalyviu. Jau dalyvavau ten tris kartus. Realiai nėra skirtumo, ar trys, ar keturi kartai. Tiesiog dabar žaidynėse norėčiau pasirodyti geresnės nuotaikos, pasiekti aukštesnius rezultatus. Nesinori būti statistu. Kitais metais šiuolaikinėje penkiakovėje bus keičiamas formatas. Taigi tai galėtų būti papildoma motyvacija tęsti karjerą ir pasižiūrėti, ar naujasis formatas man tiktų. Žinoma, galbūt jauniems sportininkams lengviau prisiderinti prie naujovių, tačiau norisi ir man pabandyti. Šioje vietoje galimi įvairūs niuansai, galbūt fechtavimosi rungtis taps reikšmingesnė. Tiesiog reikės žiūrėti, kaip sekasi. Galbūt naujasis formatas man labai tiks, o galbūt bus priešingai ir karjeros atsakymas bus „padėtas ant lėkštutės". Čia irgi norėčiau brandaus atsakymo, o ne tik savo kokių emocijų", - kalbėjo penkiakovininkas.
J.Kinderio teigimu, jis supranta, jog jo pasilikimas sporte galbūt suteiktų papildomos motyvacijos ir naudos jaunajai kartai: „Taigi dar vienas dalykas, ką norėčiau pasiekti iki karjeros pabaigos, galėtų būti noras užsiauginti jaunąją kartą. Juk fiziškai dar esu stiprus. Tačiau vėlgi, grįžtame prie pamąstymų, galbūt aš daugiau dėl to galiu nuveikti dirbdamas LŠPF, o ne sportuodamas."
Tad, penkiakovininko teigimu, 2024 m. olimpinis Paryžius dar tikrai neišbrauktas iš jo planų. „Manau, per kelias savaites bus daugiau aiškumo. Sprendimai tikrai bus priimti, tačiau šiandien atsakymų dar nėra. Suprantu, jog yra galimi du atsakymai „taip" arba „ne", ir viskas bus aišku", - pridūrė J.Kinderis.