Permainingose rungtynėse - šaltakraujiškai sužaidusios „Energijos-GV" pergalė pratęsime

(0)
Publikuota: 2021 vasario 05 09:31:18, hockey.lt inf.
×
Lietuvos ledo ritulio čempionate atkakliose rungtynėse po pratęsimo triumfavo "Energija - Geležinis Vilkas". Igno Jakučio nuotr.

Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį sužaistos intriguojančios ir permainingos rungtynės, kuriose nugalėtojas paaiškėjo tik po pratęsimo.

Kaune „Baltų Ainiai" beveik visas rungtynes pirmavo, bet praleistas įvartis paskutinę minutę neleido jiems džiaugtis pergale per pagrindinį laiką, o pratęsime dar vieną įvartį pelniusi „Energijos - Geležinio Vilko" komanda iškovojo pergalę 5:4.

Jau pačioje rungtynių pradžioje „Energija - Geležinis Vilkas" užsidirbo dvi pražangas ir leido varžovams įgyti dviejų žaidėjų kiekybinį pranašumą. Gavę puikią situaciją pasižymėti „Baltų Ainiai" sužaidė nepriekaištingai: kauniečių brigada į puikią padėtį išvedė komandos debiutantą Adamą Silhaną, kuris savo naujosios ekipos nenuvylė - tiksliu metimu išvedė kauniečius į priekį (02:47, rez. perd. Nikita Bashkirovas, Marekas Malinsky).

Po kelių minučių „Energijos - Geležinio Vilko" atstovai prasižengė dar kartą, tačiau šįkart „Baltų Ainiams" dauguma klostėsi gerokai prasčiau, nei pirmuoju bandymu. Patys Kauno klubo atstovai prie oponentų vartų nieko nesukūrė, o varžovams suteikė net dvi idealias progas pasižymėti. Visgi, pabėgus vieniems prieš vartininką tiek ir Karoliui Krasilnikovui, tiek ir Dmitrijui Rabchukui pergudrauti Martino Petiulio nepavyko.

Savo pabėgimu vienas prieš vartininką atsakė ir „Ainių" legionierius M. Malinsky, bet tarp kojų ritulį vartininkui bandęs pasiųsti čekas liko nieko nepešęs. Negana to, tame pačiame epizode bandydamas pataisyti ritulį persistengė Nikolajus Parshakovas, prasižengęs prieš svečių vartininką Maksimą Ponomarenko ir suteikęs progą daugumai „Energijos - Geležinio Vilko" atstovams.

Žaisdami daugumoje elektrėniškiai ilgai netrukę rezultatą išlygino, kai kiekybinį pranašumą realizavo Karolis Krasilnikovas (14:28, rez. perd. Edgaras Rybakovas, Aurimas Gaidauskas). Visgi, ilgai nelaukę „Baltų Ainiai" susigrąžino savo pranašumą: Deividas Četvertakas klastingu metimu surado būdų nukreipti ritulį į vartus (15:17, rez. perd. Jonas Viknius, Yevgenijus Lukinas).

Antrasis kėlinys startavo „Baltų Ainių" pražanga ir dar viena „Energijos - Geležinio Vilko" dauguma. Jos metu M. Petiulis sugebėjo sustabdyti tolimą Rolando Aliukonio metimą, bet prie ritulio pirmasis prišokęs Edvinas Boroška išlygino rungtynių rezultatą (21:12, rez. perd. R. Aliukonis, Karolis Kubilius).

Lygus rezultatas ir šį kartą ilgai neišsilaikė. „Baltų Ainiai" atsakė savo ataka, kurią užbaigė M. Malinskis, pelnęs pirmąjį savo įvartį Lietuvoje (22:41, rez. perd. N. Bashkirovas, N. Parshakovas)

Pranašumą įgiję kauniečiai nesiruošė sustoti ir toliau kūrė progas prie varžovų vartų. Savo progą turėjo N. Parshakovas, o vėliau Makaras Tokarevas pabėgo vienas prieš vartininką ir nepaisant to, jog turėjo visišką laisvę ir daug laiko priimti sprendimą, įveikti M. Ponomarenko jam nepavyko. Kitoje aikštės pusėje puikia proga nepasinaudojo ir į vartų plotą nepataikęs „Energijos - Geležinio Vilko" gynėjas Dominykas Motiejūnas.

Ir per likusią kėlinio dalį vienos komandos ataką keitė jų oponentų išpuoliai, tačiau įvarčiais nė vienos ekipos žaidėjai nepasižymėjo.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Baltų Ainiai" dar labiau pagerino savo situaciją, kai įvartį pelnė N. Parshakovas (45:44, rez. perd. N. Bashkirovas, M. Malinsky). Tiesa, kauniečių dar viena pražanga leido „Energijai - Geležiniam Vilkui" susigrąžinti iniciatyvą ir nors per dvi daugumos minutes jie nepasižymėjo, vos sugrįžus penktajam kauniečių aikštės žaidėjui ritulį į vartų tinklą pasiuntė Edgaras Rybakovas (48:38, rez. perd. Patrikas Misiukas).

Pražangos rungtynių pabaigoje ir toliau kišo koją „Baltų Ainiams": iš pradžių gauta nuobauda nutraukė galimybę žaisti daugumoje, o po vėliau dvi iš eilės dviejų minučių nuobaudos leido „Energijai - Geležiniam Vilkui" pademonstruoti savo sugebėjimus dvigubos kiekybinės daugumos metu.

Realizuoti dvigubos kiekybinės persvaros svečiams nepavyko, bet rankų nenuleidę „Energijos - Geležinio Vilko" atstovai sugebėjo paskutinę rungtynių minutę atstatyti pusiausvyrą. Vartininką pakeitus šeštuoju aikštės žaidėju Timonas Mažulis šaltakraujiškai išlygino rungtynių rezultatą (59:08, rez. perd. E. Boroska, R. Aliukonis).

Dviejų įvarčių pranašumą panaikinę elektrėniškiai galiausiai pergalingai užbaigė rungtynes pratęsime. Po P. Misiuko reido ir tikslaus perdavimo E. Rybakovas įvarčiu išplėšė svečių pergalę (61:58, rez. perd. P. Misiukas, R. Aliukonis).

„Energijos - Geležinio Vilko" treneris Dovydas Kulevičius po rungtynių pasidžiaugė pergalė bet pripažino, jog jo komandai nepavyko įvykdyti rungtynių plano ir sustabdyti oponentų greitų atakų.

„Smagu, kad laimėjome šias rungtynes. Nors jos buvo sunkios, bet jų pabaigoje susikaupėme ir jas perlaužėme po įvarčio pratęsime. Pirmajame kėlinyje kiekybinės situacijos buvo labai svarbios: gavome daug baudos minučių ir noriu padėkoti vartininkui, kad šis mus gelbėjo ir jų metu praleidome vos kartą. Šiose rungtynėse buvo labai daug progų: tiek ir mes, tiek ir oponentai turėjo labai daug pabėgimų prieš vartininką, o šios rungtynės galėjo baigtis ir 8-7 bet kurios komandos naudai.

Po antrojo kėlinio turėjome rimtą pokalbį, kurio metu pasakėme žaidėjams, jog nenorėdami jie gali ir nežaisti. Nes rungtynėse buvo taip, kad vieni vedė žaidimą, o kitiems to daryti nesisekė. Norėjome, kad viską žaidėjai paliktų už nugaros - rezultatas nebuvo tragiškas, atsilikinėjome vos įvarčiu. Šaunu, kad jie žaidė iki galo ir mums pasisekė laimėti. Varžovų stiprioji pusė yra kontratakos. Nors prieš rungtynes būtent tai akcentavome, to išpildyti mums nepavyko - varžovai vis tiek daug bėgo. Per daug galvodavome apie puolimą, trečias žaidėjas negrįždavo padėti ir gerai, kad nepraleidome dar daugiau įvarčių."

Paklaustas apie komandos naujokus elektrėniškių strategas atviravo, jog legionieriai iš Kaliningrado prisijungs tik atkrintamosiose varžybose, bet jau kitą savaitę prie „Energijos - Geležinio Vilko" turėtų prisijungti Ilja Četvertakas.

„Abu mūsų vartininkai labai geri. Planas yra toks, kad kiekvienas gins vartus kas antrose rungtynėse, o atkrintamosiose varžybose žiūrėsime į tai, kuriam geriau seksis.

Justino Vėželio praradimas dėl jo patirtos traumos mūsų komandai yra labai skaudus: Justinas yra mūsų komandos ramstis. Jis sucementuodavo mūsų gynybą. Tai yra didelė netektis, kurią bandysime kompensuoti. Mikhailas Evstigneevas gali žaisti gynyboje, tad bendrausime su juo ir galbūt jis bus tas, kuris eis kompensuoti šios netekties.

Apie naujokų roles jau galvojame, esame numatę jiems atitinkamą rolę. Dmitrijus Beliakovas ir Konstantinas Isaevas tikrai žais kartu, tad mums tereikės surasti trečią žaidėją į jų puolimo trejetą. Tačiau legionieriai prisijungs tik atkrintamosiose varžybose, kiek anksčiau komandą papildys Ilja Četvertakas, atvykstantis jau kitą savaitę. Antrose rungtynėse su „Kaunas Hockey" jis jau turėtų žaisti. Jis mums tikrai pridės noro ir užsivedimo žaisti. Ilja yra kovotojas visada atiduodantis visą save ir visai komandai labai smagu, jog jis atvyksta padėti."

Vienas iš naujausių „Baltų Ainių" narių Marekas Malinsky po rungtynių pripažino, jog jo komandai reikėtų geriau išpildyti kai kurias mažas detales, kurios leidžia oponentams pelnyti įvarčius.

„Rungtynių pradžioje žaidėme tikrai gerai ir pelnėme greitą įvartį daugumoje. Bandėme koncentruotis į svarbias detales, bet gavome baudos minučių, kurių metu „Energija - Geležinis Vilkas" atsakė savo įvarčiais. Bandėme žaisti kietai ir, mano nuomone, mes žaidėme neblogai, tačiau prieš kitas rungtynes mes turime skirti dar didesnį dėmesį žaidimo detalėms: turime būti atsargesni, negauti tiek daug baudos minučių ir vengti klaidų."

Puolėjui iš Čekijos „Baltų Ainių" gretose tai buvo antros rungtynės, o abejose iš jų kauniečiai sėkmingiau už savo varžovus pradėjo rungtynes, tačiau vėliau išbarstė pranašumą ir patyrė pralaimėjimo kartėlį. Visgi, ledo ritulininko teigimu, šios rungtynės buvo skirtingos.

„Manau, kad rungtynes su „Hockey Punks" pralaimėjome dėl to, jog dar esame naujai susirinkusi komanda. - nemažai iš mūsų neseniai prisijungė prie „Baltų Ainių". Tiesiog ieškojome savo žaidimo ir tarpusavio ryšių, žiūrėdami kuo galime vienas kitam padėti. Šiandien mes jau tikriausiai turėjome laimėti, nes žaidėme tikrai neblogai - daug geriau nei praėjusiose rungtynėse. Visgi, dabar svarbiausia mūsų koncentracija yra atkrintamosioms varžyboms ir ateinančias dvi savaites mes dirbsime ir bandysime joms pasiruošti kaip įmanoma geriau."

Iki šio sezono Lietuvoje legionieriai iš Čekijos dar nebuvo žaidę, o naują kryptį Čekijos ledo ritulininkams atradę „ainiai" į mūsų šalį pasikvietė net penkis šios šalies atstovus. M. Malinsky teigimu, jis apie mūsų pirmenybes girdėjo gerus atsiliepimus bei yra pasiruošęs su „Baltų Ainiais" siekti šalies čempionų titulo.

„Apie lygą girdėjau gerų dalykų ir sulaukiau labai gerų rekomendacijų. Džiaugiuosi, kad galėjau prisijungti prie „Baltų Ainių" ir dabar galiu žaisti bei daryti viską ką sugebu, kad padėčiau komandai. Mes galvojame apie pergales ir norėtume laimėti pirmenybes. Mūsų ekipa yra gero lygio ir nors šiandien pralaimėjome, mes stengiamės gerinti žaidimą treniruotėse ir esu įsitikinęs, jog galime tapti dar geresniais ir laimėti Lietuvos čempionatą."