respublika.lt

Per Platelių ežerą - 30 kartų

2011 rugpjūčio 02 17:20:03
Rūta ŠALTMERYTĖ

Prieš 30 metų startavęs Platelių plaukimo maratonas šiemet jau jubiliejinis.

Mėgėjai ir profesionalai, vietiniai ir atvažiavusieji iš kitų rajonų, lietuviai ir užsieniečiai nepabūgo Žemaitijos ežero gelmių ir plaukė kas trumpesnį, kas ilgesnįjį nuotolį.

Prieš tai buvęs lietingas, tą dieną oras buvo kaip užsakytas, todėl į vandenį atsigaivinti traukė ne tik pagrindinių nuotolių, bet ir šimtą metrų panorę plaukti dalyviai. Netrukus prie kranto linijos išsirikiavo ir kiti, didžiojo ir mažojo maratono plaukikai, iš kurių jauniausiajam - 11, vyriausiajam - 70 metų. Išgirdę lenktynių starto švilpuką, jie puolė į vandenį, po savimi palikdami baltus vandens purslus ir ne tokius greitus varžovus. Ilgąją, pusketvirto kilometro, distanciją plaukti pasirinko 20 narsuolių, likusieji grįžo įveikę 1,8 kilometro. Kiek vėliau, aišku, grįžo ir didžiojo plaukimo dalyviai.

Sulaukus plaukikų ir susumavus abiejų maratonų rezultatus paaiškėjo, kad, kaip ir pernai, nosis visiems nušluostė kauniškiai. 3,5 km nuotolį greičiausiai įveikė Simas Žiaukas, mažojo maratono - 1,8 km nuotolį - Grantas Dapkus.

Kol plaukikai skrodė bangas, sausumoje stipruoliai dalyvavo 35 kg sveriančios alaus statinės nešimo rungtyje vandenyje. Vyrai statinaitę nešė tai užsikeldami ant pečių, tai rankose ar glėbyje laikydami kaip mylimą moterį.

Virvės traukimo varžybose tąsėsi ir vyrai, ir moterys. Niekam nutraukti nepavyko - šiemet virvė vėl buvo stipresnė už žmones.

Dar lenktyniauta netradicinėmis, pačių sumanytomis plaukimo priemonėmis - statinėmis, voniomis ir t.t.

×
nuotr. 24 nuotr.
Platelių ežero vanduo suputojo trisdešimtąjį kartą. Vlado GAUDIEŠIAUS nuotr.
Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-3 +2 C

-1 +1 C

 

-8 -1 C

-1 +2 C

-3 +1 C

 

-5 +1 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-5 m/s