respublika.lt

Pekine prasideda Žiemos olimpinės žaidynės

2022 vasario 04 15:03:00
Živilė Aleškaitienė, Elta

Penktadienį Pekine prasidėjo 24-ųjų Žiemos olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija – ne itin ryškus renginys tebesiaučiant koronaviruso pandemijai ir politinei įtampai.

×
nuotr. 18 nuotr.
Pekine prasideda Žiemos olimpinės žaidynės. Epa-Eltos nuotr.

 

Užsidėję veido kaukes atvyko Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ir Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomasas Bachas, taip pat maždaug pusiau užpildytame Nacionaliniame stadione buvo laukiama nedidelio skaičiaus aukšto rango svečių iš užsienio, tarp kurių – Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Jungtinių Tautų generalinis sekretorius António Guterresas.

Toje pačioje arenoje vyko ir spalvingas 2008 metų Pekino Vasaros olimpinių žaidynių atidarymas. Tuomet dalyvavo daugybė valstybių vadovų, įskaitant JAV prezidentą George‘ą W Bushą.

Tačiau griežtos koronaviruso priemonės, kurios neleido visiškai užpildyti stadioną, ir kelių Vakarų valstybių su JAV priešaky diplomatinis boikotas, susijęs su Kinijos žmogaus teisių politika, penktadienio renginiui suteikė visiškai kitokį jausmą.

Nuo šeštadienio iki vasario 20 dienos apie 2 900 sportininkų iš 91 šalies varžysis dėl 109 aukso medalių 15-oje disciplinų, kurios apima septynias sporto šakas.

110 minučių trukmės ceremoniją, kaip ir 2008 metais, režisavo Zhang Yimou. Joje nėra žvaigždžių, profesionalių dainininkų ar šokėjų, vietoj jų – 3 000 universitetų ir mokyklų studentų bei paprastų piliečių iš Pekino ir Hebėjaus provincijų, kuriose rengiamos žaidynės.

Prezidentas Xi turi oficialiai atidaryti žaidynes, o ceremonija – baigtis olimpinio aukuro uždegimu trumpos trijų dienų deglo su olimpine ugnimi estafetės pabaigoje. Kas uždegs aukurą, yra viena griežčiausiai saugomų paslapčių bet kuriose Žaidynėse.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • MODELIS: Vyriausybei svarstant antrąjį šių metų pusmetį keisti valstybės kompensacijų gyventojams už elektrą modelį, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius sako, jog efektyviausia būtų jas mokėti už dalį suvartotos elektros – iki 100 ar 150 kilovatvalandžių (kWh) per mėnesį.
  • REGULIAVIMAS: Lietuvoje galiojantis teisinis reguliavimas, numatantis galimybę visus viešajame konkurse dalyvavusius konsorciumo partnerius automatiškai įtraukti į „juodąjį sąrašą“, jei partnerių grupė neįvykdė sutarties, prieštarauja Europos Sąjungos viešųjų pirkimų direktyvai, nusprendė Europos Sąjungos Teisingumo Teismas.
  • TURINYS: Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimus dėl keturių interneto svetainių kopijų bei vienos pirminės svetainės blokavimo, kuriose neteisėtai viešai skelbiamas autorių teisių saugomas turinys.
  • LĖŠOS: Valstybinė energetikos reguliavimo taryba pirmąjį metų pusmetį turėtų išsiaiškinti, kaip nepriklausomi elektros tiekėjai panaudojo iš valstybės biudžeto gautas lėšas kainoms vartotojams sušvelninti.
  • NAFTA: Lietuvos naftos perdirbimo gamyklą valdanti Lenkijos energetikos grupė „Orlen“ nutraukia sutartį su didžiausia Rusijos naftos eksportuoja – Kremliaus kontroliuojama „Rosneft“.
  • RINKIMAI: Vyriausioji rinkimų komisija įpareigota persvarstyti savo sprendimą, kuriuo iš savivaldos rinkimų pašalinti 35 Lietuvos žaliųjų partijos kandidatai, neteisingai užpildę pareiškinius dokumentus.
  • LAIVAS: Ketvirtadienį Klaipėdos uoste laukiama atvykstant JAV „Arleigh Burke“ klasės kovos laivų-minų naikintojų karinio laivo „USS Roosevelt“ (DDG 80).
  • REAGENTAI: Dėl galimo piktnaudžiavimo teisiamas buvęs Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovas Šarūnas Narbutas sako, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.
  • KOMPENSACIJA: Nuo praeitų metų balandžio mėnesio būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai ar verslo atstovai, kurie apgyvendino žmones, bėgančius nuo karo Ukrainoje, iš viso 2022 metais išmokėta 9 mln. 547 tūkst. kompensacijų už būsto ukrainiečiams suteikimą.
  • STIPENDIJA: Įsigaliojus naujai Sporto įstatymo redakcijai, valstybės stipendijos skirtos trečdaliu daugiau sportininkų, pranešė Nacionalinė sporto agentūra.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar pedofilijos skandalas pakeitė jūsų požiūrį į Seimą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar laikysitės astrologų rekomendacijų 2023 metams?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +1 C

-7 -1 C

 

-6 +3 C

-1 +1 C

-3 +1 C

 

-1 +4 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-8 m/s