respublika.lt

Patirtimi su Lietuvos skvošo mėgėjais dalinsis gyvoji šios sporto šakos legenda

2021 lapkričio 05 22:06:08
sebarena.lt info

Vienas iš geriausių skvošo žaidėjų pasaulyje, prancūzas Gregory Gaulter atvyksta į Lietuvą. Šiuo metu 22 vietą Skvošo profesionalų asociacijos (PSA) reitinge užimantis 36 metų amžiaus prancūzas Vilniuje surengs treniruočių stovyklą skvošo entuziastams, o taip pat sužais parodomuosius mačus su geriausiais šalies skvošo žaidėjais.

×
nuotr. 1 nuotr.
sebarena.lt nuotr.„Gregory yra mūsų sporto legenda. Prieš gerą dešimtmetį, 2009 metais, jis buvo pirmoji skvošo raketė pasaulyje. Todėl galiu nedvejodamas pasakyti, kad tokio kalibro žaidėjo Lietuvoje dar nesame turėję", - džiaugiasi Lietuvos skvošo asociacijos prezidentas Edvinas Saveikis.

Anot jo, visus norinčius gyvai pamatyti gražų ir kokybišką skvošą, Lietuvos skvošo asociacija kviečia į parodomuosius susitikimus, kuriuose iššūkį G. Gaulter mes net trys ilgamečiai Lietuvos skvošo rinktinės nariai: antroji šalies skvošo raketė Mantas Kočiūnas, trečiąją vietą reitinge užimantis Martynas Pempė bei penktoje pozicijoje esantis Jonas Narbutas. Jų dvikovos su svečiu iš Prancūzijos lapkričio 5 d. (penktadienį) 19.30 val. prasidės „SEB arenoje" Vilniuje (Ąžuolyno g. 7).

Savaitgalį G. Gaulter vedamose treniruotėse savo įgūdžius patobulinti galės visi Lietuvos skvošo žaidėjai. Prancūzas darbuosis su dvejomis pagal pajėgumą suskirstytomis žaidėjų grupėmis.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos skvošo bendruomenei pavyko į svečius pasikviesti vieną iš geriausių visų laikų šios sporto šakos žaidėjų. Juk mokymasis iš pačių pačiausių yra vienas iš geriausių būdų žengti į priekį. Tikiuosi, kad ateityje vis dažniau girdėsime apie tarptautines Lietuvos skvošo žaidėjų pergales, o ruoštis joms jie jau gali ir ateityje galės mūsų arenoje", - sako Ovidijus Jurevičius, „SEB arenos" rinkodaros vadovas.

Pasaulio reitingą turintys žaidėjai į Lietuvą atvyksta ne pirmą kartą

Anot E. Saveikio, Lietuva pasauliniame skvošo žemėlapyje kol kas nėra itin žinoma šalis. Visgi mūsų skvošo žaidėjai jau turėjo ne vieną progą treniruotis su pasaulinį reitingą turinčiais žaidėjais ir treneriais. 2018 m. skvošo bendruomenės atstovų asmeninių kontaktų dėka Kaune treniruočių stovyklą surengė Davidas Evansas (33 reitingas pasaulyje) ir Gregas Tippingsas (69 pasaulio raketė). Pernai Klaipėdoje dirbančio trenerio Andriaus Stančaičio kvietimu savo patirtimi taip pat dalinosi Tomas Fordas (60 reitingas pasaulyje).

„Visgi G. Gaulter tikrai yra išskirtinė asmenybė ir pirmo ryškumo žvaigždė. Su nekantrumu laukiame jo pasirodymų, treniruočių, patarimų", - sako E. Saveikis.

Lietuvoje populiarėjanti sporto šaka

„Skvošas yra unikalus sportinės dinamikos prasme - tai yra vienintelis rakečių sportas, kuriame žaidėjai dalinasi tą pačią korto pusę, o smūgiams gali naudoti visas keturias kortą supančias sienas", - žaidimą apibūdina Lietuvos skvošo asociacijos prezidentas. Jis teigia, kad šis žaidimas yra gana greitai išmokstamas, tad Lietuvoje jis tampa vis populiaresnius.

Pasaulinė skvošo federacija yra pripažįstama Tarptautinio olimpinio komiteto, tačiau skvošas nėra olimpinė sporto šaka. Organizuojamas Pasaulio skvošo čempionatas bei žemynų čempionatai, kuriuose dalyvauja Lietuvos skvošo vyrų rinktinė. Šiuo metu Lietuvoje skvošo infrastruktūra yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Druskininkuose.

Laikraščių prenumerata internetu

  • SVEIKINIMAS: Prezidentas Gitanas Nausėda Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga sveikina visus šalies žmones ir linki gražios šventės: "Ilga ir turtinga istorija mums padėjo net didžiausių sunkumų akivaizdoje išlaikyti ryžtą kurti savo valstybę bei tikėjimą jos ateitimi".
  • PROSPEKTAS: Klaipėdos Baltijos prospekto, Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijai šiemet trūkstamų beveik 5 mln. eurų bus ieškoma, sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.
  • ADMINISTRATORIUS: Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad ima šlubuoti pasitikėjimas laikinuoju Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ administratoriumi - jis valstybės paskirtas siekiant atkurti Europos Sąjungos sankcijų Rusijai suvaržytos didelės įmonės veiklą.
  • VALDYMAS: Pagėgių politikams nesusitarus dėl naujo administracijos direktoriaus, Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad teiks Vyriausybei nutarimo projektą dėl tiesioginio valdymo įvedimo.
  • SAUGUMAS: Iš daugiau nei 60 mln. eurų vertės europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica” geležinkelio tilto per Nerį rangovo konkurso pašalintai Ispanijos tiltų ir kelių infrastruktūros statybos bendrovei „Puentes y Calzadas Infraestructuras“ nepavyko panaikinti Vyriausybės sprendimo, kad bendrovė neatitinka šalies saugumo interesų.
  • KUKURŪZAI: Į Lietuvą iš Ukrainos atvyko šeštas traukinys, kuriuo atgabenta 1300 tonų kukurūzų, pranešė „Lietuvos geležinkeliai“.
  • TRANZITAS: Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys tvirtina, kad iš šią savaitę laukiamo Europos Komisijos išaiškinimo dėl situacijos su tranzitu į Kaliningradą tikimasi, jog bus tiksliai atsakyta į klausimus, kokioms prekėms, kertančioms Europos Sąjungos sieną ir vykstančioms į kitą Rusijos regioną, turi būti taikomos sankcijos.
  • ATSTATYMAS: Lietuva skirs Ukrainos nacionaliniam bankui papildomus 10 mln. eurų neatidėliotiniems atstatymo darbams.
  • BANKROTAS: Skandinavijos aviakompanija SAS, negalėdama grąžinti skolos, kreipėsi į JAV dėl bankroto procedūros, skelbia „Bloomberg“.
  • GAMYBA: Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdoma vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo ir importo gamykla „Orlen Lietuva“ po beveik du mėnesius trukusio kapitalinio remonto atnaujino gamybą ir veikia maksimaliu pajėgumu.
Daugiau

Dienos klausimas

Kaip manote, ar būsime vėl stipriai kontroliuojami ir uždaryti dėl koronaviruso?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+12 +18 C

+10 +19 C

 

+11 +18 C

+14 +20 C

+16 +20 C

 

+18 +20 C

0-5 m/s

0-6 m/s

 

0-6 m/s