respublika.lt

Paskutinėse sezono varžybose orientacininkai kovojo dėl Lietuvos taurės

2022 spalio 25 15:57:00
Lietuvos orientavimosi sporto federacijos informacija

Baigėsi 2022 m. orientavimosi sporto sezonas. Kurtuvėnų regioniniame parke vykusiose paskutinėse sezono varžybose prie starto linijos stojo net 688 orientacininkai. Dėl Lietuvos taurės orientacininkai kovojo bėgte ir kalnų dviračiais.

×
nuotr. 4 nuotr.
Donato Lazausko (Orienteering.lt) nuotr.

 


Vyrų varžybose bėgte pirmą dieną reikėjo įveikti apie 7,9 km distanciją su 21 kontroliniu punktu, antrą dieną - apie 8,4 km trasą su 25 kontroliniais punktais. Lietuvos taurės varžybų nugalėtojo titulą apgynė Algirdas Bartkevičius iš „SM Gaja-OK Takas" komandos. A. Bartkevičius distanciją įveikė per 1 val. 28 min. 14 sek. ir artimiausius persekiotojus iš „Igtisos" komandos aplenkė daugiau negu 3 min. Antrą vietą užėmė Kevinas Olšauskis, trečias finišavo Vilius Aleliūnas.

„Pirmą dieną, kol pripratau prie šio miško, buvo šiek tiek sunkiau trasoje. Antrą varžybų dieną viską paėmiau į rankas, valdžiau žemėlapį, rinkau punktus ir tiesiog mėgavausi trasa, - sakė šiais metais Lietuvos čempionatuose net keturis aukso medalius - vidutinėje ir sprinto trasose bei eliminavimo ir estafečių rungtyse iškovojęs A. Bartkevičius. - Lietuvos taurės varžybos baigė labai ilgą ir įtemptą sezoną nacionaliniuose čempionatuose ir tarptautinėse varžybose.

Dalyvavau ne tik pasaulio ir Europos čempionatuose, visuose pasaulio taurės varžybų etapuose, bet ir JAV vykusiose pasaulio žaidynėse. Ne visur rezultatai buvo tokie, kokių tikėjausi. Norėjau daugiau. Siekiu kuo aukštesnių vietų, nes turiu tikslą pasiekti tai, ko nėra padaręs nei vienas Lietuvos orientacininkas - laimėti pasaulio čempionatą."

Moterų varžybose bėgte pirmą dieną teko įveikti apie 6,4 km su 18 kontrolinių punktų, antrą dieną - apie 6,8 km su 20 kontrolinių punktų. Lietuvos taurę laimėjo latvė Sigma Sirma. Nugalėtoja distanciją įveikė per 1 val. 29 min. 35 sek. Antrą vietą užėmusi Gabija Ražaitytė-Saunorienė iš „Igtisa" klubo nugalėtojai pralaimėjo vos 16 sek. Trečioje vietoje finišavo Sandra Paužaitė iš „Dainavos" komandos.

Dėl Lietuvos taurės orientacininkai dvi dienas varžėsi ir kalnų dviračiais. Moterų varžybose triumfavo Karolina Mickevičiūtė-Juodišienė iš „Fortūnos" klubo. Iš viso apie 25,7 km su 39 kontroliniais punktais distanciją nugalėtoja įveikė per 2 val. 11 min. 30 sek. Ant prizininkų pakylos kilo dvi „Būdakalnio" atstovės. Antrą vietą užėmė Ramunė Arlauskienė, trečią - Agnė Styrienė.

Vyrų varžybose apie 32 km distanciją su 52 kontroliniais punktais greičiausiai įveikė ir Lietuvos taurę laimėjo Vytautas Jonas Gvildys. „S-Sportas" komandos atstovas trasoje sugaišo 2 val. 13 min. 22 sek. Antroje vietoje finišavęs Lukas Petrovas iš „Perkūno" komandos, nugalėtojui pralaimėjo tik 38 sek. Trečią vietą užėmė Julius Juodišius iš „Fortūnos" klubo.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
  • PAJAMOS: Dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ kartu su dukterine įmone dujų birža „GET Baltic“ neaudituotais duomenimis pernai kartu uždirbo 98,2 mln. eurų pajamų.
  • GINČAS: Gedimino kalno būklę stebintis ir jį prižiūrintis Lietuvos nacionalinis muziejus apskundė Vilniaus apygardos teismo sprendimą, palankų buvusiam kalno sutvarkymo darbų projektuotojui UAB „Hidroterra“.
  • DOKUMENTAI: Praėjusiais metais Lietuvos piliečiams išduota beveik 720 tūkst. asmens dokumentų – daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį, rodo Migracijos departamento turima statistika.
  • SAVIVALDA: Kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose kandidatuoja beveik penktadalis parlamentarų, o perrinkimo siekia dauguma – 49 – pareigas einantys merai.
  • REABILITACIJA: Pernai kompensuojamomis reabilitacijos paslaugomis pasinaudojo beveik 3,5 tūkst. koronavirusu persirgusių žmonių - tai trečdaliu mažiau nei 2021-aisiais.
  • SKUNDAS: Airijos ir Vengrijos oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ teismui apskundė nuo šių metų padidintas rinkliavas Vilniaus oro uoste.
  • UŽDRAUDĖ: Teismas sausio pabaigoje uždraudė aštuoniems Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos bankroto administratoriams laikinai – šešis mėnesius užsiimti šia veikla: tokia sankcija pritaikyta Daliui Volskiui, Skaistei Klimei ir Vėjūnui Klimui, Vaidotui Lemešovui, Arūnui Virkučiui, Donatui Turkui, Tomui Malinauskui ir Vytautui Švedkauskui.
  • REIDAS: Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad vasario 6-7 dienomis vykdys transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimą.
  • BYLA: Baudžiamoji byla dėl konflikto Vilniaus prekybos centre, kai per karantiną dėl nedėvimos kaukės pastabą gavęs pirkėjas Darius Varnas sumušė apsaugininką, o paskui lauke šovė į jį iš turėto ginklo, pasiekė Konstitucinį Teismą.
  • GALIA: 2022-aisiais vėjo elektrinių galia Lietuvoje, palyginus su 2021 metais, išaugo trečdaliu - siekė 1,51 teravatvalandės (TWh).
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate šiemet atostogauti užsienyje?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2 +2 C

-6 +3 C

 

-6 +2 C

-1 +4 C

-2 +3 C

 

-3 +1 C

0-4 m/s

0-6 m/s

 

0-8 m/s