Pasirengimo starte – pralaimėjimas latviams po baudinių serijos

Publikuota: 2021 gruodžio 29 08:21:56, Lietuvos rankinio federacijos inf.
×
nuotr. 2 nuotr.
Pasirengimo starte – pralaimėjimas latviams po baudinių serijos. LRF nuotr.

Lietuvos rankinio rinktinė pralaimėjimu pradėjo pasirengimą 2022 metų Europos čempionatui, kuris sausio mėnesį vyks Vengrijoje ir Slovakijoje.

Draugiško keturių komandų turnyro pusfinalyje lietuviai po baudinių serijos 34:35 (12:14, 19:17, 3:4) nusileido šeimininkams latviams.

Lietuvos rinktinė šiame turnyre dar nėra pagrindinės sudėties, kadangi jai trūksta visų keturių Vokietijoje žaidžiančių rinktinės narių bei vartininkų Giedriaus Morkūno ir Viliaus Rašimo.

Pirmajame susitikimo kėlinyje vyko visiškai lygi kova ir nė viena iš komandų nebuvo įgijusi didesnės nei 2 įvarčių persvaros. Likus žaisti 2 minutes iki pirmosios susitikimo dalies pabaigos rezultatas dar buvo lygus (12:12), tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė latviai - 14:12.

Po pertraukos lietuviai netruko išlyginti rezultato (14:14), o po Gerdo Babarsko pelnyto įvarčio netgi išsiveržė į priekį - 17:16. Vis tik pratęsti sėkmingos antrosios susitikimo pusės pradžios nepavyko ir įpuset Aidenas Malašinskas septynių metrų baudiniu rezultatą lygino - 30:30. Ryškiausia varžovų žvaigždė Dainis Krištopanas išvedė į priekį latvius (31:30), tačiau išlyginamąjį įvartį pelnė Mykolas Lapiniauskas. Nuo paskutinės varžovų atakos lietuvių vartus išgelbėjo vartininkas Lukas Gurskis.ėjus antrajam kėliniui rezultatas buvo lygus - 24:24. Likus žaisti 4 minutes varžovai buvo priekyje (30:29), b

Baudinių serija prasidėjo netiksliu G.Babarsko metimu, o Oskaras Arajas savąją progą realizavo. Vėliau patikimai baudinius lietuvių gretose metė Mindaugas Urbonas, Skirmantas Plėta ir Deividas Jovaišas, o varžovų komandoje Janis Pavlovicas savosios progos neišnaudojo. Esant lygiam rezultatui A.Malašinskas savosios progos neišnaudojo, o latviams pergalę išplėšė Maris Veršakovas.

Pralaimėjimą patyrusi Lietuvos rinktinės trečiadienį susitiks su Latvijos klubų rinktine, kuri 22:29 pralaimėjo savąsias rungtynes prieš Estiją.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė A.Malašinskas, pelnęs 9 įvarčius, G.Babarskas pridėjo 5, Gytis Šmantauskas - 4, Deividas Virbauskas ir S.Plėta - po 3, M.Urbonas, D.Jovaišas, V.Drabavičius - po 2, L.Simėnas, M.Lapiniauskas, K.Antanavičius ir T.Stankevičius - po 1.

Latvijos ekipą į pergalę vedė Paryžiaus PSG klube žaidžiantis D.Krištopanas, kuris pelnė 7 įvarčius, M.Veršakovas surinko 6, Ingaras Dude pridėjo 5, Antonas Šuleiko ir Nikita Pančenko - po 4, Austris Tuminskis - 3, Nilas Kreicbergas ir Oskaras Arajas - po 2, Emilis Kurzemniekas ir Renaras Grebbenikovas - po 1.