respublika.lt

Pasaulio čempionu tapęs jaunasis irkluotojas P.Juškevičius: „Mačiau, kad galiu laimėti ir nepasidaviau"

2021 rugpjūčio 15 21:53:47
Mantas Stankevičius, Lietuvos irklavimo federacija

„Netikėjau, kad galiu tai padaryti, bet viskas gavosi, - sunkiai tramdydamas emocijas sakė Plovdive (Bulgarija) pasaulio jaunių irklavimo čempionu tapęs Povilas Juškevičius. - Tiesiog variau iš visų jėgų".


Finalo laimėtojas paaiškėjo su paskutiniais yriais. „Mačiau, kad esu trečioje vietoje. Kurį laiką džiaugiausi, tačiau pamačiau, kad mane vejasi ketvirtas, todėl pradėjau stengtis dar labiau, - įspūdžiais dalijosi P.Juškevičius. - Pradėjau lenkti vokietį, o jau įsivažiavęs supratau, kad galiu aplenkti ir amerikietį. Patikėjau, kad galiu visus aplenkti".

×
nuotr. 1 nuotr.
P. Juškevičius. Straipsnio autorių nuotr.

Lietuvis distanciją įveikė per 07:02.00, antras finišo liniją kirto Belgijos jaunasis irkluotojas Aaronas Andriesas (07:02.60), trečias buvo JAV atstovas Isaiah Harrisonas (07:03.67).

P.Juškevičius atviras - prieš startą finale nesitikėjo prizinės vietos.

„O dabar esu pasaulio čempionas, - nusijuokė irkluotojas. - Atidaviau visas savo jėgas ir gavosi. Negaliu patikėti, ką pavyko padaryti. Dabar reikia nurimti, gal tuomet visos mintys susidėlios".

Sportininkas prisipažino, kad dar kvalifikacijos etape bandė įsivaizduoti, kaip visus lenkia.

„Bet tada aplankydavo negatyvesnės mintys „Ką tu čia svaigsti? Tiesą pasakius, netikėjau, kad rezultatas gali būti toks geras. Norėjau tikėti, kad vyks kova dėl medalio, bet pats save greitai ir nuramindavau save, - sakė P.Juškevičius. - Pavyko pademonstruoti savo charakterį. Manau, aš niekada nenoriu kažko gero užleisti kitam. Gal mane savanaudiškumas varo į priekį".

Sekmadienį B finale besivaržiusi vaikinų pavienės dvivietės įgula - Povilas Brusokas ir Jonas Šaparavičius - distanciją įveikė per 06:58.30 ir finišo liniją kirto penkti. Galutinė pozicija pasaulio pirmenybėse - 11 vieta.

Kiek vėliau B finale distanciją per 07:21.39 įveikė merginų porinė dvivietė - Ūla Jonušaitė ir Saulė Kryževičiūtė. Šis rezultatas merginoms leido finišo liniją kirsti antroms. Greičiausios B finale buvo jaunosios irkluotojos iš Vokietijos. Galutinė lietuvių pozicija pirmenybėse - 8 vieta.

 

Laikraščių prenumerata internetu

  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
  • ELGESYS: Užsieniečių registracijos centre Medininkuose migrantai pastaruoju metu sudaužė 120 šildytuvų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba.
  • VAIRUOTOJAI: Lietuvos logistikos įmonės, susiduriančios su vairuotojų trūkumu, transporto saugojimo aikšteles pildo prastovose laukiančiais vilkikais, praneša Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas.
  • KOMPENSACIJA: Ukrainiečius priėmusiems gyventojams ir verslui skirta trečdalis milijono eurų kompensacijų - Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad daugiausia lėšų skirta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
  • DRAUDIMAS: Nidoje šį sezoną verslininkams bus draudžiama nuomoti elektrinius paspirtukus, taip pat bus draudžiamas eismas dalyje miesto šia transporto priemone.
  • PREMIJA: Rusijos premjeras Michailas Mišustinas pirmadienį nurodė buvusį Maskvos Vachtangovo teatro meno vadovą režisierių Rimą Tuminą išbraukti iš asmenų, apdovanotų vyriausybine kultūros premija, sąrašo: premija skirta pernai gruodį, jis apdovanotas už „reikšmingą indėlį plėtojant Rusijos kultūrą“, konkrečiai – už teatre pastatytą spektaklį „Edipas karalius".
  • TARYBA: Prezidentas pirmadienį paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, jai pirmininkaus Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja teisės klausimams Jūratė Šovienė.
  • EKONOMIKA: Pastarųjų metų duomenys rodo, kad šešėlinės ekonomikos dalis Lietuvoje mažėja, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
  • BIBLIOTEKA: Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907 metais.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +9 C

+3 +12 C

 

+11 +16 C

+10 +18 C

+16 +23 C

 

+11 +18 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s