respublika.lt

Pasaulio čempionate debiutavusiam Karoliui Verbliugevičiui startas susiklostė apmaudžiai

2022 sausio 19 14:55:27
Donatas Gribauskas

Lietuvos kalnų slidininko Karolio Verbliugevičiaus debiutas pasaulio čempionate Norvegijoje nebuvo sėkmingas. Regėjimo negalią turintis sportininkas, padedamas gido ir trenerio Vytenio Makausko, trečiadienį Lilehameryje startavo slalomo milžino rungtyje, tačiau finišo nepasiekė. Lietuvos kalnų slidinėjimo duetas tikisi atsigriebti jau šį penkadienį vyksiančioje slalomo rungtyje.

×
nuotr. 1 nuotr.
Lietuvos slidininkai. Donato Gribausko/LPAK nuotr.K. Verbliugevičius ir V. Makauskas slalomo milžino trasoje startavo paskutiniai, trylikti. Vadinamas velnio tuzinas Lietuvos duetui nebuvo sėkmingas. Lietuvos duetas pasirodymą baigė dar distancijos pradžioje, K. Verbliugevičiui suklydus ir kliudžius vartus.

„Pradžioje viskas gavosi gana gerai, pirmi pora posūkių praėjo gana sklandžiai. Trečiame ar ketvirtame posūkyje tikriausiai uždelsiau posūkio inicijavimą ir tiesiog išvažiavau per toli į šoną, užkabinau išorinius vartus. Pavėlavau į posūkį. Apmaudi klaida", - situaciją komentavo K. Verbliugevičius.

K. Verbliugevičius buvo vienintelis visiškai nematantis slidininkas (B1 klasė) iš trylikos slalomo milžino rungties dalyvių. Finišo trečiadienį nepavyko pasiekti ir vienam sportininkui iš Australijos.

K. Verbliugevičius ir V. Makauskas pasirodymo planetos pirmenybėse Lilehameryje dar nebaigė ir tikisi atsigriebti penktadienį vyksiančiose slalomo rungties varžybose.

„Bandysime analizuoti, kas tiksliai atsitiko. Na, taip, apmaudu. Dėkojame visiems žiūrėjusiems ir mus palaikiusiems. Dar turime vieną startą. Dirbsime ir stengsimės, kad viskas būtų gerokai sklandžiau", - optimizmo neprarado K. Verbliugevičiaus gidas ir treneris V. Makauskas.

Pasaulio čempionate debiutavusių lietuvių tikslas - patekti į žiemos paralimpines žaidynes, kuriose mūsų šalies atstovai dalyvavo vienintelį kartą 1994 m. Simboliška, kad žaidynės vyko Lilehameryje.

Lietuvos paralimpinis komitetas pateikė paraišką vardiniam kvietimui į 2022 m. Pekino žiemos žaidynes. Atsakymo dėl K. Verbliugevičiaus iš Tarptautinio paralimpinio komiteto laukiama vasario mėnesį.

„Žinoma, gaila, kad Karoliui ir Vyteniui pirmas startas nesusiklostė, tačiau dar bus ir antras bandymas. Didžiuojamės sportininkais, nes žinome, kaip atkakliai jie dirba nepaisant to, jog pastarieji metai jiems nebuvo lengvi dėl daugybės atšauktų startų. Tikime jais ir palaikome, kaip ir visa Lietuva", - sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Slalomo rungtyje K. Verbliugevičius ir V. Makauskas penktadienį startuos 11 val. Lietuvos laiku.

Laikraščių prenumerata internetu

  • APSAUGA: Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė nori atsisakyti visą parą trunkančios apsaugos.
  • ATSARGUS: Europos Sąjungai planuojant šiais metais dviem trečdaliais sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų, Lietuvos energetikos agentūros vadovas Virgilijus Poderys tokias galimybes vertina atsargiai.
  • ELGESYS: Užsieniečių registracijos centre Medininkuose migrantai pastaruoju metu sudaužė 120 šildytuvų, skelbia Valstybės sienos apsaugos tarnyba.
  • VAIRUOTOJAI: Lietuvos logistikos įmonės, susiduriančios su vairuotojų trūkumu, transporto saugojimo aikšteles pildo prastovose laukiančiais vilkikais, praneša Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas.
  • KOMPENSACIJA: Ukrainiečius priėmusiems gyventojams ir verslui skirta trečdalis milijono eurų kompensacijų - Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia, kad daugiausia lėšų skirta Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
  • DRAUDIMAS: Nidoje šį sezoną verslininkams bus draudžiama nuomoti elektrinius paspirtukus, taip pat bus draudžiamas eismas dalyje miesto šia transporto priemone.
  • PREMIJA: Rusijos premjeras Michailas Mišustinas pirmadienį nurodė buvusį Maskvos Vachtangovo teatro meno vadovą režisierių Rimą Tuminą išbraukti iš asmenų, apdovanotų vyriausybine kultūros premija, sąrašo: premija skirta pernai gruodį, jis apdovanotas už „reikšmingą indėlį plėtojant Rusijos kultūrą“, konkrečiai – už teatre pastatytą spektaklį „Edipas karalius".
  • TARYBA: Prezidentas pirmadienį paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, jai pirmininkaus Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja teisės klausimams Jūratė Šovienė.
  • EKONOMIKA: Pastarųjų metų duomenys rodo, kad šešėlinės ekonomikos dalis Lietuvoje mažėja, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
  • BIBLIOTEKA: Gegužės 19 d. atidaroma valstybės saugoma Neringos Preilos gyvenvietės biblioteka, įsikūrusi istorinėje raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907 metais.
Daugiau

Dienos klausimas

Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Jeigu Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už kurią partiją balsuotumėte?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+2 +9 C

+3 +12 C

 

+11 +16 C

+10 +18 C

+16 +23 C

 

+11 +18 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-7 m/s