respublika.lt

Pasaulio čempionate debiutavęs Lietuvos kalnų slidinėjimo duetas: „Šis startas mus labai įkvėpė“

2022 sausio 21 13:55:42
Donatas Gribauskas

Pasaulio čempionate Norvegijoje debiutavęs neregys kalnų slidininkas Karolis Verbliugevičius, padedamas gido ir trenerio Vytenio Makausko, penktadienį startavo slalomo rungtyje. Nors Lietuvos duetui finišo pasiekti nepavyko, bet mūsų šalies atstovai teigė Lilehameryje pasisėmę neįkainojamos patirties ir įkvėpimo tolesnei judviejų sportinei karjerai.

×
nuotr. 1 nuotr.
Karolis Verbliugevičius ir Vytenis Makauskas. Donato Gribausko/LPAK nuotr.

 

K. Verbliugevičius slalomo rungtyje startavo paskutinis, tryliktas ir buvo vienintelis visiškai nematantis (B1 klasė) varžybų dalyvis. Sekdamas V. Makauską, Lietuvos kalnų slidininkas sėkmingai įveikė ketverius vartus, tačiau tada kiek per anksti pradėjo posūkį, kliudė penktus vartus ir krito.

Vertindamas pasirodymą, K. Verbliugevičius apgailestavo dėl klaidos, jam kainavusios galimybę finišuoti. Anot vilniečio, viską lėmė 20 centimetrų - slidė užkliuvo už vartų.

„Sąlygos - oras ir trasa - buvo puikios. Trasa, aišku, sunki, nes ledinė, bet tikrai įveikiama. Priežastys, dėl ko taip atsitiko, yra kelios. Pirmas dalykas, aišku, patirties stoka. Buvo sunku perlipti nuo slalomo milžino slidžių prie trumpesnių slalomo, nuo ilgų posūkių prie trumpų. Atstumai tarp vartų sumažėjo tris kartus ir buvo sunku adaptuotis per vieną dieną prie pasikeitusių sąlygų.

Aišku, reikia pripažinti, kad techniniai įgūdžiai ir meistriškumo lygis dar nėra pakankami, kad galėtume su visais varžytis slalomo rungtyje. Todėl reikia dirbti, labiau pasitikėti savimi. Turime vilties, kad tobulėsime toliau", - penktadienio pasirodymą Lilehameryje analizavo K. Verbliugevičius.

Lietuvos atstovams finišo nepavyko pasiekti ir trečiadienį slalomo milžino rungtyje. Kelią į finišą irgi užkirto apmaudi klaida: K. Verbliugevičius uždelsė posūkyje ir užkabino išorinius vartus.

Nepaisant ne visai sėkmingai Lilehamerio trasose susiklosčiusio debiuto, lietuviai įsitikinę, kad startas planetos pirmenybėse taps dideliu postūmiu judviejų sportinei karjerai.

„Ačiū visiems žiūrėjusiems, sekusiems varžybas ir mus palaikiusiems. Tikrai galime pasidžiaugti pamatę tokio aukšto lygio varžybas, sudalyvauti su geriausiais pasaulio sportininkais. Mus tai tikrai labai įkvėpė ir verčia stengtis. Jau dabar atsirado be galo didelis noras grįžti į tokio lygio varžybas ir kitą kartą pasirodyti žymiai geriau", - optimizmo neslėpė K. Verbliugevičiaus gidas ir treneris V. Makauskas.

Mūsų šalies kalnų slidinėjimo dueto tikslas - patekti į žiemos paralimpines žaidynes. Lietuvos paralimpinis komitetas pateikė paraišką vardiniam kvietimui į 2022 m. Pekino žiemos žaidynes, o atsakymo iš Tarptautinio paralimpinio komiteto laukiama vasario mėnesį.

„Pekinas nėra paskutinis mūsų šansas. Po ketverių metų žaidynės vyks gerokai arčiau - Milane. Kol kas mes didžiajame sporte žengiame pirmuosius žingsnius", - prieš pasaulio čempionatą sakė V. Makauskas.

Lietuvos sportininkai žiemos paralimpinėse žaidynėse kol kas dalyvavo vieną kartą. 1994 m. Lilehameryje mūsų šaliai atstovavo slidininkai Saulius Leonavičius ir Sigita Markevičienė.

Laikraščių prenumerata internetu

  • JĖGAINĖS: Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas Šakių rajone, ties Žvirgždaičiais, pradeda 42 mln. eurų vertės šešių vėjo jėgainių parko statybą.
  • DONORAI: Lietuvos vyskupų konferencija pasisako prieš numanomo sutikimo organų donorystės modelį, kai visi žmonės laikomi potencialiais donorais, išskyrus raštiškai atsisakiusius jais būti.
  • DOTACIJA: Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį planuoja skirti biudžeto dotaciją jos iki šiol negavusiai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ – apie 175 tūkst. eurų.
  • GINKLAS: Vokietijos policija trečiadienį sulaikė keletą asmenų, kai vienos mokyklos darbuotojas pranešė pastato rūsyje pastebėjęs jaunuolį, turėjusį šaunamąjį ginklą.
  • PASMERKIMAS: Popiežius Pranciškus trečiadienį sakė, kad jam „veria širdį“ šaudynės Teksaso mokykloje, ir pasmerkė prekybą ginklais.
  • PRIEMOKOS: Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuojami pakeitimai, skatinantys rinktis pigiausius vaistus, kompensuojamųjų vaistų priemokas padidins kiek daugiau nei euru, sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.
  • TESTAVIMAS: Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradeda bylą, ar karantino metu kaip COVID-19 pandemijos valdymo priemonė galiojęs privalomas darbuotojų testavimas neprieštaravo Konstitucijai.
  • EGZAMINAI: Brandos egzaminus šiemet laikys 27 731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleiviai, populiariausias išlieka anglų kalbos egzaminas, trečiadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).
  • RENOVACIJA: Šiemet Vilniuje neįvyko 85 proc. daugiabučių atnaujinimo darbų konkursų, dėl to sustojo beveik trys dešimtys renovacijos projektų: procesą sustabdė koronaviruso pandemijos ir Rusijos karo Ukrainoje sukelta energetikos išteklių krizė ir statybų kainų šuolis.
  • ATLEIDIMAS: Ministrų kabinetas šalių susitarimu iš pareigų atleidžia Lietuvos vyriausiąją archyvarę Kristiną Ramonienę.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar manote, jog V.Landsbergis yra šešėlinis Lietuvos vadovas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar pavyks Seime priimti Civilinės sąjungos (Partnerystės) įstatymą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +13 C

+7 +11 C

 

+5 +11 C

+10 +14 C

+10 +15 C

 

+12 +14 C

0-9 m/s

0-7 m/s

 

0-5 m/s